Seul "ubolewa", Pekin "ma nadzieję", Tokio "popiera decyzję Trumpa"

Prezydent USA i przywódca Korei Północnej nie doszli do porozumienia na szczycie w Hanoi w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Spotkanie zakończyło się w czwartek wcześniej niż planowano, nie podpisano także wspólnego oświadczenia. Na wydarzenia w Wietnamie zareagowały już Chiny i Korea Południowa, swoje oświadczenie wydał też Kreml.

Ukraińskie przepisy antykorupcyjne uznane za niekonstytucyjne

Sąd Konstytucyjny Ukrainy uznał za niezgodne z konstytucją przepisy kodeksu karnego mówiące o karaniu urzędników za nielegalne wzbogacenie się. Stwierdzono, że przepisy ustawy w tej sprawie są nieprecyzyjne i podważają między innymi zasadę domniemania niewinności. Werdykt został opublikowany w środę wieczorem.

Komornik zajął psa i sprzedał go na aukcji

Ze względu na zaległości podatkowe rodziny pracownik magistratu w Nadrenii Północnej-Westfalii zajął ich psa i sprzedał go na internetowej aukcji. Za "słodką mopsiczkę" dostał 750 euro. - Dość niezwyczajne postępowanie - przyznał rzecznik magistratu i zapewnił, że władze "badają tło sprawy".

"W tym momencie musieliśmy odejść". Trump o braku porozumienia z Kimem

Uznaliśmy, że podpisywanie porozumienia nie będzie dobrym rozwiązaniem. Spędziliśmy w zasadzie cały dzień z Kim Dzong Unem, to mocny gość, silny charakter. Myślę, że nasza relacja jest mocna. Pojawiły się pewne możliwości, ale nie zdecydowaliśmy się na żadną z nich - oświadczył po szczycie USA - Korea Północna w Hanoi prezydent USA Donald Trump. Jak dodał, przyczyną przedwczesnego zakończenia rozmów z Kim Dzong Unem okazała się kwestia sankcji.

Rajoy oskarża byłe władze Katalonii. "Świadomie podjęli ryzyko"

Były premier Hiszpanii Mariano Rajoy zarzucił podczas przesłuchania przed Sądem Najwyższym w Madrycie byłym władzom Katalonii, że poprzez organizację referendum niepodległościowego świadomie doprowadziły w 2017 roku do destabilizacji tego regionu. Rajoy jest jednym z 500 świadków rozpoczętego 12 lutego procesu dwunastu katalońskich separatystów.

Nerwowo na linii Indie-Pakistan. Oferta mediacji

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif, który w środę rozmawiał telefonicznie z szefem dyplomacji Pakistanu Shahem Mahmoodem Qureshim, zaproponował, że podejmie się mediacji między Indiami a Pakistanem w związku z eskalacją napięć w Kaszmirze.

Zeznania byłego prawnika Trumpa. Pytania o majątek prezydenta USA

Michael Cohen, były prawnik prezydenta Donalda Trumpa, powiedział w środę w Kongresie, że jego klient nie ujawnił swoich zeznań podatkowych, ponieważ obawiał się, że doprowadzi to do publicznego audytu i narazi go na sankcje karne. Demokraci zamierzają zażądać ujawnienia tych zeznań.

"Rasista, oszust i krętacz". Były prawnik Trumpa zeznaje w Kongresie

Michael Cohen, były osobisty prawnik Donalda Trumpa, który w środę zeznaje przed komisją Izby Reprezentantów, ujawnił, że jego klient z góry wiedział, iż portal Wikileaks ma zamiar upublicznić wykradzione maile jego rywalki Hillary Clinton. Trump jest "rasistą, oszustem i krętaczem" - oznajmił w oświadczeniu otwierającym.

Media: Amerykanie odcięli rosyjską "fabrykę trolli". Kreml odpowiada

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że instytucje w Rosji są obiektem stałych cyberataków z terytorium USA. Zastrzegł, że nie wie, na ile wiarygodne są doniesienia "Washington Post" o odcięciu przez USA od internetu petersburskiej Agencji Studiów Internetowych, tak zwanej "fabryki trolli".

Prezydent Iranu odrzucił rezygnację szefa dyplomacji

Prezydent Iranu Hasan Rowhani nie przyjął w środę rezygnacji ministra spraw zagranicznych Mohammada Dżawada Zarifa, ponieważ - jego zdaniem - byłaby ona sprzeczna z interesami narodowymi Islamskiej Republiki Iranu.

Dziesiątki zabitych i rannych. Pożar na dworcu kolejowym

Pożar, który wybuchł w środę na głównym dworcu kolejowym w stolicy Egiptu, Kairze, spowodował ofiary śmiertelne, jest wielu rannych - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa oraz lokalne media. Najnowsze informacje mówią o co najmniej 25 zabitych.