Polacy przechwycili Rosjan nad Bałtykiem

Polska para samolotów F-16 dyżurująca w bazie lotniczej w Amari w Estonii przechwyciła rosyjskie samoloty w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim. To pierwszy taki przypadek, odkąd pod koniec grudnia Polacy po raz dziewiąty rozpoczęli udział w misji NATO, która chroni przestrzeń powietrzną państw bałtyckich.

"Kroki w postaci redukowania zobowiązań dobiegły końca", ale Iran ostrzega

Na razie Iran nie będzie redukował swoich zobowiązań wynikających z umowy nuklearnej, ale to może się zmienić. Wszystko zależy od europejskich sygnatariuszy dokumentu - ostrzegł minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif. Wcześniej rzecznik tego resortu zapełnił, że Teheran nadal respektuje międzynarodowe porozumienie nuklearne z 2015 roku.

Niejasne przelewy, diamenty i ropa. "Najbogatsza kobieta Afryki" w jednym z najbiedniejszych krajów na ziemi

Angola, której 30 procent obywateli żyje za mniej niż dwa dolary dziennie była przez lata systematycznie okradana przez córkę jej dawnego prezydenta Jose Eduarda dos Santosa - wynika z dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez ponad 30 redakcji z całego świata, m.in. BBC, "Guardiana" i Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarstwa Śledczego (ICIJ). Z tysięcy dokumentów wyłania się obraz fortuny zbitej przez Isabelę dos Santos kosztem państwa.

"To krok wstecz dla Polski". Amerykańscy kongresmeni piszą do prezydenta Dudy

Zaprowadzane przez polskie władze zmiany w sądownictwie wywołują niepokój, ponieważ "nie respektują zasady niezależności sądów oraz podziału władzy" - napisali w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy przewodniczący komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Eliot Engel i Bill Keating, szef podkomisji do spraw europejskich, eurazjatyckich i energii. Zdaniem kongresmenów, jeśli Polska wprowadzi w życie ustawę dyscyplinującą sędziów, "wykona znaczący krok wstecz".

"Nie boimy się. To wszystko dla naszej przyszłości i naszych dzieci"

Policja musiała użyć armatek wodnych, bo część protestujących rzucała w stronę funkcjonariuszy kamieniami. Tak wyglądał kolejny dzień antyrządowych demonstracji w stolicy Libanu Bejrucie. - Nie boimy się. To wszystko dla naszej przyszłości i naszych dzieci - powiedział agencji Reutera jeden ze zgromadzonych.

Osiągnięto porozumienie w sprawie Libii. "Ważny krok"

Uczestnicy odbywającej się w Berlinie konferencji w sprawie Libii zobowiązali się do przestrzegania embarga ONZ na dostawy broni do tego kraju i zaprzestania militarnego wspierania walczących stron - oświadczyli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.