Ambasador USA w NATO: to nie czas na zmniejszenie liczby żołnierzy w Polsce

Jesteśmy zaangażowani w bezpieczeństwo Polski, państw bałtyckich i naszych sojuszników. Z pewnością nie opuścimy Europy - powiedziała Kay Bailey Hutchinson, ambasador USA przy NATO. - Będziemy opiekować się naszymi żołnierzami w Polsce i w całej Europie, jednocześnie zapewniając wsparcie dla naszych sojuszników, by wspólnie stawić czoła pandemii - dodała w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVN24 Macieja Sokołowskiego.

"Nie jesteśmy na wojnie. Marynarze nie muszą umierać"

Dowódca amerykańskiego lotniskowca USS Theodore Roosevelt cumującego na wyspie Guam wezwał kierownictwo marynarki wojennej do podjęcia zdecydowanych działań, by uratować życie marynarzom i powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na pokładzie.

Wokół szaleje epidemia, a tam nie zachorował nikt. Cudowna woda, przeciwciała czy po prostu izolacja?

O tych miasteczkach nigdy nie mówiło się aż tyle. Ferrera Erbognone leży w Lombardii, pierwszej europejskiej "ofierze" koronawirusa. Jedna poczta, jedna stacja kolejowa, około 2000 mieszkańców. Przypadków zakażenia - zero. Podobnie w piemonckim Montaldo Torinese, gdzie żyje kilkaset osób, do tej pory wszyscy zdrowi, choć wokół szaleje epidemia. O miejscowości napisał nawet brytyjski "The Guardian", przypominając legendę o wodzie, która uzdrowiła armię Napoleona.

Chorzy umierają w samotności, rodziny o śmierci dowiadują się przez telefon. Zagraniczne media o koronawirusie

W szpitalach dosłownie całego świata trwa walka z pandemią COVID-19. Lekarze i personel medyczny są na pierwszej linii frontu, coraz częściej właśnie oni są wśród ofiar śmiertelnych. Poruszający reportaż radia BBC z jednego ze szpitali w Bradford w Anglii pokazuje codzienność tej często nierównej walki. Przegląd mediów przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Bawaria wybrała samorządy, głosując korespondencyjnie

Chociaż po pierwszej turze wyborów samorządowych w Bawarii pojawiły się słowa krytyki, premier kraju związkowego zarządził drugą na 29 marca. Niemiecka prasa odnotowuje, że w pierwszych w historii landu wyborach całkowicie korespondencyjnych wzięło udział więcej wyborców niż w głosowaniu 15 marca.

Kilkunastominutowe testy już w szpitalach w USA. "Światło w tunelu"

Bardzo pocieszające jest to, co ogłosili w ostatnich dniach nasi eksperci, jak również prezydent, że Abbott, firma która ma możliwość wykonania bardzo dużej ilości testów, dostał zgodę FDA, czyli amerykańskiego regulatora leków na wprowadzenie testu na koronawirusa, który będzie dawał wynik w ciągu 13 minut - powiedziała w rozmowie z TVN24 profesor Maria Siemionow, mikrochirurg i transplantolog z Uniwersytetu Illinois w Chicago.

"To, co się rzuca w oczy, to - paradoksalnie - pusty szpital"

Chcemy możliwie dużo nauczyć się od naszych włoskich kolegów, tak żebyśmy mogli potem wykorzystać to do pomocy chorym i naszym kolegom i koleżankom z personelu medycznego w Polsce - mówił w rozmowie z TVN24 Michał Madeyski z Medycznego Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.