Od dziewięciu miesięcy do 12 lat więzienia grozi Kamilowi Durczokowi. Śledczy z Piotrkowa Trybunalskiego oskarżyli go o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Znany dziennikarz w lipcu ubiegłego roku doprowadził do kolizji, mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Śledztwo wykazało, że był też pod wpływem leków uspokajających o charakterze psychoaktywnym.

Nie żyje Tomasz Grzelewski, rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej i wieloletni dziennikarz. We wtorek Grzelewski prowadził konferencję prasową, na której zostały ogłoszone wyniki głosowania w wyborach prezydenta RP w I turze. Przyczyny śmierci rzecznika PKW nie są znane.

Prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych sprawdzą, jak doszło do wypadku śmigłowca w Strzegomiu (województwo dolnośląskie). W katastrofie zginęły dwie osoby znajdujące się na pokładzie. Śledczym w wyjaśnieniu sprawy ma pomóc między innymi zabezpieczony film. Postępowanie prowadzone jest w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób.

Śledztwo w sprawie śmierci polskiej turystki w Egipcie zostało po raz kolejny przedłużone - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. A to oznacza, że potrwa ono co najmniej do końca 2020 roku. Polscy śledczy, którzy sprawę śmierci Magdaleny Żuk badają już ponad trzy lata wystąpili do swoich egipskich odpowiedników o przekazanie kolejnych dokumentów w tej sprawie.