Mój kandydat jest w drugiej turze, ale to, kto nim jest, zachowam dla siebie - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 była szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Komentując kampanię obecnego prezydenta, powiedziała, że "mrugnięcie okiem do elektoratu Krzysztofa Bosaka było błędem". - Nie wolno zatracać siebie, swojej tożsamości, nie wolno naginać kręgosłupa dla jakichś partykularnych interesów - wskazywała.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 265 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci 11 osób. Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u 37 216 osób, spośród których 1562 zmarły. Liczba nowych infekcji jest nieco większa niż w czwartek, kiedy odnotowano 262 zakażenia.

Wczoraj widzieliśmy, że Jarosław Kaczyński pojawił się w polskiej polityce. O tym wywiadzie powinno być dzisiaj głośno - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk. - Jarosław Kaczyński straszył wczoraj Polaków, przedstawił swój plan - mówił. - To jest właśnie wybór, przed którym stoimy: albo po 13 lipca, kiedy poznamy wyniki wyborów, będzie panował niepodzielnie Jarosław Kaczyński, albo nastąpi nowa era w polityce, era zmiany, era normalności, era rozmów - ocenił Tomczyk.

Pakiet wyborczy nie dotarł. Albo dotarł, tylko że wybrakowany lub z wadliwą kopertą. Albo dotarł tak późno, że marne szanse, by trafił na czas do urny. Świat oczami Polonii, która mimo ogromnych trudności robi co może, by jej głos też został wysłuchany i policzony. Materiał magazynu "Polska i Świat".