"Nie byłam kochanką komendanta. Czuję się zdeptana". Policjantka z Opola przerywa milczenie

- Nigdy nie łączyły mnie z komendantem opolskiej policji żadne bliższe relacje osobiste i nie byłam jego kochanką - powiedziała nadkom. Katarzyna Szawdylas-Wasielewska w wywiadzie udzielonym programowi "Uwaga!" TVN. Skandal w opolskiej policji, nazwany już seksaferą, wybuchł miesiąc temu po opublikowaniu przez "Nową Trybunę Opolską" informacji o intymnych rozmowach komendanta wojewódzkiego i jego podwładnej.

Czterolatka wypadła z pociągu. Jest śledztwo

Gdańska prokuratura wszczęła we wtorek śledztwo ws. rodziców, którzy narazili życie i zdrowie swojej 4-letniej córki. Pozbawione opieki dziecko wypadło z pociągu SKM i w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Rodzice byli pijani.

Od środy łatwiej na granicy z obwodem kaliningradzkim

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że złagodzona zostanie restrykcyjna polityka celna na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim. Poinformował też, że bez dodatkowej kontroli granicę będą mogły przekraczać osoby podróżujące do 10 razy w miesiącu. Izba Celna zapowiedziała, że zmiany zostaną wprowadzone już od środy.

"Karzeł powstał dzięki Kaczyńskiemu, pewnie kiedyś w niego uderzy"

- To taki karzeł, którzy dzięki politycznej sprawności Jarosława Kaczyńskiego powstał i pewnie kiedyś uderzy też w niego - powiedział, komentując akcję prawicowych środowisk we Wrocławiu w czasie wykładu prof. Zygmunta Baumana Władysław Frasyniuk, który był gościem "Kropki nad i". Dodał, że młodzi ludzie, którzy zachowali sie "chamsko" wobec profesora "nie rozumieją" tego, co zrobili, a prawdziwi odpowiedzialni za radykalizację nastrojów w kraju nigdy w takim miejscach się nie pojawiają.

Tusk o Mierzei Wiślanej: To nie jest temat na chlapanie jęzorem

Premier Donald Tusk poinformował, że na przełomie sierpnia i września spodziewa się raportu dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej. Jeśli analizy wskażą na opłacalność tego projektu, będą podejmowane decyzje. Zaznaczył, że opinia KE w tej sprawie jest negatywna.

Rzecznik policji: Maile po polsku, znajomość polskich realiów

- Wiele wskazuje na to, że ci, którzy dokonali tego, są obywatelami polskimi - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski o sprawcach fałszywych alarmów bombowych, które miały dziś miejsce w całej Polsce. Nadal nie są znane motywy działań przestępców.

Obywatelsko podzielili miliony. Jest budżet na osiem projektów

Boisko do futbolu amerykańskiego i rugby, place zabaw, nowe chodniki i przeniesienie zabytkowych tramwajów - między innymi te projekty znalazły się w ósemce inwestycji, które zostaną sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Wrocławianie oddali ponad 51 tysięcy głosów.

Po ulewie w Gdańsku: podmyło nasyp torów SKM

Gwałtowna ulewa, która przeszła przez Trójmiasto, nie oszczędziła Szybkiej Kolei Miejskiej. Między Gdynią Redłowo a Gdynia Orłowo wezbrana woda rzeki Kaczej podmyła nasypy. W tym miejscu działa komunikacja zastępcza.

Fałszywe alarmy bombowe. Ewakuacje w całym kraju

Ponad dwa tysiące osób musiało we wtorek około południa opuścić budynki, w których przebywały, z powodu fałszywych alarmów bombowych. Informacje o nich wysłano e-mailami do 22 instytucji. Według informacji tvn24.pl listy były podpisane tak, by wskazywać na ruch "Anonimowych". W sprawie jest już jeden zatrzymany.

Przebadali wszystkie próbki wraku tupolewa. Sprawozdanie już u prokuratorów

Sprawozdanie z badań próbek z wraku Tu-154M dotyczące ewentualnej obecności materiałów wybuchowych na szczątkach samolotu trafiło do prokuratorów, którzy badają okoliczności katastrofy smoleńskiej. Prawdopodobnie w środę zostanie podany termin konferencji prasowej, na której prokuratorzy ogłoszą wynik badań.

Używali "wyrafinowanych technik". Pierwsze zatrzymanie - w Chrzanowie

Mężczyzna podejrzewany o fałszywe alarmy bombowe w całej Polsce został zatrzymany w Chrzanowie w woj. małopolskim - powiedział we wtorek rzecznik komendanta głównego policji, insp. Mariusz Sokołowski. Wcześniej minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiedział na konferencji prasowej, że "po paru godzinach od powołania specjalnej grupy policja jest na dobrym tropie" i kolejne zatrzymania powinny być tylko kwestią czasu.

Krakowska firma chce upadłości Stoczni Gdańsk

Firma Biprostal z Krakowa złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Stoczni Gdańskiej. Była generalnym projektantem i głównym wykonawcą hali na jej terenie. Twierdzi, że zakłada jest jej winien kilkaset tysięcy złotych.

Pijany, który śmiertelnie potrącił kobietę, z zarzutami

23-latek, który uciekając pijany przed policją śmiertelnie potrącił kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem, usłyszał m.in. zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - poinformowała prokuratura w Łodzi. Mężczyzna przyznał się do prowadzenia po wypiciu alkoholu, ale samego wypadku - jak twierdzi - nie pamięta. Prokuratura chce, by zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt.

Zderzenie trzech samochodów na A4

Jedną osobę opatrują ratownicy po zderzeniu dwóch ciężarówek i auta osobowego na autostradzie A4 między Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami (woj. dolnośląskie). - Oba pasy są zablokowane, wyznaczamy objazdy przez parking. Przejazd jest mocno utrudniony - ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W pogotowiu wszystkie służby, sześć helikopterów. Pacjenci już bezpieczni, a szpitale znów przyjmują chorych

Pacjenci są bezpieczni - od takiego komunikatu rozpoczął opis akcji ratunkowej po fałszywych alarmach bombowych w całym kraju minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Szef resortu podkreślił, że doszło do ewakuacji tylko jednego szpitala, w Katowicach, a praca tej placówki, jak i kilku innych w woj. mazowieckim, śląskim i małopolskim wróci do normy za "kilka, kilkanaście godzin".

Pierwszy zatrzymany po fałszywych alarmach bombowych

W Chrzanowie zatrzymano pierwszą osobę związaną z fałszywymi alarmami, które miały miejsce we wtorek na terenie całej Polski. Po informacji mailowej, w której znalazło się ostrzeżenie o podłożeniu bomby, ewakuowane zostały szpitale i prokuratury. Łącznie chodzi o 22 budynki, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Jeleniej Górze, Koszalinie i Gliwicach. MSW zapewnia, że nie ma zagrożenia życia ludzi, a alarmy są fałszywe. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, za mailami stoi najprawdopodobniej grupa "Anonimo".