Połamane ręce, szczęki. Bitwa kiboli w Łodzi

Do bójki doszło w środę po godzinie 13 w parku obok Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Według informacji tvn24.pl kibole Łódzkiego Klubu Sportowego napadli na pseudokibiców Widzewa. Kilku zaatakowanych trafiło do szpitala. Policja ustala przebieg zdarzenia. 

"To nie są wybory, to jest głosowanie przygotowane przez ministra Sasina i jego kolegów"

W ocenie byłego przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, w sytuacji, którą mamy dzisiaj, majowe głosowanie jest nie do zaakceptowania. - Jedyną sensowną opcją jest porozumienie wszystkich sił politycznych, jak wyjść z tej trudnej sytuacji - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 były lider PO. Jego zdaniem, zintegrowana opozycja, poszerzona o ugrupowanie Jarosława Gowina, dałaby nową jakość na polskiej scenie politycznej.

Zapisy do udziału w głosowaniu otwarte w Berlinie. Podstawą prawną ustawa, "jeśli wejdzie w życie"

Chociaż wciąż nie obowiązuje ustawa dotycząca przeprowadzenia korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich, w środę polski ambasador w Berlinie Andrzej Przyłębski powiedział, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych utworzyło w Niemczech dziewięć obwodów głosowania w majowych wyborach na prezydenta. - Zainteresowani mogą wpisać się do spisu wyborców w celu wzięcia udziału w głosowaniu korespondencyjnym – poinformował.

Europejska Sieć Rad Sądownictwa chce wykluczyć nową KRS. Mitera: czujemy się w pełni niezależnymi sędziami

Będę postulował, aby Krajowa Rada Sądownictwa niezwłocznie opuściła Europejską Sieć Rad Sądownictwa - zapowiedział w środę wieczorem członek nowej KRS sędzia Jarosław Dudzicz. Odniósł się w ten sposób do informacji Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) o zamiarze wykluczenia ze swojego grona polskiej KRS, co organizacja określiła jako "jasny sygnał dla polskiego rządu i sędziów".

"Pandemia głodu", zamieszanie przed wyborami korespondencyjnymi, ambitny plan Brytyjczyków

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega, że świat po koronawirusie nie będzie taki jak dawniej i nie wrócimy do tego, co było kiedyś. Szef Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie projektu zmiany konstytucji. Brytyjczycy chcą przeprowadzać nawet 100 tysięcy testów na koronawirusa dziennie. Co jeszcze wydarzyło się w środę?

Opinie Amnesty International i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wyborów korespondencyjnych

W środę wieczorem Amnesty International i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przekazali Senatowi opinie na temat możliwości przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich. AI zwróciło uwagę na szereg zagrożeń praw i wolności człowieka. Z kolei GIS w swoim stanowisku zauważa, że chociaż obowiązują w kraju liczne restrykcje, to są one stopniowo znoszone.

Czy porody odbywają się w maseczkach? Odpowiada "Koronawirus. Raport"

Kiedy zostanie zniesiona kwarantanna po powrocie z zagranicy? Czy szybkie testy z Chin na przeciwciała są już na rynku? Czy porody odbywają się w maseczkach? Na te i inne pytania w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 odpowiadał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Polityk mówił też o pozytywach wynikających z obowiązku noszenia masek ochronnych oraz tłumaczył, dlaczego otwieranie gabinetów rehabilitacyjnych ma odbywać się dopiero na czwartym etapie odmrażania gospodarki.

Gowin spotkał się z prezydentem w sprawie zmiany konstytucji. "Bardzo uważnie wsłuchiwał się w moje argumenty"

Spotkaliśmy się dzisiaj z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Bardzo uważnie wsłuchiwał się w moje argumenty - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Przekonywał także, że "najlepiej, jakbyśmy dali sobie spokój z wyborami na dwa lata". - Jestem wściekły na siebie, na całą polską klasę polityczną, że my w ogóle rozmawiamy o wyborach - dodał.

Mikrobiolog: musimy przyzwyczaić się do życia z koronawirusem

Im więcej osób pozwoli sobie na relaks i powie: nie ma koronawirusa, nie muszę się obawiać, jestem w grupie niskiego ryzyka, tym więcej będzie potem zachorowań - ostrzegła w "Faktach po Faktach" doktor Katarzyna Pancer z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Doktor Tomasz Ozorowski, mikrobiolog i były prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej ocenił, że "musimy przyzwyczaić się do życia z koronawirusem".

Szkoły apelują o zerowy VAT na laptopy. Ministerstwo wskazuje na Unię 

Komputery stacjonarne dla szkół obłożone są zerowym VAT-em, ale za laptopy trzeba zapłacić ten podatek. Szkoły mają więc komputery i prawie nie mają laptopów. W czasie zdalnej nauki to duży problem. Ministerstwo Finansów znosi VAT na komputery przekazywane szkołom, ale zdaniem nauczycieli, z którymi rozmawiał dziennikarz "Czarno na białym", to nie rozwiąże problemu.

Sośnierz: jeśli założyć, że liczba zgonów to jeden procent, to mamy 40 tysięcy zakażonych

Jeśli będziemy robić codziennie 10 tysięcy testów, a wykrywalność w tych testach to pięć procent, to codziennie będziemy wykrywać 500 nowych przypadków. Dopiero zwiększenie liczby testów pozwoli nam wykryć prawdziwy zasięg tego zjawiska - mówił w "Tak jest" poseł Porozumienia i były szef Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz. Jego zdaniem w rzeczywistości w Polsce zakażonych koronawirusem może być nawet 40 tysięcy osób. 

Sędzia Rączka: Co zrobi prezydent w sprawie Sądu Najwyższego? Ja nie mam wątpliwości

Prezydent nie ma w obecnym momencie prawnej możliwości wyznaczenia sędziego-komisarza, który pełniłby obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego - mówił w "Tak jest" w TVN24 sędzia tego sądu profesor Krzysztof Rączka. Odniósł się do zbliżającego się końca kadencji obecnej pierwszej prezes profesor Małgorzaty Gersdorf. Jak dodał, "nie ma wątpliwości", co w tej sytuacji zrobi Andrzej Duda.