Łódź

Łódź

- No kapie. A nawet leci ciurkiem, jak jest większy deszcz - mówi Wiesława, pracownica dworca Fabrycznego w Łodzi. - Głupia sprawa, bo dopiero co otworzyli. Coś poszło nie tak - wzrusza ramionami Piotr, który jedzie do Warszawy. Do dziury w dachu przyznaje się PKP. I uspokaja - superdworzec jest na gwarancji.

Od poniedziałku do piątku na nowym placu zabaw na łódzkim Złotnie można się bawić do 18. W weekendy o trzy godziny krócej. - Jeden z mieszkańców poszedł z nami do sądu, stąd te ograniczenia - tłumaczą urzędnicy. Mieszkańcy robią wielkie oczy i przypominają: to jedyny duży plac na osiedlu, na którym jest ponad 7 tysięcy osób.

W Wieluniu postawiono pierwsze śmieciomaty, dzięki którym mieszkańcy będą mogli dostać zniżki do kina. W Łodzi o nowych przepisach dotyczących segregacji śmieci przypominają postaci malowideł Matejki, Klimta czy Muncha. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

- To tylko sól fizjologiczna - słyszały licealistki, które uczyły się robić zastrzyki. - Budziły się już w innym miejscu: domu albo miejscu pracy mężczyzny, który miał je uczyć - informuje prokuratura, zajmująca się sprawą 43-letniego mieszkańca Pabianic (woj. łódzkie). Co działo się, kiedy były nieprzytomne? - Dysponujemy materiałem dowodowym, który może szokować - mówią śledczy.

Prawie 200 filmów z całego świata - w tym ponad 40 polskich premier - na kilkuset pokazach w kinach, w plenerze oraz na specjalnych wieloosobowych łóżkach. Znakomici goście ze świata kina i muzyki, w tym Sally Potter, Diane Warren, Dan Lebental, Annette Insdorf, Joanna Kulig i Joanna Kos-Krauze. To tylko niektóre elementy ósmej edycji Transatlantyk Festival, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Niepodległość dziś".