Łódź

Łódź

Ponad 30 milionów złotych ma kosztować remont, który ruszył w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. To jeden z najważniejszych szpitali pediatrycznych w Polsce. W czasie prac ma powstać nowe Pediatryczne Centrum Urazowe, Szpitalny Oddział Ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców.

Śledczy już wiedzą, że to może być jedna z najtrudniejszych spraw jakimi się zajmowali, bo bliźniacy Karol i Kamil mają najpewniej to samo DNA. Wyglądają niemal identycznie. Byli w samochodzie, w którym w poniedziałek zginęła 18-letnia Andżelika. Kto prowadził? Według świadków, bliźniacy najpierw zrzucali winę na siebie nawzajem. Potem stwierdzili, że kierowała nieżyjąca dziewczyna.

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 17 osób, które sprzedawały dopalacze na terenie województwa śląskiego. Śledztwo w tej sprawie trwa od wielu miesięcy, działania prowadzono w całym kraju. W sumie podejrzane są już 72 osoby.

- Szedł i strzelał. Do wszystkich zdarzeń doszło na przestrzeni kilkuset metrów - informują policjanci, którzy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Mysłowic (Śląskie). Według śledczych, to on trafił w głowę 58-latka, który wyszedł na balkon zapalić papierosa. Śrut utkwił w skroni. Zatrzymany odpowie też za uszkodzenie trzech samochodów i autobusu miejskiego.

30 wystaw, ponad 100 gości z różnych zakątków Ziemi i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących - tak zapowiada się 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Fotofestiwal w Łodzi, która rozpocznie się w czwartek i potrwa do 1 lipca. Jedno z najchętniej odwiedzanych wydarzeń fotograficznych w Europie odbywa się w tym roku pod hasłem "Ludzka natura".

Jeśli chcesz legalnie jeździć quadem, musisz popisać się umiejętnościami jazdy motorowerem albo autem. Ciężko znaleźć bowiem szkołę nauki jazdy, która dysponuje quadami. - Ciężko jest organizować kursy na coś, co nie jest potrzebne na egzaminie - ripostują instruktorzy.

Straż miejska nie chce nam już pomagać przy nietrzeźwych, którzy zamiast leczenia potrzebują po prostu wytrzeźwieć - alarmuje łódzkie pogotowie. Zaznacza, że przez decyzje komendanta strażników, karetki są blokowane na wiele godzin. - Nie możemy odpowiadać za sprawność systemu ratowania życia - odpowiadają strażnicy.