Najnowsze

Najnowsze

Francuski koncern PSA przeprowadzi restrukturyzację przejętej od General Motors firmy Opel. Planowane zmiany zakładają m.in. zmniejszenie liczby dostępnych w sprzedaży modeli i prace nad pojazdami elektrycznymi - podała gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jestem przeciw - tak o projekcie likwidacji zmiany czasu w Polsce powiedział w radiu RMF FM Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej. To pierwszy polityk, który publicznie zdystansował się do pomysłu popieranego wcześniej przez przedstawicieli wszystkich partii.

Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie koncepcji przygotowania i realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Port lotniczy Solidarność ma powstać w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów w powiecie grodziskim. Pierwszy samolot ma z niego odlecieć w połowie 2027 roku.

Propozycje premier Beaty Szydło - w sprawie zmian strukturalnych w rządzie - przewidują zwiększenie kompetencji wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego jeśli chodzi o nadzór nad gospodarką - stwierdził wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.

Dla rosyjskich biznesmenów wzmianka w ujawnionych przez media dokumentach z rajów podatkowych, tak zwanych Paradise Papers, może okazać się "toksyczna". Informacje z tych dokumentów mogą być wykorzystane przez Stany Zjednoczone podczas rozszerzania sankcji - oceniają "Wiedomosti".

Chcemy, by Facebook podlegał polskiemu prawu i nie mógł sam blokować kont i zamieszczanych tam treści - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że po zmianach prawnych, to sami użytkownicy mieliby zgłaszać hejt i fake newsy w internecie.

Ministerstwo Finansów jest zdecydowane zlikwidować "w niedalekiej przyszłości" odrębne deklaracje podatkowe VAT – zapowiedział dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów Wojciech Śliż. - To będzie naturalna konsekwencja wprowadzanych przez nas zmian – dodał.

Kwon Chol-nam był obywatelem Korei Północnej, któremu udało się uciec na południe. Jednak życiem w Korei Południowej rozczarowało go i Chol-nam chce wrócić na północ. - Żyję w gorszych warunkach niż w reżimie, jest wiele powodów, by tak twierdzić - mówi. Jak podkreśla, w Korei Północnej ludzie mają poczucie wspólnoty, inaczej niż na południu. Powrót do dawnego domu utrudnia fakt, że mężczyzna otrzymał już obywatelstwo Korei Południowej. Materiał programu "24 Godziny".

Młodym Amerykanom, tak zwanym milienialsom, coraz częściej podoba się socjalizm - wynika z raportu organizacji YouGov. 45 procent osób urodzonych po roku 1980 chciałoby żyć w państwie socjalistycznym. Kapitalizm wybrałoby 42 procent młodych. Jednak aż 70 procent z milenialsów nie zna definicji socjalizmu. Okazuje się, że ich sympatie to wynik rozczarowania obecną sytuacją społeczno - ekonomiczną. Materiał programu "24 Godziny".

Sąsiedzi nie mogli znieść jak śpiewa, dlatego zadzwonili na policję. - Świętowaliśmy z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ktoś zadzwonił na policję. Funkcjonariusze zabrali głośniki i sprzęt do karaoke - opowiada Vedran Orsos, który nie zgodził się na mandat. - Przecież umiem śpiewać - dodaje. Sąd przychylił się jednak do wniosku sąsiadów i ukarał go grzywną w wysokości 80 euro. Dodatkowo, Vedran musi zapłacić za postępowanie sądowe. To pierwsza taka sprawa w Chorwacji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

- W Ameryce miałam poczucie wolności. To rozległy kraj, w którym można przez godzinę nikogo nie spotkać - opowiada Riana Petanjek, która na motocyklu pokonała słynną trasę Route 66. - Pamiętam jak jechałam 3-4 godziny i nie minął mnie żaden pojazd, to prawdziwa dzicz - wspomina Chorwatka. Riana podkreśla, że jazda na motorze jest w stanie zawsze poprawić jej nastrój. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Żadna z form finansowania Centralnego Portu Komunikacyjnego nie jest wykluczona - powiedział pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild. Dodał, że w grę wchodzi zarówno finansowanie budżetowe, jak i partnerstwo z podmiotami prywatnymi, w tym z zagranicznym akcjonariatem. Projektem w sprawie koncepcji superlotniska ma we wtorek zająć się rząd.

Nic się nie zmienia, mieszkanie może być biurem - uspokaja Ministerstwo Finansów. Tysiące przedsiębiorców może więc odetchnąć z ulgą i dalej odliczać koszty prowadzenia działalności we własnych czterech kątach. Materiał "Faktów" TVN.

Jeśli ustawa przygotowana przez ministra od służb specjalnych wejdzie w życie to do internetu trafią oświadczenia majątkowe setek tysięcy ludzi. Cel jest szczytny: bardziej skuteczna walka z korupcją - tłumaczył Robert Stanilewicz mówił w programie "3…2…1…". Dodał jednak, że wygląda to tak, jakby służby, zamiast usprawniać swoje własne działanie, pokładały nadzieję we wścibstwie i w zawiści obywateli.

Mam nadzieję, że do końca bieżącego roku wojewoda śląski wyda zezwolenie na budowę fragmentu drogi S1 - tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki, co umożliwi ogłoszenie w 2018 roku przetargu na wykonawcę prac – powiedział w poniedziałek wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Najwcześniej droga mogłaby powstać w okolicach 2021 roku.

Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości". Nad "pierwszą" nowelizacją tegorocznego budżetu pracuje obecnie Sejm.

Efekty śledztwa Paradise Papers to główny temat programu "Bilans" TVN24 BiS. W rozmowie z Robertem Stanilewiczem sprawę komentowali Marek Kolibski z KNDP Doradcy podatkowi oraz ekonomista Marek Zuber.