Najnowsze

Najnowsze

Podatkowa rewolucja coraz bliżej. Trwają testy systemu

W 2019 roku fiskus wypełni deklaracje za podatników. To efekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. - Aktualnie trwają testy akceptacyjne usługi "Twój e-PIT". Przygotowujemy się do testów wydajnościowych systemu, które rozpoczniemy na początku przyszłego roku - powiedział pełnomocnik do Spraw Informatyzacji w Ministerstwie Finansów Przemysław Koch.

Polskie sklepy mniej kuszące dla Rosjan. Jeden powód

W tym roku Rosjanie, którzy przyjeżdżają do Polski z obwodu kaliningradzkiego robią mniejsze zakupy - wskazują polskie służby celno-skarbowe. Jak wyjaśniają, wynika to ze spadku wartości rubla. Towary w polskich sklepach dla Rosjan stały się drogie.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz

Od 500 tysięcy do nawet miliona - tylu Ukraińców już wkrótce może opuścić Polskę. Tak wynika z szacunków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Wszystko z powodu projektu ustawy przyjętego przez niemiecki rząd, który ma ułatwić podejmowanie pracy obywatelom krajów spoza Unii Europejskiej.

Zwiedzając podwodny świat. To miejsce jest rajem dla nurków

Według podróżnika i instruktora nurkowania Jacka Chojnackiego, jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest Gozo, druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich. - Można nurkować, można robić pełne kursy. Jeżeli ma się licencję, można zwiedzać. Miejsc do nurkowania, takich fajnych, opisanych na samym Gozo, jest 34. To dużo jak na taką małą wyspę - opowiadał w programie "Pokaż nam świat".

"Unikatowe miejsce". Podróżniczka opowiada o życiu w Dominikanie

Osoby wybierające się do Dominikany, zastawiają się często co wybrać: duże miasto takie jak Santo Domingo, czy może bardziej dziewicze miejsca. - Zależy, kto czego szuka. Są osoby, które lubią zwiedzać miasta, interesują się architekturą, historią. Miasto Santo Domingo jak najbardziej polecam. Jest to miejsce unikatowe - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Olga Szewczyk, autorka bloga "Polka na Dominikanie".

Ile kosztuje podróż na Dominikanę?

Dominikańskie plaże stają się coraz popularniejsze wśród polskich turystów. Bilety lotnicze z Warszawy do Santo Domingo (z dwiema przesiadkami) można kupić już za około 2400 złotych. Z kolei zorganizowana dwutygodniowa wycieczka to koszt 4000 złotych. Ceny noclegów zaczynają się już od 49 złotych. Za burgera z frytkami trzeba zapłacić około 21 złotych, za kokosa na plaży - 4 złote. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Jakub Porada.

W tym roku upadnie ponad tysiąc firm

W 2018 roku upadnie około 1100 firm - podała w raporcie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Jak dodano szczególnie pogarsza się sytuacja w branży transportowej.

Progi zwalniające do likwidacji? Poseł proponuje inne rozwiązania

Wielu kierowców narzeka, że progi zwalniające są zbyt często wykorzystywane przez drogowców. W tej sprawie postanowił zainterweniować jeden z posłów Platformy Obywatelskiej Józef Lassota, który przekonuje, że "leżący policjanci" stwarzają zagrożenie i zwiększają stężenie szkodliwych pyłów. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"Mamy gotowe rozwiązania". Premier o cenach prądu

Obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną - takie rozwiązania mają zapobiec podwyżkom cen prądu w przyszłym roku. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że projekt obejmie 17,5 milionów odbiorców energii: gospodarstwa domowe, przedsiębiorców oraz samorządy.

Weselne imprezy na celowniku fiskusa. Setki wezwań do nowożeńców

Ile kosztowało weselne przyjęcie, jakie było wynagrodzenie zespołu muzycznego, czy impreza była filmowana? Tego typu pytania zostały zawarte w ponad pół tysiąca wezwaniach, jakie do nowożeńców wystosowali urzędnicy skarbowi. To "forma weryfikacji prawidłowości stosowania przepisów prawa podatkowego" - tłumaczy zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski w odpowiedzi na interpelację posła Kukiz'15.

Duda: jestem gotów podpisać takie ustawy w każdej chwili

Jeżeli będzie potrzeba podpisania ustaw, które będą pomagały polskiemu społeczeństwu, będą powodowały, że ludziom nie będzie żyło się gorzej, to jestem gotów podpisać takie ustawy w każdej chwili - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.