Najnowsze

Najnowsze

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęły kampanię ostrzegającą przed ryzykiem inwestowania w kryptowaluty, jak bitcoin, litecoin czy ether. Przypominają między innymi, że wirtualne "waluty" nie są emitowane i gwarantowane przez bank centralny i nie są prawnym środkiem płatniczym.

Przedsiębiorcy inwestujący na terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie nadal będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości, jednak nowym warunkiem. Otrzymanie ulgi uzależniono od przyznania pracownikom płacy równej co najmniej 150 proc. minimalnego wynagrodzenia.

Prawie jedna czwarta skontrolowanych przez Inspekcję Handlową partii surowego mięsa i wyrobów z niego wzbudziła zastrzeżenia. Najczęściej chodziło o błędne oznakowanie, ale znaleziono też np. wieprzowinę w tatarze wołowym i niedozwolone dodatki w surowej kiełbasie.

Nowa unijna dyrektywa PSD2, regulująca usługi płatnicze w internecie, wprowadza zabezpieczenia transakcji, ale niesie ze sobą także zagrożenia - wskazuje Piotr Gałązka dyrektor Przedstawicielstwa Związku Banków Polskich w Brukseli. Wyjaśnił, że do tej pory obowiązywała zasada, że loginu i hasła używało się tylko na stronie banku i nie podawało ich na innych stronach. - Wraz z nowymi przepisami ta sztywna zasada trochę się rozmywa - ocenił.

Grupa szopkarzy z Neapolu zwróciła się do władz miasta o wyznaczenie limitu osób, które mogą wejść na ulicę, gdzie znajdują się ich odwiedzane przez turystów z całego świata pracownie. Argumentują, że tłok, jaki tam panuje, jest niebezpieczny. Jak podkreślają włoskie media - powstają najpiękniejsze szopki na świecie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał "Dyrektywę Polityki Kosmicznej 1", dającą zielone światło dla wznowienia amerykańskich lotów załogowych na Księżyc. Dalszym celem jest podjęcie takich lotów na Marsa. Datę podpisania dyrektywy wybrano nieprzypadkowo. Ostatnia jak dotąd podróż ludzi na Księżyc odbyła się dokładnie 45 lat temu. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" przedstawiał Patrycjusz Wyżga.

Do początku grudnia klienci biur podróży zarezerwowali o około 20 procent więcej wyjazdów na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w porównaniu do podobnego okresu 2016 roku - wynika z raportu Travelplanet.pl. Najchętniej wybieranymi miejscami są Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Malta, a także Austria. Tylko połowie turystów zależy na spędzeniu Wigilii w domu.

Załamanie inwestycji krajowych i słabe tempo wzrostu produktu krajowego brutto - to jak uważają ekonomiści wyzwania, z którymi będzie musiał się zmierzyć w przyszłym roku premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem zagrożeń na świecie nie brakuje. - Jeżeli coś się wydarzy na przykład w Stanach Zjednoczonych, to będzie to miało przełożenie na nas - ostrzega w tvn24bis.pl Marek Zuber, ekonomista.

W oficjalnym sklepie Google Play pojawiły się dwie niebezpieczne aplikacje, których ukrytym celem było wykradanie dostępu do rachunków bankowych Polaków i wyprowadzanie z nich pieniędzy - informuje firma Eset. Na celowniku znaleźli się użytkownicy aplikacji mobilnych aż 14 banków w naszym kraju.