Najnowsze

Najnowsze

Jazda po narkotykach coraz większym problemem. Alarmujące statystyki

Kiedyś głównie tylko alkohol, teraz też narkotyki. Według statystyk policja zatrzymuje coraz więcej kierowców jadących po zażyciu substancji psychoaktywnych. W 2014 roku było to 995 przypadków, zaś w 2017 roku już 1535. Są to tylko kierowcy przyłapani na gorącym uczynku. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Przenoszą całe miasto. Mieszkańcy w niebezpieczeństwie

Na północy Szwecji trwa zmiana miejsca położenia Kiruny, która leży na bogatych i bardzo dobrych jakościowo złożach rud żelaza. Ale wieloletnie wydobycie zaczęło zagrażać stabilności miasta i jego mieszkańcom. Dlatego firma wydobywcza wraz z władzami miasta przenoszą po kolei kolejne fragmenty Kiruny o trzy kilometry dalej. Materiał programu "24 Godziny".

Oszuści podszywają się pod bank. Ostrzeżenie

Credit Agricole ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których nadawca podszywa się pod bank. "Ich celem jest wyłudzenie Państwa poufnych danych - identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego oraz prawdopodobnie zarażenie komputera szkodliwym oprogramowaniem" - wskazano w komunikacie.

"Serce firmy bije we Wrocławiu"

Serce firmy bije we Wrocławiu, ale jeśli chodzi o dostęp do rynków i potencjał współpracy z dużymi koncernami, to numerem jeden są dla nas Stany Zjednoczone - stwierdził w TVN24 BiS Filip Granek, prezes firmy XTPL. Zwycięzca 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku w rozmowie z Mateuszem Walczakiem mówił o wyzwaniach na przyszłość, planach współpracy z firmami z Doliny Krzemowej i pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Wiceszef Komisji Europejskiej: oskarżenia są poważne, śledzimy sytuację w sprawie KNF

Śledzimy sytuację związaną ze sprawą Komisji Nadzoru Finansowego, ważne jest, aby dochodzenie w tej sprawie zostało przeprowadzone - powiedział w piątek dziennikarzom wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. Jak mówił w Sejmie, polska gospodarka odnotowuje dynamiczny wzrost, dlatego ważne jest, aby skutecznie zmniejszać deficyt. Jego zdaniem nie warto ponadto opóźniać decyzji o przystąpieniu do strefy euro.

Komisja Europejska sprawdzi dystrybucję biletów lotniczych

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że otwiera dochodzenie, dotyczące dystrybutorów biletów lotniczych w związku z obawami, że ich umowy z liniami lotniczymi mogą przekładać się na wyższe ceny dla podniebnych pasażerów.

Internetowe zakupy z Chin. Na co warto uważać

Najpierw Black Friday, czyli czarny piątek, a później Cyber Monday, czyli cyfrowy poniedziałek. Wielu Polaków decyduje się na skorzystanie w tych dniach z oferty sklepów internetowych, licząc na tańsze zakupy. W szale licznych promocji i rabatów warto pamiętać o rozsądku – zwłaszcza w przypadku zamówień z Chin.

"Godzina dla rodziny". Propozycja zmian dla pracujących rodziców

Skrócenie o godzinę czasu pracy dla jednego z rodziców, którzy wychowują dziecko do 15. roku życia przewiduje projekt PSL "Godzina dla rodziny", którym w piątek zajmie się Sejm. - Chcemy zmienić podejście państwa do polskich rodzin - mówił szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma po 10 tysięcy złotych

Sejm przyjął w piątek ustawę, umożliwiającą wypłatę 10-tysięcznych rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla dla ponad 24 tysięcy osób, którym w przeszłości odebrano deputat węglowy - głównie dla wdów i sierot po górnikach. Budżet państwa przeznaczy na te świadczenia 240,8 miliona złotych.

Moskwa chce "wykluczyć lub zmniejszyć opady". Zapłaci za to krocie

Ponad 410 milionów rubli, czyli równowartość około 24,6 miliona złotych planują wydać w przyszłym roku władze Moskwy na rozpędzanie chmur między innymi przed takimi świętami jak 1 maja i obchodzony 9 maja Dzień Zwycięstwa. Dane o kwotach opublikowano na portalu o przetargach publicznych.

Jest nowy szef KNF

Profesor Jacek Jastrzębski został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu. - Nominacja ta ma na celu potwierdzenie sprawności funkcjonowania nadzoru nad rynkiem finansowym - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Szał wyprzedaży? Nie daj się oszukać

Produkty kupione na wyprzedaży można reklamować - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z tzw. Black Friday (czarnym piątkiem) i zbliżającym Cyber Monday. W tych dniach sklepy stacjonarne i internetowe w kraju i za granicą organizują wyprzedaże.

Rozpoczął się Black Friday. Dzień zakupowego szaleństwa

Trwa Black Friday - dzień największych wyprzedaży w ciągu roku. Z najbardziej spektakularnych przecen mogą skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W Polsce ten dzień nie jest jeszcze tak popularny jak za oceanem, jednak i polscy konsumenci mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji.

Milenialsi wracają do rodziców. Poważne konsekwencje

Coraz więcej badań na świecie wskazuje, że pokolenie milenialsów nie jest w stanie zapewnić sobie warunków do samodzielnego życia. Wynagrodzenia dla młodych pracowników są niskie, a koszty wynajmu mieszkań rosną. Dlatego coraz więcej ludzi w wieku około 30 lat, którzy wyprowadzili się od rodziców, zaczyna do nich wracać. To przynosi znaczne oszczędności, ale zarówno dla starszego, jak i młodszego pokolenia staje się poważnym problemem. Tak poważnym, że zagraża nawet zdrowiu psychicznemu obu stron. Więcej szczegółów w tej sprawie zebrała Kamila Chlebińska.

Zawieszenie spornego podatku przedłużone

Sejm zaakceptował nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, czyli tak zwanego podatku handlowego, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2019 roku.

Wyższy VAT na dłużej. Sejm przegłosował ustawę

Nowelizacja ustawy zakładająca wydłużenie obowiązywania dotychczasowych stawek VAT została w czwartek przyjęta przez Sejm. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawki 23 i 8 procent miały obowiązywać do końca 2018 roku.

May: negocjacje w sprawie brexitu są w krytycznym punkcie

Brytyjska premier Theresa May oceniła w czwartek, że negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znalazły się w "krytycznym punkcie". Szefowa rządu wezwała unijnych przywódców do skupienia się na finalizacji porozumienia podczas niedzielnej Rady Europejskiej.

Oto Przedsiębiorca Roku 2018

Doktor Filip Granek, założyciel spółki XTPL i twórca innowacyjnej w skali globalnej technologii umożliwiającej ultraprecyzyjny druk nanomateriałów, został zwycięzcą 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes. W kategorii Produkcja i Usługi zwyciężył Bartłomiej Skrzydlewski z firmy Amplus. W kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność statuetka trafiła do rąk Krzysztofa Kostowskiego - twórcy firmy PlayWay.

"Bilans". Droższy prąd nie uderzy w firmy?

Podwyżka cen prądu - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej była Barbara Oksińska z "Rzeczpospolitej". Ponadto w programie pojawiły się informacje o ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Ryanair zniknie z warszawskiego lotniska

Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.