Najnowsze

Najnowsze

Nie opłaca się nam dziś przyjąć waluty euro, opłaca się opierać naszą gospodarkę o polską walutę - mówił podczas konwencji regionalnej PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. - My chcemy przede wszystkim europejskich wynagrodzeń, a nie europejskich cen i drogą do tego jest utrzymanie polskiego złotego - podkreślił szef rządu.

Zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu 500 plus. Dane pokazują, że tylko w 1,5 tysiąca przypadków świadczenie zamieniono na pomoc rzeczową - powiedziała szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta 3,6 miliona dzieci.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu kilkanaście serii produktu leczniczego Enema – roztworu doodbytniczego stosowanego między innymi w zaparciach i do oczyszczaniu jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, operacjami czy porodem.

Bułgarzy są najtańszymi pracownikami w całej Unii Europejskiej. Tak wynika z najnowszych danych Eurostatu, który podał, jak przedstawiają się godzinowe koszty pracy w poszczególnych krajach. W ogonie zestawienia znaleźli się również pracownicy z Polski, najdrożsi są zaś pracownicy w Danii.

Wydatki Polaków na gry wideo - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Bartłomiej Sieja z "Komputer Świat". O wielkanocnych podróżach Polaków mówił zaś Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl.

Raport Komisji Europejskiej o wycofywaniu się z energetyki węglowej - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Piotr Stępiński z BiznesAlert.pl. O godzinowych kosztach pracy w Polsce mówili zaś Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN Orlen pochodzi już spoza Rosji - poinformowała w piątek spółka na swoich stronach internetowych. Dodała, że to efekt dywersyfikacji dostaw surowca i poszerzania współpracy biznesowej z firmami spoza Europy.

Senat bez poprawek przyjął nowelizację przepisów, które mają ukrócić proceder "przekręcania" liczników w używanych samochodach. Oszustom ma grozić nawet pięć lat więzienia. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Komisja Europejska opublikowała w piątek raport po lutowych kontrolach w Polsce, które zostały przeprowadzane w związku z ujawnionym przypadkiem uboju chorych krów. Unijny audyt wykazał poważne problemy między innymi nieskuteczność kontroli nad procesem uboju.