Najnowsze

Najnowsze

Legalne pasty w Polsce nie trują

W Polsce nie ma legalnej sprzedaży past do zębów Spearmint i Spearmint Tri Lear - wynika z informacji Głównego Inspektora Sanitarnego. W pastach tych marek w niektórych krajach wykryto trujące związki chemiczne.

Amerykański befsztyk znów na koreańskim stole

Amerykańska wołowina od dziś znowu w sprzedaży w Południowej Korei. Bramy dla mięsa wołowego z USA były zamknięte od grudnia 2003 roku, gdy wykryto pierwsze przypadki choroby wściekłych krów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Skądkolwiek prąd - i tak będzie droższy

Wprawdzie od dwóch tygodni możemy wybrać sobie dostawcę prądu, to niewiele osób na razie się na to zdecydowało. Zresztą nie ma pośpiechu, bo bez względu na operatora, prąd i tak zdrożeje...

Heyah Ukraińcom

Polska Telefonia Cyfrowa postanowiła zarabiać na usługach świadczonych Ukraińcom przebywającym w Polsce. Do 8 stycznia 2008 r. w sieci Heyah oferuje rozmowy na Ukrainę po 68 gr za minutę - pisze "Gazeta Prawna".

Jak wzrosły ceny w czerwcu?

Ile wyniosła inflacja w czerwcu? Odpowiedź na to pytanie poznamy juz dzisiaj - GUS poda oficjalne dane. Większość analityków prognozuje jej wzrost.

Bój o pomostówki trwa

Rząd, związki zawodowe i przedsiębiorcy - wszyscy mają swoją wizje emerytur pomostowych. Niestety nic tych pomysłów nie łączy. Dziś do pomostówek ma powrócić Komisja Trójstronna.

Zbrojeniówka gotowa na pancerną wojnę

Decyzja o zakupie używanych niemieckich czołgów leopard dla polskiej armii już zapadła - pisze "Rzeczpospolita". - To pogrzebie nasze firmy zbrojeniowe - mówią związkowcy i grożą protestami.

Szeliga nowym prezesem Lukas Banku

Rada Nadzorcza Lukas Bnaku powołała Romualda Szeligę na stanowisko prezesa zarządu. Szeliga obejmie tę funkcję 1 września br., po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Bankowego.

Superwęzeł na A4

W sierpniu rozpocznie się w Katowicach przebudowa "węzła Murckowska" na autostradzie A4. Za dwa lata węzeł będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jednym z najbardziej skomplikowanych.

Równość po norwesku

Około 60 proc. norweskich firm przestrzega obowiązku nakazującego, by co najmniej 40 proc. członków zarządu stanowiły kobiety - poinformowała w czwartek minister ds. dzieci i równouprawnienia Karita Bekkemellem.

Panie mnożą kasę na parkiecie

Słaba płeć wcale nie jest taka słaba. Polki aktywnie inwestują i twardo negocjują - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Goldenegg Niezależni Doradcy Finansowi.

Uwaga na trującą pastę do zębów

Pasty do zębów Spearmint i Spearmint Tri mogą być szkodliwe. Prawdopodobnie w ich składzie jest zawarty groźny dla zdrowia glikol dietylenowy - ostrzega UOKiK.

Pociąg do Chin jeszcze w tym roku

Jeszcze przed końcem roku do Sławkowa (Śląskie), gdzie kończy się prowadzący ze Wschodu szeroki tor kolejowy, ma przyjechać pierwszy pociąg z towarami z Chin.

Wielki handel w małych miastach

Po nasyceniu rynku największych miast powierzchnią handlową, w latach 2007-2008 przewidywana jest ekspansja centrów handlowych w miastach o populacji 100-350 tys. mieszkańców - wynika z raportu Centrum im. Adama Smitha.

KE nie odbierze stoczniom pieniędzy

Komisja Europejska traciła już cierpliwość w rozmowach z Polską w sprawie trzech stoczni - Gdyni, Gdańska i Szczecina. Nieoficjalnie wiadomo, że Bruksela była bliska zażądania zwrotu pomocy publicznej.

Gaz połączy Rosję i Francję

Gazprom wybrał francuski koncern Total na partnera w eksploatacji gigantycznych złóż gazowych Sztokman na Morzu Barentsa - poinformował prezes rosyjskiego monopolisty Aleksiej Miller.

Finansowy zastrzyk dla polskiej turystyki

Na wsparcie turystyki w Polsce w latach 2007-2012 rząd i samorządy przeznaczą około 5,2 mld zł - poinformowała minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

Dolar chudy jak nigdy

Świat sprzedaje dolara, bo boi się o przyszłość amerykańskiej gospodarki, dodatkowo zachęcony polityką banku centralnego Stanów Zjednoczonych.

Komórkowa wojna na karty

W sieci myAvon dzwoni 42 tys. kart telefonicznych, w mBanku - 45 tys. Bank pracował na ten wynik ponad pół roku, dystrybutorowi kosmetyków wystarczył miesiąc - pisze "Rzeczpospolita".