Najnowsze

Najnowsze

Oto największe sieci stacji paliw w Polsce

Liczba działających w Polsce stacji paliwowych spadła na koniec grudnia ubiegłego roku do 6643 wobec 6803 na koniec grudnia 2016 roku - wynika z szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

"Jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego sezonu". Trzy premiery kinowe

Jedną z propozycji kinowych jest "Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. - To jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego sezonu. Zdobył już srebrnego Srebrny Niedźwiedź podczas Berlinale, a teraz będzie mógł się zmierzyć z wymagającą, polską publicznością - wskazuje Ewelina Woźnica z TVN24. Kolejną propozycją jest naszpikowany efektami specjalnymi film fantasy "Player One", wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Ponadto planujący wizytę w kinie powinni rozważyć wybór filmu "Maria Magdalena". To biblijna biografia opowiadająca historię młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia.

W aktach urodzenia pojawią się nowe informacje

Zgłoszenie urodzenia dziecka będzie możliwe bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą noweli ustawy o ewidencji ludności, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy umożliwiają także wydawanie zaświadczeń o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy w formie dokumentu elektronicznego.

Szybciej do granicy z Ukrainą. Wybrano wykonawcę obwodnicy

Firma Budimex złożyła najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę około sześciokilometrowego odcinka drogi krajowej 94 Łańcut-Głuchów w województwie podkarpackim - poinformował rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma zamierza zaprojektować i zbudować obwodnicę miasta Łańcuta za 115,8 miliona złotych.

Jego serce zaczęło bić kilkanaście godzin po zawale. Niezwykły sukces lekarzy

53-letni mieszkaniec Beziers na południu Francji przeżył zawał, po którym bicie jego serca sztucznie utrzymywano aż przez 18 godzin. Wreszcie zaczęło pompować krew samo. Lekarze podkreślają, że z pewnością pomogła hipotermia, która spowolniła procesy życiowe, co uchroniło mężczyznę przed negatywnymi następstwami zatrzymania krążenia. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zawodnik NFL zareagował na komentarz w internecie. Stał się bohaterem

Julian Edelman, gwiazdor New England Patriots, być może zapobiegł szkolnej strzelaninie. Na jego koncie na Instagramie pojawił się niepokojący komentarz. Zwrócił mu na to uwagę inny użytkownik widząc, że ktoś pisze o planie zamachu na szkołę. Sportowiec nie zlekceważył sprawy. Dzięki temu policja namierzyła nastolatka, u którego znalazła broń. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 6.04

W jaki sposób ministrowie mogą zaoszczędzić na podatku od zapowiedzianych darowizn tłumaczył w rozmowie z Robertem Stanileiczem w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Marek Gadacz, partner w Crido Taxand.

"Bilans", 6.04

Ile powinni zarabiać politycy? Na to pytanie odpowiedzi w programie "Bilans" w TVN24 BiS wraz z Robertem Stanilewiczem szukali publicysta Grzegorz Cydejko oraz Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge.

Ile zarabiają posłowie, szefowie państwowych spółek i samorządowcy?

10 tysięcy złotych uposażenia oraz 2,5 tysiąca złotych diety otrzymują miesięcznie posłowie i senatorowie. Pensja wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie może być wyższa niż 7-krotność zapisanej w ustawie kwoty bazowej, czyli około 12,5 tysiąca złotych. Wynagrodzenie władz spółek z udziałem Skarbu Państwa jest uzależnione między innymi od wielkości firmy.

Jak walczyć z mitami w nauce?

Ziemia jest płaska, a w Australii ludzie chodzą do góry nogami. Takie pseudonaukowe teorie istnieją nawet obecnie i mają grono wyznawców. O naukowych mitach z ich pogromcami rozmawiał w programie "Świat" TVN24 BiS Rafał Wojda.

"Nie" dla robotów do zabijania. Pracownicy giganta protestują

Pracownicy Google’a zaapelowali do kierownictwa firmy o zaprzestanie prac nad projektem, który pomaga identyfikować cele dronom, w przyszłości także tym autonomicznym. Projekt jest prowadzony na zlecenie Pentagonu. List w sprawie zaniechania tych prac podpisało około 10 procent amerykańskich pracowników firmy. Z kolei naukowcy z kilkudziesięciu krajów wzywają do bojkotu południowokoreańskiego Instytutu KAIST, który przy współpracy z przemysłem zbrojeniowym pracuje nad wykorzystaniem robotów w trakcie wojny. To kolejne ostrzeżenia przed tworzeniem autonomicznych technologii, które mają być wykorzystywane do zabijania. Materiał programu "24 Godziny".