Najnowsze

Najnowsze

W 2017 r. PERN planuje zwiększyć środki na inwestycje, przeznaczając na ten cel ok. 150 mln zł. W mijającym 2016 r. spółka zrealizowała plan inwestycji o wartości ok. 90 mln zł – poinformował prezes PERN Igor Wasilewski.

Ratuje przyrodę, ale dla ludzi jest niebezpieczny. Mowa o nowym, kontrowersyjnym czynniku do napełniania samochodowych klimatyzacji. To gaz o oznaczeniu R1234YF już teraz jest w użytku, choć eksperci z tego powodu wcale nie klaszczą z zachwytu. Od 2017 roku będzie obowiązkowo trafiał do wszystkich aut. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Kryzys w polskim Parlamencie i pomysły na jego rozwiązanie. Takie tematy poruszyli uczestnicy programu Debata Młodych w TVN24 BiS. A byli nimi: Aleksandra Piotrowska z Forum Młodych Lewiatan, Jan Strzeżek z Polska Razem i Tomasz Nowicki z Ośrodka Dialogu i Analiz Think Tank.

To był prawdopodobnie najlepszy rok w historii dla internetowych kantorów. Nie wykluczone, że wartość obrotów e-kantorów sięga już 25 mld złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Niższy wiek emerytalny i łatwiejsza wycinka drzew na działce to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Reakcja rynków na chaos w Polsce, niższy wiek emerytalny oraz malwersacje Christine Lagarde to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Gościem Raportu Turbo był pasjonat motoryzacji, który zgromadził wyjątkowo ciekawą kolekcję. Sam też jest znany w środowisku, a mowa o Brunonie Fyrli z Radlina w województwie śląskim.

Ustawa budżetowa została uchwalona z pełnym poszanowaniem Konstytucji RP i Regulaminu Sejmu - poinformował na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Opublikował również wyniki głosowania nad przyszłorocznym budżetem. Nie wiadomo jednak, jak głosowali poszczególni posłowie.

Jen zyskuje w poniedziałek wobec dolara po tym, jak rosyjski ambasador w Turcji został zastrzelony w Ankarze. Złoty w poniedziałek zyskiwał wobec głównych walut po pomyślnych danych o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Około godz. 21.30 euro wyceniano na 4,42 zł, dolara na 4,25 zł, franka na 4,14 zł a funta na 5,27 zł.

Nie nadrabiamy ani nie tracimy dystansu do światowej gospodarki. Przed Polską stoją jednak takie wyzwania jak uniknięcie kryzysu niewypłacalności oraz powstrzymanie fali emigracji - wynika z Raportu Warsaw Enterprise Institute zaprezentowanego w poniedziałek w Warszawie.

Senat nie będzie debatował we wtorek nad uchwaloną przez Sejm ustawą budżetową na 2017 rok. Zajmie się nią dopiero na styczniowym posiedzeniu - poinformował Jakub Kowalski, szef Kancelarii Senatu. "To dobrze. Jest więcej czasu na wyjście z kryzysu" - ocenił Ryszard Petru, szef Nowoczesnej.

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów spółki Alma Market SA – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Doniesienie złożyli kontrahenci, a wśród nich m.in. agencja ochrony.

W listopadzie br. wzrosła sprzedaż detaliczna liczona w cenach stałych w skali roku o 7,4 proc. wobec wzrostu o 4,6 proc. przed miesiącem - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Produkcja sprzedana przemysłu w listopadzie wzrosła o 3,3 proc. - więcej, niż spodziewali się ekonomiści.

Użytkownicy Androida muszą uważać. Zmodyfikowany mobilny trojan bankowy Faketoken szyfruje dane użytkownika podszywając się pod różne programy igry. Jak informuje Kaspersky Lab potrafi wykraść dane uwierzytelniające z ponad 2 tys. aplikacji finansowych. - Nie zgadzajmy się automatycznie na przekazanie praw i udzielenie zezwoleń, gdy prosi o to aplikacja - radzą eksperci.

Zwiedzaj świat biegając - to życiowe motto Łukasza Remisiewicza, autora bloga Runeat.pl. Jak mówi, w ten sposób nigdy nie zobaczymy tego samego co zwykły turysta. - Kiedy w Rzymie rano poszedłem pobiegać pod Fontannę di Trevi nie było tam nikogo, jak pójdziesz w ciągu dnia, to jest tłum i nie ma szans na zdjęcia - opowiadał Łukasz Remisiewicz. Podróżnikowi w ubiegłym roku udało się przebiec m.in. maraton w Nowym Jorku. Teraz przed nim kolejne wyzwania związane ze startem w niezwykle wymagającym nowojorskim triatlonie.

W wyniku ramowej umowy zawartej z Narodowym Bankiem Polskim, Mennica Polska od początku 2017 roku będzie ponownie odpowiedzialna za produkcję monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy - poinformowała sama Mennica w poniedziałek w komunikacie. Wartość zlecenia to ponad 106 mln zł.

Jakie kobiety odbierają to co wydarzyło się w ostatnich dniach w Parlamencie? Pytaliśmy o to uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. W studio gościły prof. Monika Płatek z Uniwersytetu - prawniczka, Dorota Głowacka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polska.