Najnowsze

Najnowsze

Nowy "ogrodnik" Trumpa. Ma 11 lat

11-letni Frank skosił najsłynniejszy w Ameryce trawnik i przy okazji spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Chłopiec listownie zaproponował swoje usługi Białemu Domowi, który skorzystał z jego oferty. Za koszenie Frank nie chciał zapłaty. Po skończonym zadaniu, miał okazję spotkać się z prezydentem.

Zalecają ziółka i modlitwę. Do ich gabinetów ustawiają się kolejki

Tragiczna sytuacja gospodarcza w Wenezueli obraca się przeciwko jej mieszkańcom. Dla przykładu, cierpiących na choroby nie mogą sobie pozwolić na zakup leków, które są za drogie, albo po prostu niedostępne. Zrozpaczeni obywatele, którzy nie widzą już innego sposobu wyjścia z kłopotów, zwracają się ku medycynie naturalnej. Wraz z nasileniem się kryzysu, coraz więcej osób korzysta z pomocy znachorów. Tradycyjni uzdrowiciele stosują różne techniki, od specjalnych masaży po...modlitwy za chorych. Zamiast lekarstw, zalecają picie ziół i herbaty. Jak sami deklarują, w leczeniu ważna jest wiara i cierpliwość. Jednak przeciwko takim praktykom protestują lekarze, którzy twierdzą, że trzeba zrobić wszystko, by sprowadzić do Wenezueli leki. Materiał programu "24 Godziny".

Z ulicy przenieśli się do muzeum. W Berlinie powstała niezwykła galeria

Sztuka uliczna przenosi się na salony. W Berlinie powstało pierwsze muzeum, w którym będą wystawiane graffiti. - Muzeum Współczesnej Sztuki Ulicznej jest naturalnym następstwem tego, co dzieje się na ulicach - mówi Yasha Young, dyrektor muzeum. Jak zauważa, pomysł powstał już ponad dwadzieścia lat temu, kiedy najbardziej znani graficiarze doczekali się swoich wystaw w galeriach sztuki. Louis Masai, który jest przedstawicielem nowoczesnego nurtu, dodaje, że powstanie muzeum jest dla graficiarzy dowodem, że ich sztuka została zauważona i doceniona. Przypomina, że sztuka graffiti zrodziła się około 30 - 40 lat temu. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Na nowojorskich giełdach lekkie wzrosty

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 2500 punktów. Uwagę zwracają niższe od oczekiwań dane makro, na które wpływ miał m.in. huragan Harvey.

"Biznes dla Ludzi", 15.09

Czy powstanie komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT-u? Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS z Markiem Jakubiakiem z Kukiz'15 i Jarosławem Urbaniakiem z Platformy Obywatelskiej.

"Bilans", 15.09

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesza działalność SKOK "Wybrzeże", propozycja resortu finansów dotyczące ulg związanych z autami elektrycznymi i powracający pomysł Centralnego Portu Lotniczego - oto główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

Facebook ukarany, ponieważ "śledził" użytkowników

Hiszpański organ nadzorujący ochronę danych osobowych - AEPD - nałożył karę 1,2 mln euro na Facebooka za naruszanie prywatności użytkowników poprzez śledzenie ich bez wcześniejszego uzyskania zgody. Firma zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji.

Fatalny tydzień bitcoina. Inwestorzy pozbywają się wirtualnej waluty

Kryptowaluta wyraźnie traci na wartości i może skończyć tydzień z najgorszym wynikiem od stycznia 2015 roku. W pewnym momencie piątkowych notowań trzeba było za nią zapłacić poniżej 3 tysięcy dolarów, choć jeszcze na początku miesiąca kosztowała prawie 5 tysięcy dolarów. Powodem obniżek są doniesienia z Chin, tamtejsze władze mają bowiem rozważać całkowite wstrzymanie handlu kryptowalutami.

Merkel: mogę sobie wyobrazić europejskiego ministra finansów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z premierem Francji Edouardem Philippe'em w piątek w Berlinie, że może sobie wyobrazić utworzenie stanowiska europejskiego ministra gospodarki, jednak taka zmiana musiałaby być połączona z konkretnymi reformami.

Nowe prowizje od wpłatomatów. Popularny bank zmienia opłaty

Klienci banków powinni powoli przyzwyczaić się do płacenia nie tylko za pobranie pieniędzy ale też za dokonywanie wpłat. Wkrótce mBank wprowadza nowy cennik i regulamin, a w nim znalazły się opłaty za korzystanie z sieci wpłatomatów Euronet. To już kolejny z polskich banków, który decyduje się obciążyć klientów takimi opłatami.

Brexitu się nie boją. Ekskluzywna brytyjska marka ma się lepiej

Zdaniem Christophera Bailey'a, dyrektora domu mody Burberry, potencjał brytyjskiego handlu po brexicie jest "ogromny". - Świat jest dzisiaj o wiele mniejszy niż kiedykolwiek, co ma przełożenie na handel - stwierdził. Firma zaskoczyła latem analityków, notując wzrost przychodów w kraju i za granicą.

Buzek o Nord Stream 2: ta magistrala nie ma poparcia

W Parlamencie Europejskim nie ma dobrego klimatu dla budowy gazociągu Nord Stream 2, który nie jest zgodny ani z duchem, ani z zasadami unii energetycznej - mówił w piątek przewodniczący komisji przemysłu, badań naukowych i energii Jerzy Buzek.

Sejm zdecydował o losie foliówek. Od stycznia nowe opłaty

Posłowie zdecydowali, że od nowego roku wydawane w sklepach jednorazowe torby foliowe nie będą bezpłatne. Zgodnie z przepisami maksymalnie będą mogły one kosztować złotówkę. Resort środowiska zapowiedział jednak, że w rozporządzeniu do ustawy zaproponuje cenę 20 groszy.

Polska grupa chce zastąpić Francuzów w energetyce. "Zagrożenie dla konkurencji"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłosił zastrzeżenia do przejęcia przez Polską Grupą Energetyczną kontroli nad EDF Polska. Zdaniem UOKiK, może to stanowić zagrożenie dla konkurencji. PGE będzie mogła bowiem sprzedawać większość prądu w ramach własnej grupy kapitałowej, co jednocześnie utrudni zakup jej konkurentom. Strony mają dwa tygodnie na odniesienie się do zastrzeżeń.

Jest szansa na koniec wzrostów cen paliw

Jest szansa, że w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych przestaną rosnąć, a benzyna może nawet stanieć - oceniają analitycy. Wskazują na wyhamowanie wzrostów i początek obniżek cen hurtowych.

Więcej zapłacisz za prąd. Przez nowe przepisy o rynku mocy

- Ustawa ma gwarantować wytwórcom, że będą mieli przychody, które pozwolą im na utrzymanie mocy w systemie energetycznym - mówi o projekcie ustawy o rynku mocy Joanna Maćkowiak-Pandera z Forum Energii. Jak dodaje, na ten cel będziemy płacić w sumie 4 miliardy złotych rocznie. - Cały ciężar transformacji i uzupełnienia brakujących przychodów spadnie na małe i średnie przedsiębiorstwa - wskazuje gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Rafał Zasuń z portalu "Wysokie Napięcie" zauważa jednak, że podwyżki opłat czekają również gospodarstwa domowe. - Będziemy więcej płacić (...) 40 złotych rocznie - mówi. Projektem w najbliższym czasie ma zająć się Sejm.

Solarium jak alkohol. Tylko dla dorosłych

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły korzystać z solariów - przewiduje ustawa, którą w piątek uchwalił Sejm. Dozwolone wobec niepełnoletnich ma być lecznicze stosowanie lamp ultrafioletowych.