Najnowsze

Najnowsze

Każdy kolejny wyciek dokumentów dotyczących rajów podatkowych odsłania tylko hipokryzję światowych przywódców i międzynarodowych korporacji. Nawet jeśli pojawiają się inicjatywy zaostrzenia przepisów, to są one skutecznie torpedowane przez tych, którym nie opłacają się zmiany. Dlatego nie wierzę w przełom po Paradise Papers – mówi nam Daria Żebrowska-Fresenbet z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

Bezrobocie, niedziele bez handlu oraz deficyt budżetowy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Drogie jaja, gazociąg Nord Stream 2 oraz Pracownicze Programy Kapitałowe to główne tematu programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Zajmująca się sprzedażą wysyłkową firma Amazon otworzyła w środę centrum logistyczne w podszczecińskim Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie). W centrum obecnie pracuje kilkaset osób, docelowo zatrudnionych ma być ponad tysiąc pracowników. Wielka hala magazynowa ma działać 24 godziny przez siedem dni w tygodniu.

Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu nie zajmie się projektem w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Informację, że punkt nie znalazł się w porządku obrad, przekazał wicemarszałek Stanisław Tyszka. - W mojej ocenie wpływ na to mogła mieć opinia ministerstwa spraw zagranicznych - powiedziała w środę rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na konferencji prasowej w Sejmie.

Po wrześniowych testach zwiększających długość wiadomości ze 140 do 280 znaków, Twitter poinformował, że planowane zwiększenie do 280 znaków obejmie większość użytkowników. Nowy limit nie obejmie tweetów pisanych po japońsku, koreańsku i chińsku.

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje kolejną sesję. To reakcja na mniejszy niż oczekiwano spadek amerykańskich zapasów tego surowca i wzrost rezerw benzyny - podają maklerzy.

W internecie zaoferowano na sprzedaż nagie zdjęcia popularnej wokalistki Sii, które zostały zrobione bez jej zgody, z ukrycia. Jednak artystka postanowiła wyprzedzić sprzedawców i pokazała swoje fotografie na jednym z portalu społecznościowym. Sia napisała do zainteresowanych, żeby nie wydawali pieniędzy, jeśli chcą zobaczyć, jak wygląda bez ubrania. Gest artystki potraktowano jako protest przeciwko naruszaniu godności. Wciąż nie wiadomo, czy Sia będzie podejmować jakieś kroki prawne, aby wykryć nieetycznego fotografa i uzyskać odszkodowanie. Materiał programu "24 Godziny".

W przyszłym roku Polskie Linie Lotnicze LOT mają otrzymać sześć nowych Embraerów 195 od brazylijskiego producenta. Każdy z nich może zabrać na pokład 112 pasażerów. Szef spółki twierdzi, że jednym z czynników ograniczających możliwości spółki jest obecna lokalizacja głównego portu w kraju. - Przepustowość Lotniska Chopina nie do końca pozwala nam zrealizować wszystko, co chcielibyśmy - powiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Po trzech kwartałach tego roku spółka ma ponad 260 mln zł zysku operacyjnego.

Niezwykły pomysł farmerów z Idaho w Stanach Zjednoczonych. Zrobili kurnik wyglądający jak latający talerz. Złożony z dwóch płaskich elementów, posiada też między innymi wysuwaną rampę i mrugające światła. W domku nie brak jednak udogodnień służących hodowli. Materiał programu "24 Godziny".

Władze oświatowe Finlandii chcą zrezygnować z podziału nauki na przedmioty. Od 2020 roku uczniowie powyżej 16 roku życia będą się uczyć "interdyscyplinarnie". Mają pracować w grupach zamiast przyswajać wiedzę w "tradycyjny" sposób. Celem jest zwiększenie zaangażowania uczniów w lekcje, nauczyciele chcą sprawić, by młodzież miała okazję do wymiany poglądów. Już obecnie fiński model edukacji, w którym stawia się na kreatywność, uchodził za jeden z najlepszych na świecie. Materiał programu "24 Godziny".

Najważniejsze indeksy na Wall Street wciąż znajdują się w okolicach historycznych szczytów, mimo iż we wtorek Nasdaq spadł o prawie 0,3 proc. Amerykański dolar najmocniejszy od końca lipca. Ceny ropy opuszczają ponad 2-letnie szczyty.

Syria przyłączy się do porozumienia z Paryża o przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu - zapowiedział jej przedstawiciel na konferencji w Bonn. Na paryski szczyt klimatyczny dwa lata temu nikt z władz Syrii nie dotarł z powodu wojny i dlatego ten kraj porozumienia nie podpisał. Początkowo nie podpisała go także Nikaragua, bo oceniła, że społeczność międzynarodowa robi za mało by chronić klimat. Teraz jednak władze tego środkowoamerykańskiego kraju zmieniły zdanie, deklarując, że obecnie nie ma lepszej opcji. Jeśli Syria i Nikaragua dopełnią formalności, to poza porozumieniem klimatycznym pozostaną tylko Stany Zjednoczone, które wycofały się z niego w czerwcu, decyzją prezydenta Donalda Trumpa. Materiał programu "24 Godziny".

Niedziele bez handlu, socjalna Europa oraz Centralny Port Komunikacyjny - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Nie możemy sobie pozwolić na jednolite świadczenie socjalne w całej UE, chociaż nie wiem, jakbyśmy chcieli. Bo Polska po prostu zbankrutuje - mówił w programie "Bilans" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zdaniem Piotra Ostrowskiego, dyrektora ds. międzynarodowych OPZZ, Polska nie może cały czas osiągać przewagi konkurencyjnej niskimi płacami i niskimi kosztami.