Najnowsze

Najnowsze

Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy"

Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy ułatwiającej przyjmowanie pracowników spoza Unii Europejskiej. Proponowane rozwiązanie ma zmniejszyć niedobór rąk do pracy, na który narzekają przedsiębiorcy. Rykoszetem może dostać jednak polska gospodarka. Eksperci obawiają się, że nowe przepisy mogą doprowadzić do znacznego odpływu Ukraińców z naszego kraju. Materiał z programu "Polska i świat" w TVN24.

Jednorazówki mają zniknąć. Jest porozumienie

Negocjatorzy z Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich porozumieli się w środę w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć liczbę plastikowych śmieci trafiających do mórz. W Unii Europejskiej zakazane będą między innymi plastikowe talerze, słomki, czy patyczki higieniczne.

"Biznes dla Ludzi". Czy etykieta na pieczywie ma sens?

Włoski pomysł na wprowadzanie etykiet na pieczywie był jednym z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera była dietetyk Ula Somow. Ponadto o podwyżce VAT na soki mówił Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

"Bilans". Co z prawami Polaków po brexicie?

Prawa Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii po brexicie - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera była doktor Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Niedziele bez handlu. Sąd Najwyższy rozstrzygnął wątpliwości

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje między innymi kiosków i innych placówek, "gdzie przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych". A co, jeśli sklep sprzedaje tylko jeden z tych towarów, np. papierosy? Sąd Najwyższy, orzekł dziś, że to wystarczy, by móc handlować.

Kolej szykuje się do świątecznego szczytu

Dodatkowe wagony, monitorowanie frekwencji w pociągach i informatorzy mobilni na peronach - to dodatkowe usługi, które wprowadzi PKP Intercity podczas świątecznego szczytu. Przewoźnik przypomina, że jeżeli pociąg spóźni się więcej niż godzinę, pasażer może uzyskać odszkodowanie.

Polacy wydadzą na święta więcej niż rok temu

Na święta Bożego Narodzenia 2018 roku wydamy 1289 złotych, czyli o 103 złote więcej niż w 2017 roku - wynika z badania przeprowadzonego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Jednocześnie mniej osób niż przed rokiem przewiduje, że z powodu Wigilii wpadnie w problemy finansowe.

"Biznes dla Ludzi". Płace w górę

Wzrost przeciętnego wynagrodzenia w Polsce oraz sklepy internetowe na celowniku hakerów - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.

Tusk i Juncker z wyższą pensją. "W rzeczywistości to redukcja"

Zarobki unijnych urzędników wzrosły nominalnie o 1,5 procent. Komisja Europejska tłumaczy, że wynika to z wcześniejszych decyzji podjętych przez Parlament Europejski i kraje członkowskie. Podkreśla też, że de facto realne wynagrodzenia będą niższe, bo podwyżka pensji jest niższa od poziomu inflacji.

Broniarz: pensje nauczycieli są żenująco niskie

Wynagrodzenia nauczycieli są na żenująco niskim poziomie - ocenił w TVN24 BiS prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zapowiedzi dotyczące tak zwanego 500 plus dla nauczycieli nazwał "kiełbasą na bardzo dalekim kiju".

Ryanair ogłosił nowe trasy z Polski

Ryanair zapowiedział uruchomienie dwóch nowych tras z polskich lotnisk. Od kwietnia przyszłego roku pasażerowie będą mogli polecieć z Krakowa oraz Poznania do Zadaru w Chorwacji.

Niedzielny zakaz handlu trafił do Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy zajmie się w środę interpretacją przepisu określającego wyjątki od zakazu niedzielnego handlu. SN ma odpowiedzieć na pytanie olsztyńskiego sądu dotyczące sytuacji, gdy w placówce "przeważająca działalność" to miedzy innymi handel papierosami, prasą i biletami komunikacji.