Najnowsze

Najnowsze

Czy polskie firmy transportowe stracą na brexicie? Ekspert wyjaśnia

Czy firmy transportowe z Polski stracą na brexicie? Czy będzie problem z europaletami? Na te pytania w TVN24 BiS odpowiadał Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska. Jak wyjaśniał, za sprawą stawek celnych, wydłużenia czasu dostawy i konieczności budowy magazynów pośrednich eksport do Wielkiej Brytanii może być mniej opłacalny. - Nawet nie patrząc wyłącznie na kwestie czysto transportowe, to z punktu widzenia gospodarczego, producentów w Polsce i przewoźników, to może być katastrofa - mówił ekspert.

Kwieciński o środkach unijnych: nadal nie ma kluczowych decyzji

Jeżeli chodzi o nową perspektywę finansową, to nadal nie ma kluczowych decyzji. Kwestie finansowe nie zostały praktycznie ruszone. Myślę, że dopiero pod koniec roku zaczną się prawdziwe rozmowy - ocenił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, gość TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Piotr Korycki: klient 4.0 wymyka się definicjom

Klient 4.0 wymyka się wszelkim definicjom, nie jest to podział na klienta młodego - starego, nie jest to klient technologiczny versus analogowy - podkreślił Piotr Korycki, prezes zarządu TVN Discovery Polska. - Widzowie, użytkownicy, klienci dzisiaj szukają tego czwartego wymiaru, trochę innego dla każdego z nich, ale tym wspólnym mianownikiem jest dodatkowa wartość - dodał. Jak wyjaśnił prezes zarządu TVN Discovery Polska, chodzi o "upewnienie się, że firma, w którą wierzę, że produkt, w który wierzę, dodaje coś więcej poza jakością. Jakieś dobro, które czyni, jakieś stanowisko wobec świata, wobec zmian społecznych czy zmian klimatycznych".

Minister o sieci 5G: jej wpływ na funkcjonowanie państw będzie bardzo duży

Sieć 5G będzie czymś w rodzaju sieci elektroenergetycznych, bez których nie będzie funkcjonowało państwo - stwierdził minister cyfryzacji Marek Zagórski, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Jej wpływ na funkcjonowanie państw, gospodarek, poszczególnych branż będzie bardzo duży - dodał, podkreślając jednocześnie, że celowe lub przypadkowe zakłócenia w funkcjonowaniu sieci 5G mogą być "bardzo groźne".

"Ważne zmiany w logowaniu". Duży bank wyjaśnia

Od 14 września klientów banku Santander czekają zmiany w logowaniu do bankowości internetowej oraz płatnościach kartą. Jest to efekt wejścia w życie unijnej dyrektywy PSD2, która ma zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług płatniczych oferowanych elektronicznie.

Państwowi giganci grają w zielone

Polska Grupa Energetyczna podpisała z Polskimi Kolejami Państwowymi w środę w Krynicy list intencyjny w sprawie budowy instalacji fotowoltaicznych na terenach kolejowych. Przy budowie źródeł fotowoltaicznych PGE będzie współpracowała również z innym kontrolowanym przez państwo koncernem - KGHM. Z kolei Tauron zakupił pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW za 137 milionów euro.

Nowy zarzut dla byłego szefa Orlenu

Zarzuty wobec byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. uzupełniono o wyrządzenie koncernowi szkody majątkowej w kwocie przekraczającej pół miliona złotych - poinformowała w środę Prokuratura Krajowa. Chodzi o pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał służbowego charakteru.

Rośnie apetyt Polaków na wódkę

Wraca moda na wódkę. Jej ceny nie rosną, przez co jest coraz łatwiej dostępna. Piciu sprzyja też sprzedaż w niewielkich butelkach - podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Chaos w sprawie brexitu. "Niepewność i nagłe zwroty akcji"

Nie wiemy, co tak naprawdę się stanie. Niepewność i nagłe zwroty akcji to główne cechy procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest teraz bezumowny brexit - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Przemysław Kamil Rosiak, radca prawny w KPMG. Ocenił, że rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską będzie bolesny dla obu stron. Dodał też, że w pierwszych latach po opuszczeniu Wspólnoty gospodarka brytyjska na pewno straci, ale po kilku latach się odbuduje, ponieważ oparta jest o silne ekonomiczne fundamenty.

Wysyp nowych tras z Polski. Linia lotnicza ogłasza swoje plany

Od przyszłego lata węgierski Wizz Air uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy - poinformował we wtorek przewoźnik. Wśród nowych połączeń będą loty miedzy innymi z Warszawy do Turku i Madrytu, a także z Gdańska do Bari oraz z Krakowa do Tromso i Werony.

Prezes ZUS o sposobie na wyższe emerytury. "To wynika ze wszystkich obliczeń"

Nowy system emerytalny oparty jest na jak najdłuższym okresie aktywności zawodowej, dłuższym okresie opłacania składek. Przesunięcie decyzji o odejściu na emeryturę o rok daje przeciętnie 8 procent jej wzrostu - stwierdziła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Wojna z foliówkami w sklepach. Minister wyjaśnia przyczynę zmiany przepisów

Głównym celem poszerzenia opłaty za reklamówki jest zniechęcenie ludzi do używania toreb foliowych na zakupy - powiedział w programie "Bilans" Henryk Kowalczyk, który był gościem TVN BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Minister środowiska odniósł się również do sprawy opłat za odbiór niesegregowanych śmieci. - Zaproponowaliśmy, żeby różnica między opłatą za śmieci segregowane i niesegregowane wynosiła 1:2. To samorządy zaproponowały w trakcie prac parlamentarnych, żeby te proporcje sięgały nawet czterokrotności. Wyraziliśmy na to zgodę. To jest z korzyścią dla samorządów i mieszkańców, którzy dzięki temu - segregując śmieci - będą docelowo mniej płacić. Taki jest cel - tłumaczył Kowalczyk.

Mieszkanie plus rozkręca się powoli. Wiceminister: mówimy o wielkim programie inwestycyjnym

Sto tysięcy mieszkań to jest sporo ponad 30 miliardów złotych, które trzeba zaangażować, więc mówimy o wielkim programie inwestycyjnym i programie, który będzie miał długoterminowo ogromne znaczenie dla całego rynku budowlano-montażowego - podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który był gościem TVN24 BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak poinformował, obecnie 38 tysięcy mieszkań jest na różnych etapach inwestycji. Zgodnie z danymi Polskiego Funduszu Rozwoju łączna liczba mieszkań już oddanych i mieszkań w budowie w ramach programu to jednak zaledwie 1731. - Od początku mówiliśmy, że program Mieszkanie plus nie jest na jedną kadencję, to byłoby całkowicie nierealne - zaznaczył wiceminister.

Kosmiczna flaga dla prezydenta Dudy na rozpoczęcie targów w Kielcach

Polska flaga, która w 1971 roku obleciała Księżyc na pokładzie Apollo 15 – taki prezent otrzymał we wtorek w Kielcach prezydent Andrzej Duda od amerykańskiego astronauty. Był to jeden z punktów otwarcia 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, czyli największych targów zbrojeniowych w tej części Europy.

Kiedy polska gospodarka dogoni niemiecką? Nowy raport

Przy założeniu utrzymania wzrostu gospodarczego polski Produkt Krajowy Brutto (PKB) na mieszkańca będzie taki jak w krajach starej piętnastki Unii Europejskiej za 14 lat, a Niemiec za 21 lat – wskazuje raport Szkoły Głównej Handlowej zaprezentowany na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Oto najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków. Raport

Około 2540 złotych - tyle przeciętnie kosztowały tegoroczne wakacje z biurem podróży. To o niemal 11 procent więcej niż przed rokiem. Mimo to, jak wynika z raportu Travelplanet.pl, wyjazdy z biurami podróży były tak samo popularne jak w zeszłym roku. O miano najpopularniejszego kierunku zaciętą walkę stoczyły Grecja i Turcja.