Najnowsze

Najnowsze

110 milionów na projekty kulturalne Pomorza Zachodniego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Rozbudowa teatru w Szczecinie, przebudowa zabytkowej promenady w Świnoujściu, budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego, czy rozbudowa średniowiecznego grodziska i podzamcza w Moryniu - to tylko niektóre z projektów, które w latach 2014-2020 otrzymały unijne wsparcie w kwocie ponad 110 milionów złotych. To potężny zastrzyk gotówki dla inicjatyw związanych z dziedzictwem kulturowym Pomorza Zachodniego.

Emerytura międzynarodowa. Rośnie liczba wniosków do ZUS

Prawie 154 tysiące - tyle osób złożyło ubiegłym roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wniosek o przyznanie emerytury, renty bądź ich ponownego przeliczenia z tytułu pracy w co najmniej dwóch krajach. Największą liczbę wniosków obsługuje oddział w Opolu, gdzie trafiają wnioski o świadczenia polsko-niemieckie.

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu

Prawie 3,6 złotego - to poziom do jakiego ma spaść kurs franka szwajcarskiego w najbliższych latach. Tak przynajmniej wynika z prognoz ekonomistów. Jednocześnie zapowiadają oni wzrost stóp procentowych w Szwajcarii. Z wyliczeń Expandera wynika, że gdyby zapowiedzi się sprawdziły, to raty kredytów wzrosną do najwyższego poziomu w historii.

Miasteczko wypłaci rodzicom po dwa tysiące euro. Jest jeden warunek

Dwa tysiące euro, czyli równowartość około 8,5 tysiąca złotych, otrzymają rodzice każdego dziecka, którzy zapiszą je do małej gminnej szkoły podstawowej w Ligurii na północy Włoch. W ten sposób lokalne władze postanowiły powstrzymać odpływ uczniów do pobliskiego miasta La Spezia.

"Prawdziwy Egipt to dolina Nilu". Podróżnik o największych atrakcjach kraju faraonów

Najczęściej turyści jeżdżą z kurortów typu Szarm el-Szejk oraz do Kairu, by zobaczyć wielkie piramidy w Gizie, Muzeum Kairskie i Luksor, żeby dotknąć pozostałości po starożytnych Tebach - wskazywał Adrian Pogorzelski, popularyzator archeologii. Tymczasem, jak podkreślał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, "prawdziwy Egipt to dolina Nilu". - Na osi począwszy od Wielkiej Tamy w Asuanie skończywszy właściwie na Aleksandrii, czy na Port Saidzie - wyjaśniał.

Wyspa gejzerów 400 lat później. "Zadziwiająco podobna i bliska"

Inspiracją do jego wyprawy była pierwsza książka o Islandii autorstwa Morawianina Daniela Vettera. Czterysta lat później Piotr Milewski wyruszył jego śladem, by sprawdzić, jak zmieniła się wyspa. - Zobaczyłem Islandię zadziwiająco podobną i bliską (...). Bardzo wiele rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o krajobraz, się nie zmieniło. To co się zmieniło to przede wszystkim drogi i liczba ludności. Islandczyków jest więcej niż czterysta lat temu - opowiadał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Egipt na własną rękę. Ile kosztują bilety lotnicze i nocleg?

Około 1250 złotych - to koszt zorganizowanej, siedmiodniowej wycieczki do Egiptu. Gdyby ktoś chciał jednak organizować wyjazd na własną rękę, to za bilety lotnicze z Warszawy do Kairu musi zapłacić około 1050 złotych. Ceny noclegu na miejscu wahają się od 19 złotych w Dahab do 446 złotych w Kairze. Bilet komunikacji miejskiej kosztuje około 80 groszy. Feteer, czyli egipska pizza to koszt około 16 złotych, a chałwy w batoniku - 20 groszy. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Jakub Porada.

Upozorował wypadek w firmowej kuchni. Oszustwo zarejestrowała kamera

Oscarowa gala zbliża się wielkimi krokami, ale scena, którą odegrał pracownik z New Jersey raczej nie zyska uznania członków Akademii Filmowej. 57-latek chciał uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy, ale zamiast tego trafił do aresztu. Całe zdarzenie zarejestrowały bowiem kamery monitoringu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Umowa do 1 marca albo cła w górę

Najwyższy wzrost PKB w Polsce od 11 lat oraz konflikt celny pomiędzy USA a Chinami - to były główne tematy "Bilansu". Gośćmi Pawła Blajera byli ekonomista Marek Zuber, Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge oraz prof. Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.

24-godzinny monitoring w ubojniach. Minister rolnictwa chce zmian w ustawie

- Bardzo trudno będzie odbudować zaufanie i może się okazać, że dziesiątki milionów złotych, które włożyliśmy w promocję w różnych regionach świata, zostaną zmarnowane i trzeba będzie zaczynać budowanie wizerunku od zera - odniósł się na antenie TVN24 do sprawy nielegalnego uboju chorego bydła minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.