Najnowsze

Najnowsze

Białe trufle osiągnęły we Włoszech rekordową cenę 6 tysięcy euro za kilogram. Dane te pochodzą z giełdy w Albie na północy, która wyznacza ceny na krajowym rynku. Powodem znacznego ich wzrostu są pogodowe anomalie tego roku: długie upały i wyjątkowa susza.

Na ekrany kin wszedł film "Mother!" w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. Horror, którego plakat zachwycił internautów, podzielił jednak widzów. Na jednym z pokazów w Wenecji produkcję bowiem wygwizdano. W głównych rolach - młodej pary, której związek zostaje wystawiony na próbę, gdy w ich domu zjawia się nieproszony gość - zobaczymy Jennifer Lawrence i Javiera Bardema. - Z tym filmem jest jak z poezją, bo albo kupujemy go ze wszystkimi metaforami, alegoriami i trudnymi wersami albo odrzucamy i stwierdzamy, że nie rozumiemy, o co w nim chodzi. To radykalny film tego artysty, bo nie idzie on na żadne kompromisy - mówiła w TVN24 BIS Ewelina Woźnica z TVN24.

Do 2026 roku powstanie nowa linia kolejowa z Krakowa do Zakopanego i Nowego Sącza - zadeklarował w sobotę w Mszanie Dolnej minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Inwestycja na odcinku Podłęże-Szczyrzyc wraz z modernizacją istniejącego odcinak Chabówka-Nowy Sącz ma kosztować 6 miliardów złotych.

Ukraiński przedsiębiorca Ołeksandr Paralijew postanowił zaopiekować się usuwanymi z Ukrainy pomnikami z czasów sowieckich. W małej miejscowości, położonej ponad 100 kilometrów na zachód od Odessy, stworzył prywatne muzeum, w którym zgromadził ponad 100 pomników, w tym Włodzimierza Lenina i Józefa Stalina. Miejsce stało się jedną z większych atrakcji w regionie. Eksponatów przybyło, gdy musiały zostać zdemontowane po wejściu w życie nowego antykomunistycznego prawa na Ukrainie. Twórca muzeum podkreśla, że te pomniki świadczą o historii, a inspirował się podobnym przedsięwzięciem z Litwy. Dodaje, że nie zauważył, aby te pomniki stały się miejscem kultu dla wyznawców komunistycznych idei. Materiał programu "24 Godziny".

Już niemal 60 tysięcy podpisów złożono we Francji pod petycją z żądaniem dłuższych urlopów dla ojców. Obecnie ojcowie mają prawo do 11 wolnych dni, ale ich wzięcie nie jest obligatoryjne. Autorzy petycji chcą, by młodzi ojcowie dostawali obowiązkowo 6 tygodni wolnego. Wielu podkreśla, że kontakt z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia jest niezwykle ważny. Petycja trafiła już do prezydenta Emmanuela Macrona, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Materiał programu "24 Godziny".

Ograniczenie w czasie możliwości domagania się zwrotu wywłaszczonej nieruchomości przewiduje nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. To rozwiązanie korzystne z punktu widzenia interesu publicznego, ale może negatywnie odbić się na prawach osób, którym przysługują roszczenia – ocenia ekspert.

Finnair chcą ważyć swoich pasażerów - sprawę w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS komentował Grzegorz Brychczyński, niezależny ekspert lotniczy. Kolejnym tematem programu była przyszłość osób w wieku 19-25 lat na rynku pracy. Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał z Martą Aserigadu z Manpower Group oraz Aleksandrą Piotrowską z Forum Młodych "Lewiatan".

Ustawa o jawności życia publicznego jako nowe narzędzie do walki z korupcją - to główny temat programu "Bilans" TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Trudnowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy Fundacji ePaństwo.

Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii, zapowiadają, że będą ważyć pasażerów przed każdym lotem. Według przewoźnika waga podróżnych znacznie różni się latem i zimą, kiedy mają na sobie cięższe ubrania. Dane o obciążeniu są kluczowe dla doboru odpowiedniej ilości paliwa potrzebnego do przelotu.

Właśnie dokonuje się historyczny przełom, jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe. Wartość tego typu transakcji zaczyna przewyższać zwykłe płatności kartą - wynika z szacunków Expandera. Królową wciąż jest gotówka, ale jej panowanie skończy się za cztery lata.

Stany Zjednoczone prężą muskuły przed reżimem Korei Północnej. Nad Półwyspem Koreańskim przeleciały dwa amerykańskie bombowce typu B-1B-lancer. Ćwiczenia przeprowadzono tuż przed rozpoczęciem wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Azji. Amerykanie mają także w swoim arsenale bombowiec B-52 oraz B-2. Samoloty są w stanie przenosić najpotężniejszą broń konwencjonalną, czyli bombę GBU 57. Materiał programu "Dzień na Świecie" TVN24 BiS.

Wicepremier Mateusz Morawiecki i prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zwrócili się z wnioskiem do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) o zakończenie 3 listopada tego roku dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej (FCL) - poinformowało Ministerstwo Finansów w piątkowym komunikacie.