Najnowsze

Najnowsze

Niemal połowę prezentów kupimy w internecie

Aż 44 proc. budżetu przeznaczonego na prezenty Polacy zostawią w tym roku w e-sklepach. Na świąteczne upominki chcemy wydać 532 złote - wynika z badania "Zakupy świąteczne 2018" firmy doradczej Deloitte.

Gowin: zaprezentujemy program Energia plus

Prezentację programu Energia plus - masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla pięciu milionów domów jednorodzinnych - zapowiedział w sobotę lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin. - Teraz jest czas, żeby zwrócić się ku klasie średniej - ocenił.

"Bilans". Zamieszanie w sprawie cen prądu

Zamieszanie wokół cen prądu - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera były Daria Kulczycka, dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan oraz Justyna Piszczatowska z "Dziennika Gazety Prawnej". Ponadto o deficycie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych mówił Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

"Biznes dla Ludzi". Co Polacy chcą znaleźć pod choinką?

Prezenty na święta - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera była Anna Mackiewicz, psycholog z firmy CareerTree. Ponadto o marketingu sportowym mówili Tomasz Redwan, ekspert do spraw marketingu sportowego, oraz Igor Klaja, twórca marki 4F.

Wielkie badanie wielkiej płyty. Są wyniki

Zakończyliśmy kilkuletnie badania domów z wielkiej płyty, przygotowujemy poradnik dla administratorów - powiedział w piątek wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, wyniki badań wskazują, że domy są w dobrym stanie.

Podatek handlowy w zawieszeniu. Decyzja Senatu

Senat poparł w piątek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, czyli tak zwanego podatku handlowego. Przedłuża ona zawieszenie pobierania daniny na kolejny rok - do końca 2019 roku.

Tusk o brexicie. "Musimy wykluczyć otwarcie na nowo negocjacji"

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował na konferencji po unijnym szczycie, że wyklucza jakiekolwiek otwarcie na nowo negocjacji w sprawie zawartej wcześniej umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Nie mam do tego mandatu - wskazał.

Podwyżki dla emerytów. Sejm przyjął ustawę

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy w sprawie waloryzacji emerytur i rent. Zgodnie z rządową nowelizacją od 1 marca 2019 roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 złotych; najniższe będą wynosiły 1100 złotych.

Co odpowiada za zmianę klimatu?

Jednym z głównych winowajców tego, że temperatura wzrasta jest transport. Aż 66 proc. dwutlenku węgla, który pojawia się w miastach, pochodzi z samochodów. Z kolei samoloty odpowiadają za 33 proc. emisji dwutlenku węgla globalnie. O głównych winowajcach ocieplenia klimatu mówił na antenie TVN24 Igor Sokołowski.

Szczyt COP24 przedłużony co najmniej do soboty

- Nie można powiedzieć dziś, jaki będzie ostateczny termin zakończenia szczytu ONZ w Katowicach, negocjacje na pewno będą jeszcze prowadzone w sobotę – poinformował dziennikarzy minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Ceny w listopadzie na hamulcu

Ceny w listopadzie 2018 roku wzrosły o 1,3 procenta rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem pozostały bez zmian - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To wzrost niższy od prognoz.

Steinhoff o podwyżkach cen prądu: przypomina mi to PRL

Podwyżki cen energii przeniosą się na podwyżki cen wszystkich towarów. Energia jest w żywności i w transporcie - powiedział w TVN24 Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Jak mówił, trzeba mieć świadomość konsekwencji. - Nasza gospodarka będzie mniej konkurencyjna, ponieważ wzrosną koszty, szczególnie w branżach energochłonnych - podkreślił.

Minister gratuluje miliona e-zwolnień

Gratulacje dla prezes oraz pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - napisała na Twitterze w czwartek wieczorem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska z okazji wpłynięcia do ZUS milionowego e-zwolnienia.