Najnowsze

Najnowsze

Słony rachunek za brexit. 800 milionów funtów tygodniowo

Wysyłamy do Brukseli 350 milionów funtów tygodniowo - takiego argumentu używali orędownicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Okazuje się, że gospodarka Zjednoczonego Królestwa już teraz traci na decyzji o rozwodzie około 800 milionów funtów tygodniowo.

Przetarg na polski autobus elektryczny. Kurs spółki ostro w górę

Kurs akcji Ursusa zakończył środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ze wzrostem o 73 procent. To efekt informacji, że oferta konsorcjum z udziałem spółki w przetargu na opracowanie i dostawę autobusu elektrycznego dla rządowej agencji została uznana za najkorzystniejszą. Chodzi o produkcję ponad tysiąca autobusów za trzy miliardy złotych.

"Dyskusja na temat handlu w niedziele nie jest do końca uczciwa"

Zmiany, które obserwujemy w handlu, nie mogą być traktowane jako skutek zmian legislacyjnych, ale raczej jako długofalowa tendencja - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do skutków zakazu handlu w niedziele. Szefowa resortu mówiła też, że kryterium dochodowe w programie 500 plus powinno "wzrosnąć znacząco, a znacząco to zdecydowanie więcej niż 100 złotych".

Premier: polska walka z oszustwami VAT została doceniona

Komisja Europejska doceniła wysiłki Polski w walce z oszustwami VAT; dzięki kompleksowym działaniom w ogromnym stopniu zmniejszyliśmy lukę VAT, a naszymi doświadczeniami dzielimy się z innymi państwami Unii Europejskiej - napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Czeski wiceminister: brak Nord Stream 2 to wyższe ceny

Podczas debaty zorganizowanej przez Instytut Polityki i Społeczeństwa prywatnego uniwersytetu Cevro wiceminister przemysłu i handlu Czech Rene Nedela powiedział we wtorek, że rezygnacja z projektu Nord Stream 2 (NS2) oznaczałaby wzrost krajowych cen energii.

Brexit wystraszył emigrantów zarobkowych. Nowe dane z Wysp

Liczba obywateli państw Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o około 61 tysięcy do poziomu 2 milionów 270 tysięcy. Najwyższy spadek zanotowano w grupie pracowników z Europy Środkowej, która obejmuje między innymi Polaków.

"Bilans". Niskie płace frustrują Polaków

Badanie przeprowadzone na zlecenie BIG InfoMonitor, z którego wynika, że niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Halina Kochalska, ekspert BIG InfoMonitor, oraz Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Świeża" bułka z głęboko mrożonego ciasta? "To może wywołać dezorientację"

Blisko 60 procent partii pieczywa i wyrobów piekarskich zakwestionowały w trakcie kontroli organy Inspekcji Handlowej. Zastrzeżenia dotyczyły głównie nieprawidłowego sposobu podawania informacji o alergenach - podało ministerstwo rolnictwa w odpowiedzi na interpelację poselską. Pytany o kwestię pieczywa z głęboko mrożonego ciasta, resort poinformował, że nie są planowane żadne zmiany w przepisach.

Spór o podatki Ubera w Polsce. Spółka odpowiada ministrowi

W ciągu najbliższych tygodni zostanie przyjęte prawo, które ureguluje sprawy firmy Uber i zacznie ona płacić podatki w Polsce - stwierdził we wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Płacimy podatki w Polsce i inwestujemy nad Wisłą - odpowiada Uber.

PO-KO: premier kłamie mówiąc, że składki ZUS spadają

Premier Mateusz Morawiecki kłamie mówiąc, że składki ZUS spadają - ocenili posłowie PO-KO. Wskazali, że z tak zwanego małego ZUS-u może skorzystać tylko 9 procent przedsiębiorców, a blisko 1,4 miliona osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce musi zapłacić wyższe składki niż rok temu.

Fiskus masowo rozlicza PIT. Ministerstwo podaje najnowsze dane

Ponad 500 tysięcy rozliczeń złożono za pośrednictwem usługi Twój e-PIT - poinformowała we wtorek minister finansów profesor Teresa Czerwińska. Towarzyszy temu wyraźny wzrost liczby profili zaufanych. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że tylko w ciągu czterech dni przybyło ich ponad 90 tysięcy.

Zatrzymano byłego prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Policjanci zatrzymali we wtorek byłego prezesa zarządu PKP Cargo Adama P. oraz dwóch jego zastępców - dowiedział się tvn24.pl. Chodzi o śledztwo, w którym badane są kulisy przejęcia przez polską spółkę czeskiego przewoźnika Advanced World Transport (AWT).

Płaca i zatrudnienie rosną. Średnia płaca niższa niż w grudniu

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2019 roku było wyższe o 2,9 procent, a wynagrodzenie podskoczyło o 7,5 procenta w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego - podał Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem ekonomistów może to wskazywać na to, że popyt na pracę w Polsce nie spadnie gwałtownie mimo wejścia gospodarki w fazę spowolnienia.

Raport: nic tak nie frustruje, jak niskie zarobki

Niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków; wskazuje na nie przeciętnie 40 procent rodaków - wynika z badania "Nastawienie do finansów" przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Niska pensja częściej przygnębia kobiety niż mężczyzn.

RPO pyta o książeczki mieszkaniowe. Wciąż bez konkretnych zmian

Problem książeczek mieszkaniowych z lat PRL dotyka ponad milion Polaków, którzy po transformacji utracili swoje oszczędności. Czy coś się zmieni w tej sprawie i jakie działania już zostały podjęte? Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju odpowiada, ale bez wskazania konkretnych rozwiązań dotyczących premii gwarancyjnych.

Szef Huawei: USA nie zniszczą naszej firmy

Założyciel chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei Ren Zhengfei ostrzegł we wtorek, że "nie ma sposobu, w który Stany Zjednoczone mogą zniszczyć" jego firmę. Zapowiedział także gotowość dostosowania się do zmieniającego rynku i zwiększone inwestycje poza USA.