Najnowsze

Najnowsze

Sejm powołał w środę Marcina Cichego na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). W lipcu przed końcem kadencji z tego stanowiska odwołana została Magdalena Gaj. Wnioskowała o to premier Beata Szydło w związku z rezygnacją Gaj.

Ministerstwo Zdrowia myśli o uprawie marihuany do celów medycznych i rozmawia już w tej sprawie z resortem sprawiedliwości. - Po co mamy płacić Holandii, skąd sprowadzamy w ramach importu docelowego susz zawierający kannabinoidy za ok. 10 do 20 tys. zł za miesiąc? Uprawa marihuany w kraju będzie dużo tańsza - przekonuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

- Europejczycy nie mogą zaakceptować, by polscy pracownicy byli napastowani, bici, a nawet mordowani na ulicach Essex - powiedział w środę w Parlamencie Europejskiej Jean-Claude Juncker. Szef Komisji Europejskiej przedstawia swoją wizję dotyczącą przyszłości UE dwa dni przed nieformalnym szczytem przywódców 27 krajów w Bratysławie, bez Wielkiej Brytanii. Więcej na ten temat znajdziesz w TVN24 BiS.

Długi sen nie oznacza wcale, że bardziej się wyśpimy. - Optymalny czas snu to sześć godzin. Sen dłuższy lub krótszy o dwie, trzy godziny niesie za sobą liczne negatywne konsekwencje zdrowotne, pogarsza kondycję psychiczną i fizyczną - mówił w TVN24 BiS dr Michał Skalski, psychiatra specjalizujący się w leczeniu zaburzeń snu. Dodaje, że drzemka w ciągu dnia powinna trwać od 15 do 30 minut. - Sen w ciągu dnia jest zawsze gorszy niż sen nocny. Czasem lepiej jest przetrwać i głębiej spać w nocy - tłumaczył. Jak dodał alkohol może przyspieszyć zasypianie, ale skraca i spłyca sen. Rozmowa z programu "Poranek" w TVN24 BiS.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale we wtorek surowiec mocno staniał. Przyczyniły się do tego m.in. oceny przedstawione przez Międzynarodową Agencję Energii - informują maklerzy.

Ursus, znany dotąd z ciągników, chce produkować samochody i autobusy elektryczne. Polska firma zamierza wkrótce zaprezentować elektryczno-wodorowy autobus hybrydowy, który będzie mógł przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu. - Chcemy produkować samochody elektryczne, autobusy elektryczne, małe samochody dostawcze ponieważ stoimy u progu rewolucji - tłumaczył prezes firmy Karol Zarajczyk.

Przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy. Naukowcy z Australii wzięli to sobie do serca i zbadali, czy lew może zaatakować krowę, na której zadzie... wymalowano oczy. Drapieżnikowi wydaje się, że patrzy nie na potencjalną zdobycz, tylko na wielką twarz nieznanego zwierzęcia. Badacze twierdzą, że prosty zabieg może ograniczyć ataki dzikich zwierząt na stada afrykańskich pasterzy. Materiał programu "24 Godziny".

Libijski koncern naftowy National Oil Corp. (NOC) zakomunikował we wtorek, że zamierza niezwłocznie wznowić eksport ropy z portów opanowanych niedawno przez siły wierne dowódcy Chalifowi Haftarowi kontrolującemu znaczną część wschodniej Libii.

Amerykańskie obywatelstwo dla potomka: szansa na lepszy los i większe szanse w przyszłości. Taką ofertę ma dla Rosjanek pewien szpital z New Jersey. Klinika oferuje opiekę w trakcie ciąży i w czasie porodu. Nie za darmo. Dlatego pojawiły się głosy, że to nic innego, jak handel obywatelstwami. W programie "24 Godziny" mówił o tym Michał Sznajder.

Za pierwszym razem się zdziwił. Za drugim ostrzegł. Za trzecim aresztował kobietę, która zjadła mu... trzy frytki. Oto, jak mogą skończyć się żarty z amerykańskiego policjanta. Kobiecie za kradzież frytek grozi pół roku za kratkami i tysiąc dolarów grzywny. Materiał programu "24 Godziny".

Ekolodzy biją na alarm: plastikowe odpady są bardzo szkodliwe dla środowiska. Niszczą faunę i florę, a w konsekwencji ludzkie zdrowie. W związku z tym naukowcy dwoją się i troją, żeby odkryć nowe sposoby na ograniczanie zużycia plastiku. Jednym z najnowszych pomysłów są opakowania, które... można jeść. Przyjazne środowisku folie do pakowania żywności mają powstać z białka mleka. Eksperci przekonują, że są bardziej skuteczne od tradycyjnych. Jeśli folia z mleka trafi do produkcji to ograniczy zużycie plastiku o ponad 10 mln ton rocznie.

Od czwartku mieszkańcy Włoch kończący w tym roku 18 lat mogą odbierać przyznane im z tej okazji przez rząd bony w wysokości 500 euro z przeznaczeniem na kulturę. Młodzież może za tę kwotę kupić książki, komputer, tablet, bilety na koncert, do teatru i do kina.

Amerykańskie giełdy dotknęły we wtorek wyraźne spadki. W centrum uwagi rynku były wypowiedzi członków Fed, które sugerują, iż we wrześniu raczej nie dojdzie w USA do zacieśnienia polityki monetarnej w. Kolejny dzień zniżkowały ceny ropy.

Dziesięć młodych, polskich firm zaprezentowało we wtorek w Pałacu Prezydenckim na zaproszenia prezydenta Andrzeja Dudy swoje produkty i projekty. Pomysły prezentowały startupy m.in. z dziedziny: biotechnologii, inżynierii, aplikacji mobilnych, robotyki i telekomunikacji. - Państwo powinno administracyjnie i finansowo wspierać młode, polskie firmy - powiedział Duda. Wyraził też nadzieję, że polskie nakłady na badania i rozwój osiągną co najmniej średnią w UE.

Odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierowniczych stanowiskach w Agencji Mienia Wojskowego zakłada projekt ustawy, który we wtorek przyjął rząd. Zgodnie z nim szef MON w rozporządzeniu będzie określał organizację wewnętrzną AMW, w tym stanowiska kierownicze.

Produkcja przemysłowa, transport i logistyka, budownictwo oraz handel - to w tych sektorach występuje największy popyt na pracowników. Jak wynika z raportu firmy Manpower polscy pracodawcy są optymistyczni, co do planów rekrutacyjnych na najbliższe trzy miesiące. - Pracodawcy deklarują też, że nie będą zwalniali pracowników - mówiła w TVN24 BiS Hanna Wiecewicz, przedstawicielka firmy.

Bezpłatne świadczenia w podstawowej opiece zdrowotnej dla każdego, bez względu na status ubezpieczeniowy - to jedno z założeń projektu przyjętego we wtorek przez rząd. Zakłada on również, że zakup szczepionek od 2017 roku będzie finansowany z budżetu państwa, a nie przez NFZ.

Ulgi podatkowe i ułatwienia dla firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową oraz zmiany przepisów dot. komercjalizacji badań na uczelniach przewiduje projekt tzw. małej ustawy o innowacyjności, którą we wtorek Sejm przekazał do dalszych prac w sejmowej komisji.

W "Bilansie" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o podwyżkach emerytur i rent przygotowanych przez rząd. Pojawił się także temat walki z oszustami podatkowymi.

Jedna z popularnych odzieżowych sieciówek postanowiła zaskoczyć swoje klientki. Jesienną kolekcję promuje bardzo niestandardowym filmem: nie występują w nim młode, śliczne i filigranowe modelki. W filmie można zobaczyć za to kobiety z charakterem. W ten sposób marka dołącza do grona firm walczących o prawa kobiet.

Pranie pieniędzy było głównym powodem zamknięcia w ostatnich latach dużej liczby rosyjskich banków - powiedziała we wtorek prezes banku centralnego Rosji Elwira Nabiullina. Jej zdaniem nastąpił postęp w walce z powiązaniami sektora bankowego z przestępczością.

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o bacie na oszustów podatkowych przygotowanym przez rząd. W programie nie zabrakło także tematu pensji minimalnej, która od nowego roku wzrośnie do 2 tys. złotych.