Najnowsze

Najnowsze

Mieszane nastroje na Wall Street

W czwartek na Wall Street panowały mieszane nastroje, jednak indeks DJI mocno wzrósł i osiągnął najwyższy poziom w historii. W centrum uwagi rynków znajdowały się dane o CPI z USA, które były wyższe od oczekiwań analityków i wywołały wzrost oczekiwań na podwyżkę stóp proc. w grudniu.

"Bilans", 14.09

Reforma Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz czynsze w programie Mieszkanie plus - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości. O pracach nad projektem ustawy o rynku mocy mówili zaś Joanna Maćkowiak-Pandera z Forum Energii oraz Rafał Zasuń, Wysokienapiecie.pl.

"Biznes dla Ludzi", 14.09

Decyzja banku Szwajcarii, targi motoryzacyjne we Frankfurcie oraz zmiany w badaniach technicznych samochodów - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Kacper Jeneralski z TVN Turbo.

"Jak z wizytą u dentysty". Rewolucja emerytalna według rządu

- Z przerabianiem Otwartych Funduszy Emerytalnych jest trochę tak, jak z wizytą u dentysty, dlatego że ciągle słyszymy "jeszcze chwila, jeszcze chwila" i za każdym razem okazuje się, że to jeszcze nie była prawda - ocenia Robert Stanilewicz. Prowadzący cykl "3...2...1..." mówi także o programie Mieszkanie plus.

Decyzja o centralnym porcie o krok. "Integracja Warszawy i Łodzi"

W ostatnim tygodniu września ma zostać ogłoszony program inwestycji dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z jego lokalizacją - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. W ocenie ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, port ma szansę być "jednym z najważniejszych w Europie".

Za badanie techniczne auta zapłacimy z góry. "Usterka trafia do CEPIK-u"

- Kupując używany samochód będziemy mieli większe szanse na to, że kupimy auto sprawne - ocenia skutki planowanej nowelizacji prawa o ruchu drogowym Kacper Jeneralski z TVN Turbo. Jego zdaniem, po ewentualnym wejściu nowych przepisów nie będzie można "jeździć od diagnosty do diagnosty w poszukiwaniu bardziej pobłażliwego", bo ewentualna usterka auta zostanie odnotowana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Blisko porozumienia w sprawie praw Polaków po Brexicie

Wielka Brytania jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia z Unią Europejską w sprawie praw, jakie będą przysługiwały obywatelom po brexicie - zapewnił brytyjski minister finansów Philip Hammond po rozmowach w Budapeszcie, gdzie obecny był też wicepremier Mateusz Morawiecki.

Popularny ubezpieczyciel ukarany za opóźnienie w wypłacie odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń. Powodem są przypadki opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Jakub Jacewicz, członek Zarządu Generali TU, podkreśla, że "kara dotyczy historycznych spraw, które miały miejsce w czasie przekształceń spółki".

Koreański gigant zainwestuje w auta bez kierowcy

Południowokoreański koncern Samsung poinformował w czwartek, że zainwestuje 89 milionów dolarów w mającą siedzibę w stolicy Austrii firmę TTTech, która opracowuje technologie autonomicznej jazdy i systemy bezpieczeństwa dla Audi.

Tesla przekłada datę premiery nowego pojazdu

Prezes koncernu Tesla Elon Musk ogłosił przesunięcie premiery produkowanej przez firmę elektrycznej półciężarówki na koniec października. To o miesiąc później, niż pierwotnie zapowiadano - donosi agencja Reutera.

Sonda Cassini ulegnie zniszczeniu. Koniec misji

Po kilkunastu latach kończy się misja Cassini-Huygens, której celem było badanie Saturna. W piątek sonda wejdzie w atmosferę planety i ulegnie zniszczeniu. Naukowcy z NASA mają nadzieję, że wcześniej Cassini prześle jednak unikatowe dane zebrane podczas tego manewru. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

"Godna ubolewania". Rosjanie o decyzji rządu USA

Decyzja rządu USA, który postanowił zaprzestać korzystania z produktów firmy Kaspersky Lab jest "godna ubolewania" i oddala perspektywę odbudowy relacji między Stanami Zjednoczonymi a Rosją - oświadczyła rosyjska ambasada w Waszyngtonie.

Brytyjska szkoła pomoże samotnym w internecie

Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie? Taką wiedzę otrzymają brytyjscy uczniowie. Dostaną między innymi podpowiedź, jak sobie radzić z gnębieniem przez internet na przykład na portalach społecznościowych. Zajęcia mają też zapobiegać coraz częstszym przypadkom wyobcowania, spowodowanego ograniczeniem rzeczywistych kontaktów z ludźmi na rzecz tych wirtualnych. A o tym, że rzeczywiście jest taka potrzeba, przekonuje przykład piosenkarki Seleny Gomez. Młoda i niezwykle popularna gwiazda wyznała właśnie w wywiadzie, że boleśnie doświadczyła, jak bardzo złudne jest "życie towarzyskie" w internecie. Materiał programu "24 Godziny".

Studiowanie Tory nie uchroni już od służby

Wielkie zmiany w izraelskiej armii i samym społeczeństwie. Sąd Najwyższy w Jerozolimie uznał prawo zwalniające młodych mężczyzn, uczących się w wyższych szkołach religijnych, ze służby wojskowej za sprzeczne z konstytucją. Sprawa budzi wielkie kontrowersje i może doprowadzić do kryzysu politycznego. Jedna z partii tworzących koalicję - ultranacjonalistyczny Szas - zapowiedziała już, że jeśli dojdzie do zmiany prawa, to opuści koalicję. Ortodoksi tłumaczą, że studiowanie Tory ma ogromne znaczenie dla dalszego przetrwania Żydów. Materiał programu "24 Godziny".