Najnowsze

Najnowsze

Jeżeli rząd chciałby forsować ten projekt, to nasz kierunek jest jeden, ulica - w ten sposób przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wyraził stanowisko związku na temat propozycji nowego Kodeksu pracy. Beata Mazurek już zapowiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze propozycji przygotowanych przez Komisję Kodyfikacyjną. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej wciąż je analizuje.

Ministerstwo Infrastruktury chce prowadzić rejestr domen i aplikacji na telefon wykorzystywanych przez pośredników przewozu osób. Aplikacje trafią do rejestru, jeśli będą wykorzystywane niezgodnie z prawem. Nowe przepisy mają zapewnić większe bezpieczeństwo pasażerów korzystających z takich przewozów, ale zdaniem części ekspertów proponowane zmiany są nieuzasadnione i trudne do zastosowania.

28-latka zaszła w ciążę niezgodnie z grafikiem i dostała upomnienie od właściciela prywatnego przedszkola w japońskim Aichi. Kobieta została oskarżona o to, że "samolubnie naruszyła zasady" obowiązujące w placówce. Przedszkole swoim pracownicom rozpisuje nie tylko godziny pracy, ale również określa, kiedy mogą zajść w ciążę i kiedy wyjść za mąż. To jedna z wielu sytuacji pokazujących z jakimi problemami mają do czynienia kobiety w Japonii. Zjawisko dyskryminacji ze względu na płeć nie jest nowe, zwracał na nie uwagę już kilka lat temu rząd w Tokio, ale jak na razie niewiele się zmieniło. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówiła Kamila Kalińczak.

Raper występujący pod pseudonimem G-Eazy trafił niedawno na okładkę magazynu "XXL". Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystał ją jako dowód tożsamości, by dostać się na pokład samolotu lecącego z Miami do Los Angeles. Stało się to po tym, jak zgubił na lotnisku portfel z dokumentami. Co najważniejsze, jak poinformował sam G-Eazy, ten pomysł zadziałał. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ralph Letner z hrabstwa Pulaski normalnie o tej porze nie powinien już być w pracy. - Mieliśmy sporo roboty, więc zostałem - mówi. Kiedy dostarczał pizzę zauważył, że jeden z domów się pali. W środku znajdował się mężczyzna, który sam próbuje ugasić pożar. Ralph postanowił wbiec do środka i to dzięki reakcji dostarczyciela pizzy udało się ocalić mieszkanie. Nikt nie został też poważnie ranny. - Jest bohaterem - mówi Jesse Decker, właściciel domu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Grupa Jeronimo Martins, właściciel polskiej sieci Biedronka, wszedł w projekt handlu internetowego w Portugalii. Inwestycja e-commerce rozwijana jest na razie na terenie czterech miast tego kraju.

- Lotnisko w Radomiu będzie trzeba zbudować od nowa - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". To właśnie lotnisko położone na południu Mazowsza ma być portem komplementarnym dla Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwsze loty z odnowionego radomskiego lotniska będą możliwe w sezonie zimowym 2019/2020.

Zmiany w Kodeksie pracy - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był profesor Arkadiusz Sobczyk z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Ponadto w programie pojawiły się najnowsze informacje o inflacji, bezrobociu, a także amerykańskich cłach.

Wybór lotniska w Radomiu jako portu komplementarnego dla Lotniska Chopina - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Oxford, Harvard, Yale. Najbardziej prestiżowe uczelnie z całego świata są na wyciągnięcie ręki. Jak się dostać na wymarzone studia za granicą i jak szukać programów wymiany studenckiej - podpowiadali goście Rafała Wojdy w programie "Świat" w TVN24 BiS.

Wzrost cen na poziomie 1,3 procent rok do roku to zadziwiający wynik, bo baza z zeszłego roku była tak niska, że wydawało się, że inflacja powinna być wyższa - ocenił główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. Zdaniem Zbigniewa Maciąga z Konfederacji Lewiatan na obniżkę inflacji w marcu miały wpływ ceny paliw.

Prezydent Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że nie ma wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Pekin ogłosił tego dnia listę 106 amerykańskich produktów, na które zamierza wprowadzić cła w reakcji na taryfy celne zapowiedziane przez USA.

W 2017 roku na najwyższe zarobki mogli liczyć pracownicy w województwie mazowieckim, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło 5500 złotych brutto - wynika z raportu opublikowanego przez serwis pracuj.pl.

PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi mailami "weryfikacyjnymi" rozsyłanymi przez cyberprzestępców. Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym, pod pozorem blokady przelewów i konieczności "weryfikacji tożsamości" cyberprzestępcy proszą o kliknięcie w fałszywy link i podanie poufnych danych.

Szwedzi coraz rzadziej używają gotówki. Taka sytuacja niepokoi bank centralny tego kraju, który apeluje wzmocnienie ochronę prywatności przy transakcjach bezgotówkowych. Mimo, że jeszcze kilkanaście lat temu przewidywał, że w 2025 roku Szwecja całkowicie zrezygnuje z gotówki. Podobne apele płyną ze strony organizacji działającej na rzecz szwedzkich konsumentów. - Minęło kilkanaście lat i co się okazuje? Okazuje się, że mamy niesamowite możliwości dokonywania przestępstw z wykorzystaniem połączeń internetowych, wpływania na różnego rodzaju rzeczy, które się na świecie dzieją, a myślę, że bezpośrednią przyczyną tego, że bank w Szwecji aż tak mocno się wypowiedział, to jest oczywiście ta cała afera z Facebookiem, która wypłynęła w ostatnich tygodniach - oceniał w TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber.