Najnowsze

Najnowsze

Projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku od Nagród Nobla w najbliższych dniach zostanie przekazany do konsultacji zewnętrznych - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod bank. Przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości i chcą wyłudzić dane klientów niezbędne do zalogowania się do konta.

Polska otrzyma mniej pieniędzy z polityki spójności na lata 2021-2027, ale na innowacyjność i tak trafi 60 miliardów złotych. Będą też zmiany w programach – zapowiada w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Vincent Severski jest pisarzem i byłym oficerem polskiego wywiadu. W rozmowie z Michałem Sznajderem w programie "Ostatnie piętro" opowiedział o wyzwaniach związanych ze służbą, jak i o cechach idealnego funkcjonariusza. - Dobry oficer to taki, który z pełnym przekonaniem, odpowiedzialnością i w poczuciu prawdziwego patriotyzmu służy krajowi, jest do tego właściwie przygotowany i wie, jaka spoczywa na nim odpowiedzialność. Trzeba się mocno napracować, aby wybrać kandydatów, którzy te warunki spełniają - dodał.

Gwatemala to miejsce, w którym królowe można spotkać niemalże w każdej wsi, czy mieście. Każda z nich ma reprezentować kulturę majańską i dbać o swoją małą społeczność. Fotografka i podróżniczka Julia Zabrodzka i redaktor prowadzący magazynu "Podróże" Bartek Kaftan podczas podróży do Gwatemali poznali tę niesamowitą tradycję i opowiedzieli o niej w programie "Pokaż nam świat" na antenie TVN24 BiS. - Królowa to taka reprezentantka danej społeczności. Rzeczywiście swoją królową majańską ma właściwie każda wieś, miejscowość, miasto. Miewają je też szkoły i różne instytucje - powiedziała Julia Zabrodzka. - Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu. On jest poza Gwatemalą w zasadzie mało znany. Dopiero, kiedy zaczęliśmy wypytywać o te królowe, okazało się, że jest ich tak dużo - mówił Kaftan.

Sardynia słynie przede wszystkim z pięknych plaż. Podczas wakacji na tej wyspie warto zwiedzić także urocze miasteczka, czy odkryć starożytne zabytki. O tym niesamowitym miejscu opowiadał w programie "Pokaż nam świat" pasjonat podróży, dziennikarz i wydawca TVN24 BiS Cezary Królak. - Są miejsca, w których plaże ciągną się kilometrami. Tam naprawdę, jak ktoś lubi plażowanie, znajdzie miejsce dla siebie. Na kilkukilometrowej plaży tłoku nie będzie - mówił.

Możliwości finansowe Polaków rosną, więc nad Wisłą pojawiają się kolejne międzynarodowe marki. Jak wynika z raportu firmy CBRE, od stycznia zadebiutowało ich w naszym kraju kilkanaście. Zdecydowana większość z nich otworzyła swoje salony w Warszawie.

W zbliżającą się niedzielę 8 grudnia sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić jedynie w mniejszych placówkach, w których za ladą staną ich właściciele, lub tych wyłączonych z zakazu handlu.

Prawie 620 tysięcy osób złożyło już wnioski o wypłatę tak zwanego świadczenia 500 plus dla osób niesamodzielnych - poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Według szacunków uprawnionych do świadczenia może być około 850 tysięcy osób.

Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca. Jego miejsce zajmie Jarosław Wittstock, dotychczasowy wiceprezes do spraw korporacyjnych - poinformowała w komunikacie spółka.

Ograniczenia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej oraz problemy z wpłatami BLIK i płatnościami online. To utrudnienia, które w najbliższych dniach czekają na klientów części banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

Ponad 200 spółek trafi pod nadzór Ministra Aktywów Państwowych - wynika z opublikowanego w piątek rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Chodzi między innymi o takie firmy jak PKN Orlen, PZU, PGNiG, PKP SA, PKO BP, Polską Grupę Lotniczą, PGZ i Centralny Port Komunikacyjny.