Najnowsze

Najnowsze

Kolejne zatrzymania w sprawie GetBack

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć kolejnych osób w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack - dowiedziała się PAP. Do tej pory zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 49 osób.

Kłopoty z budową ekspresówki. Kolejna umowa zerwana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w środę, że odstąpiła od umowy z wykonawcą odcinka S5 Poznań-Wronczyn. W ubiegłym tygodniu włoska firma Toto Construzioni zeszła z budowy, mimo że inwestycja nie została ukończona. We wtorek GDDKiA odstąpiła od umów z firmą Impresa Pizzarotti na budowę trzech innych odcinków trasy S5.

Zmiany dla kierowców korzystających z A1. "System ruszy najpóźniej 1 lipca"

Najpóźniej 1 lipca ma ruszyć rozszerzona wersja systemu poboru opłat na autostradzie A1 między Rusocinem a Nową Wsią. Kierowcy będą mogli pokonać trasę bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych. - System AmberGO w pełnej funkcjonalności będzie działał na wszystkich bramkach i wszystkich placach poboru opłat zlokalizowanych na autostradzie A1 - powiedziała w rozmowie z TVN24 Anna Kordecka ze spółki Gdańsk Transport Company, która jest koncesjonariuszem płatnego odcinka A1.

Co Polska kupiła od Amerykanów?

Umowy w sprawie myśliwców F-16, śmigłowców S-70i Black Hawk czy baterii Patriot - to tylko niektóre z wojskowych kontraktów, jakie Polska podpisała w ostatnich kilkunastu latach z USA.

Długi Polaków rosną. Najbardziej zadłużone jest Mazowsze

W pierwszym kwartale tego roku zaległości kredytowe i pozakredytowe Polaków wzrosły o ponad dwa miliardy złotych, a liczba niesolidnych dłużników zwiększyła się do około 2,8 miliona osób - wynika z raportu InfoDług Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej. W rankingu najbardziej zadłużonych regionów prowadzi Mazowsze.

Jest nowy szef Krajowej Administracji Skarbowej

Wiceminister finansów Piotr Walczak został nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej - poinformował w środę na Twitterze rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. Powołanie na nowe stanowisko Walczak odebrał z rąk pierwszego szefa KAS, obecnie ministra finansów Mariana Banasia.

Najcenniejsze marki świata. Jest zmiana lidera rankingu

Najcenniejszą marką na świecie jest Amazon – wynika z rankingu firmy BrandZ, przygotowanego przez WPP i Kantar. Wartość tego technologicznego giganta wyceniono na 315,5 miliarda dolarów. To oznacza wzrost aż o 52 proc. w stosunku do 2018 roku.

Parkuj i płać. Miejskie strefy pod lupą NIK

Nienależnie pobrane opłaty i nieprawidłowe oznaczanie stref parkowania. To jedne z głównych uchybień, na jakie zwróciła uwagę Najwyższa Izba Kontroli w raporcie dotyczącym stref płatnego parkowania (SPP).

Rządowy plan w sprawie "zerowego PIT". Jest projekt

Dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tysiąca złotych będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych - przewiduje projekt autorstwa Ministerstwa Finansów. Wcześniej resort proponował, by próg dochodowy dla tak zwanego zerowego PIT znajdował się na poziomie 42,8 tysiąca złotych.

Płaca minimalna mocno w górę. Jest propozycja rządu

Rząd zaproponuje Radzie Dialogu Społecznego, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 roku wynosiło 2450 złotych brutto, a minimalna stawka godzinowa 16 złotych brutto – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Obecnie płaca minimalna wynosi 2250 złotych, a minimalna stawka 14,70 złotych.

"Powiedzieliśmy ministrowi, że jest kłamcą". Szczegóły konfliktu w JSW

Daniel Ozon został we wtorek odwołany z funkcji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Związkowcy o takich planach rady nadzorczej alarmowali już wcześniej. Ich zdaniem, powodem odwołania miał być sprzeciw Ozona wobec planów pozyskania środków dla Skarbu Państwa z zysków JSW. Ministerstwo Energii zaprzeczyło, by podejmowało takie działania.

Zmiany dla turystów zwiedzających Rzym. Długa lista zakazów

Zakaz wieszania "miłosnych kłódek", chodzenia bez koszulek czy kąpieli w fontannach. To tylko część obostrzeń, które wprowadziły władze Rzymu. Łamiących zakazy mogą spotkać nie tylko dotkliwe kary pieniężne, ale również zakazy wstępu do historycznego centrum Wiecznego Miasta.

Polska może przegrać walkę o pracowników z Ukrainy

Nawet kilkanaście miesięcy - tyle trzeba czekać na zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca na Śląsku i Pomorzu. Pracodawcy alarmują, że jeśli rząd pilnie nie zmieni procedur legalnego zatrudniania pracowników z zagranicy, przegramy z Czechami i Niemcami wyścig o tanie ręce do pracy ze wschodu - o czym pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".