Najnowsze

Najnowsze

Senat poparł drewniane Mieszkanie plus

Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy Prawo ochrony środowiska, która powołuje spółkę Polskie Domy Drewniane. Udziałowcami spółki mają być Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Zmiany w składkach na ZUS. Jest zielone światło

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą bez poprawek przyjął w piątek Senat. "Mały ZUS" ma objąć ponad 173 tysięcy jednoosobowych firm, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

63 kilometry A2 za blisko trzy miliardy złotych

Ruszają przygotowania do budowy 63 kilometrów autostrady A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej. Mazowiecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w piątek zawarł umowę na wykonanie elementów koncepcji programowej wraz z rozpoznaniem geologicznym dla budowy tego odcinka. Łączny koszt realizacji inwestycji wyniesie blisko trzy miliardy złotych.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Gmina Kleszczów (województwo łódzkie) jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 rok. Najbiedniejszą jest zaś Pszów (województwo śląskie).

To ma być rewolucja dla milionów Polaków. Emerytalny projekt pod ostrzałem

Minister energii Krzysztof Tchórzewski chce, aby z Pracowniczych Planów Kapitałowych wyłączyć spółki górnicze. Resort rolnictwa proponuje, aby wpłata pracownika na PPK była niższa i liczona od pensji na rękę, a nie zapisanej w umowie kwoty brutto. A Narodowy Bank Polski uważa, że cała reforma jest niedopracowana.

"Bilans". Czy w Polsce zabraknie prądu?

Wpływ upałów na polski system energetyczny - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli dr Krzysztof Księżopolski ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Marcin Popkiewicz z portalu Nauka o klimacie. O problemach rynku pracy mówił zaś Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały

Wycena akcji spółki Facebook w handlu posesyjnym obniżyła się o ponad 20 procent. To reakcja inwestorów na dużo słabsze od oczekiwań wyniki firmy za drugi kwartał i kiepskie prognozy na dalszą część roku.