Najnowsze

Najnowsze

W miejscowości Herford w Niemczech odbyła się niezwykła impreza. Udział w niej mogły wziąć tylko osoby, których wiek można zapisać w postaci trzech cyfr. Każda z tych osób już hucznie obchodziła setne urodziny, dlatego teraz po raz dziewiąty staruszkowie spotkali się przy kawie i herbacie. Gdyby zliczyć wiek wszystkich zgromadzonych przy wspólnym stole wyszłoby 1311 lat. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na amerykańskich giełdach czwartkowa sesja przyniosła niewielkie wzrosty, a ich liderami były spółki prowadzące handel detaliczny. Prezes Fed ponownie odniosła się do sytuacji inflacyjnej w USA, powtórzyła też część wniosków ze środowego przemówienia.

Firmy Uber i Yandex ogłosiły w czwartek, że łączą działalność w obszarze usług współdzielenia przejazdów na rynku rosyjskim oraz w Kazachstanie, Azerbejdżanie, Armenii, na Białorusi i w Gruzji. W wyniku porozumienia powstanie nowy podmiot - NewCo.

11,6 miliona złotych - tyle w ubiegłym roku zarobił rekordzista wśród prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest nim Janusz Filipiak, prezes i założyciel firmy informatycznej Comarch. Na drugim miejscu jest były prezes banku Pekao Luigi Lovaglio, który w 2016 roku zarobił 9,6 miliona złotych.​ Podium uzupełnił Mariusz Książek, prezes i założyciel firmy Marvipol, z zarobkami wynoszącymi prawie 8,5 miliona złotych.

Polska wnosi o umorzenie postępowania o naruszenie prawa Unii Europejskiej w związku z decyzjami o relokacji uchodźców z 2015 roku - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w odpowiedzi do Komisji Europejskiej. - Spodziewam się rozsądnej reakcji - podkreślił szef resortu Mariusz Błaszczak.

- W ubiegłym roku na drogach gminnych i powiatowych doszło do 15 tysięcy wypadków, w których zginęło ponad tysiąc osób. To są nieszczęścia, którym trzeba w końcu zapobiec - przekonywał w Sejmie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, uzasadniając wprowadzenie nowej opłaty paliwowej. Sprawdziliśmy te dane.

Polskie Linie Lotnicze LOT odbiorą w piątek w Stanach Zjednoczonych ósmego i zarazem ostatniego z zamówionych samolotów typu Boeing 787-8 Dreamliner. Tego samego dnia prosto z fabryki w Everret nowy B787-8 uda się w rejs do Warszawy. W 2018 roku spółka będzie odbierać większe tego typu samoloty B787-9.

Brak jest obecnie warunków infrastrukturalnych do importu amerykańskiego gazu skroplonego do Europy Środkowej – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto w wywiadzie opublikowanym w czwartek w tygodniku „Figyeloe”.

"Małgorzata Sadurska będzie pobierała wynagrodzenie według zasad ustalonych w nowej tak zwanej ustawie kominowej" - poinformowało nas PZU. Jak dodano, "jego wysokość określi rada nadzorcza w uchwale, nad którą pracuje".

Kara aresztu, ograniczenia wolności lub 1,5 tysiąca złotych grzywny będzie grozić każdemu, kto umyślnie i bez uzasadnienia będzie blokował telefoniczny numer alarmowy - zakłada prezydencki projekt noweli Kodeksu wykroczeń. Projekt poparły wszystkie kluby. Sejm skierował go do komisji.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą przeforsować nową opłatę paliwową. Jednym z argumentów, którego używają jest fakt, że paliwo w Polsce jest tanie na tle innych krajów UE. To prawda, ale sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli uwzględnimy wysokość naszych zarobków. Dziennikarz TVN24 BiS Mateusz Walczak sprawdził, na ile litrów paliwa można sobie pozwolić za przeciętną wypłatę w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

W tym roku paczki żywnościowe dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej zawierają 19 zdrowych produktów wysokiej jakości. Wartość każdej z nich to 269 złotych - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel chce, żeby znów zagospodarować nieużytki po Państwowych Gospodarstwach Rolnych w województwie zachodniopomorskim. Rolnicy, którzy przedstawią konkretny plan działania dla opuszczonych PGR-ów, mają uzyskać nie tylko budynki, ale i pomoc od państwa. Materiał programu "Polska i Świat".

Prace nad tzw. ustawą frankową cały czas trwają, jeszcze chwilę musimy poczekać; tu już nie chodzi o szybkość jej przygotowywania, tylko o precyzję i mechanizmy, które będą akceptowane i możliwe do realizacji - powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera.

Niemcy jadą leczyć zęby do Polski, a Polacy na Ukrainę. Żeby zaoszczędzić. W ten sposób kwitnie tak zwana turystyka dentystyczna. Leczenie kanałowe w Niemczech kosztuje około 200 euro, czyli 850 zł, a w Polsce jest ponad połowę tańsze. Polacy szukają dentystów, którzy zaoferują im niższe ceny, na przykład we Lwowie. I rzeczywiście, za wschodnią granicą wspomniane leczenie kanałowe jest czterokrotnie tańsze niż w Polsce. Więcej o tym zjawisku opowiadał Mateusz Walczak w TVN24 BiS.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku pozostają bez zmian względem środowego zamknięcia. Inwestorzy z mieszanymi nastrojami przyjęli mocny spadek zapasów ropy w USA przy jednoczesnym wzroście produkcji do 2-letniego maksimum. Nigeria wyraziła gotowość do ograniczenia wydobycia.

Wszyscy ci, którzy dzisiaj mówią o tym, że opłata paliwowa, w wysokości 20 groszy uderza w polskie społeczeństwo, zapomnieli o tym, że na drogach samorządowych w zeszłym roku zginęło tysiąc osób. Doszło do 15 tysięcy wypadków - mówił w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Dodał, że opłata paliwowa "nie powinna wpłynąć na podwyżkę cen paliwa".

Bojkotowany i izolowany przez sąsiadów Katar próbuje radzić sobie z blokadą. Jednym z pomysłów jest sprowadzenie do kraju niemal czterech tysięcy krów, które mają dostarczać świeże mleko. Pierwszych 200 zwierząt właśnie przybyło z Niemiec. Ale ponieważ dla krów z Europy jest tam za gorąco i nie mają naturalnych pastwisk to trzymane są w specjalnej, wielkiej hali. Materiał programu "24 Godziny".

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia nakazywały kobietom, ubiegającym się o pracę, przeprowadzanie testów ciążowych. Proceder ujawniono w czasie kontroli robionej przez inspekcję pracy. Przewoźnik bronił się twierdząc, że nie chciał narażać kobiet w ciąży na ryzyko związane z pracą w linii lotniczej. Na firmę nałożono kilkadziesiąt tysięcy euro grzywny i nakazano zaprzestanie takich praktyk. Materiał programu "24 Godziny".