Najnowsze

Najnowsze

W poniedziałek ruszył nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). W części urzędów były rano problemy z zarejestrowaniem auta i uzyskaniem stałych dowodów rejestracyjnych. Resort cyfryzacji przyznaje, że wcześniej był kłopot z funkcjonowaniem systemu CEPiK 2.0, ale został już usunięty.

Od poniedziałku łatwiej sprawdzimy, czy nasz potencjalny kontrahent jest wiarygodny, a dłużnicy będą lepiej chronieni przed nieuczciwym wpisem do rejestru BIG. Zmiany te pomogą zapobiegać zatorom płatniczym i zwiększą bezpieczeństwo obrotu - zapowiedział wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Planujesz zimowy wyjazd na narty? Ciekawych miejsc nie brakuje w Europie Wschodniej. Poniżej przedstawiamy siedem propozycji, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Przy okazji miejsca te są często o wiele tańsze niż popularne kurorty we Francji, Austrii, czy we Włoszech.

Średnio 63 papierosy dziennie "wypala" przeciętny mieszkaniec chińskiego miasta Shenyang. To równowartość skutków wywoływanych przez smog, kiedy osiąga najwyższy wskaźnik zanieczyszczenia - wynika z danych organizacji Berkeley Earth. Źle jest także w Harabin - 45 papierosy, czy Pekinie - 25 papierosy. Problem rośnie także w Indiach. W tym tygodniu w Delhi na kilka dni odwołano nawet zajęcia w szkołach, a smog osiągnął poziom równy 44 papierosom wypalanym dziennie przez przeciętnego mieszkańca stolicy. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że powoduje to bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

- Dzięki "Listom do M. 3" mamy w końcu taki nasz, krajowy własny cykl komedii świąteczno-romantycznych - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. - Cała plejada gwiazd znowu spotkała się na jednym planie filmowym i to też było widoczne na czerwonym dywanie podczas uroczystej premiery - dodaje, jednocześnie podkreślając, że w trakcie seansu "może zakręcić się łezka w oku".

- Na świecie jest około 15 tysięcy gatunków zwierząt, robimy im portrety w studio już od 12 lat (...) chcemy pokazać ludziom wszystkie żyjące zwierzęta, którymi opiekują się ludzie - mówi o projekcie "The Photo Ark" Joel Sartore. - Jesteśmy w połowie, sfotografowaliśmy około 7,5 tysiąca gatunków - dodaje. Gość cyklu "Pokaż nam świat" wskazuje, że projekt skończy się wraz z ukończeniem przez niego 70 lat. - Jest tyle zwierząt o których ludzie nie słyszeli, nie zdając sobie sprawy z istnienia większości z nich. Nigdy nie widzieli na przykład kondora królewskiego - zwraca uwagę Sartore.

Program Rodzina na Swoim pomógł prawie 200 tysiącom kredytobiorców w tańszym zakupie mieszkania lub budowie domu. Sposób jego działania może być jednak zdradliwą pułapką, z dniem ustania dopłat rata kredytu nagle wzrośnie, w dzisiejszych warunkach o ponad 30 procent - informuje Home Broker.

1999 złotych - tyle trzeba zapłacić za bilety lotnicze w dwie strony z Warszawy do Kuala Lumpur, z przesiadką w Katarze. Zainteresowani zorganizowaną 14-dniową wycieczką do Malezji muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 5999 złotych. Jakub Porada wskazuje, że wyszukiwarki mają niezwykle bogate oferty noclegów, które zaczynają się już od 13 złotych za dobę. Można wybierać także w potrawach. Nasi goreng, ais kaciang, czy świeżo wyciskany sok z arbuza, to obowiązkowe pozycje w menu.

- Z jednej strony wielkie miasto, z drugiej czujemy się jak w klimatycznym, malutkim miejscu, to niesamowite połączenie - mówi o urokach Kuala Lumpur Oliwia Papatanasis, podróżniczka i fotografka. Jej zdaniem, "Malezja jest miejscem, które zbiera w sobie bardzo wiele różnych kultur, kuchni i można się tam w spokojny, nowoczesny sposób zapoznać z tym wszystkim". Gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS podkreśla, że by zwiedzać ten region świata wcale nie trzeba dysponować ogromnym budżetem.

Od kilku tygodni drożeją jaja w całej Europie. Obecnie na unijnym rynku kosztują już więcej niż mięso drobiowe. Wzrost cen jest widoczny także w Polsce. W pierwszym tygodniu listopada ich cena wzrosła ponad 10 procent w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wzrostową tendencję cen wzmacniały dodatkowo przypadki ptasiej grypy w kilku krajach europejskich, przede wszystkim we Włoszech.

Ministrowie handlu i spraw zagranicznych 11 krajów rejonu Pacyfiku uzgodnili na szczycie APEC w Wietnamie "zasadnicze elementy" wolnego handlu w ramach Partnerstwa Transpacyficznego - głosi opublikowany w sobotę rano komunikat. Wcześniej z TPP wycofały się Stany Zjednoczone.

Poprawa warunków na dojazdach do przejścia granicznego w Korczowej wraz z systemem wspomagającym zarządzanie ruchem. To założenia inwestycji w województwie podkarpackim, która ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zainteresowane realizacją zadania są dwie firmy.

- Wygląda na to, że Pracownicze Plany Kapitałowe będą racjonalne, ale rację mają pewnie także ci, którzy uważają, że ta uporczywa dobrowolność niejednego wkurzy - mówi Robert Stanilewicz. Zdaniem dziennikarza TVN24 BiS to "emerytury na miarę Nobla". Prowadzący cykl "3...2...1..." porusza także tematy związane z likwidacją górnego limitu składek ZUS oraz podwyższeniem prognoz dla Polski przez Komisję Europejską.

74 procent badanych Duńczyków uważa, że patrzenie kobiecie w dekolt nie jest molestowaniem. Podobnego zdanie jest ponad połowa respondentów z Niemiec. W innych krajach, jak choćby w Wielkiej Brytanii, takie zachowanie odbierane jest jako przejaw molestowania przez prawie połowę badanych. Takie wyniki zaprezentował brytyjski Instytut YouGov, który zapytał o to ponad osiem tysięcy osób z siedmiu krajów Europy Zachodniej. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Hassan był w stanie krytycznym, a większość lekarzy nie dawała mu szans. Pomocną dłoń wyciągnęli jednak lekarze z Uniwersytetu w Bochum, którzy dokonali pionierskiego przeszczepu skóry. - Lekarz dał nam 50 procent szans na to, że przeszczep się uda. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, bo nie mieliśmy innego wyjścia - powiedział ojciec Hassana. Lekarze i naukowcy ogłosili informacje o tym dopiero dwa lata po zabiegu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Dyskusja przeprowadzona przez rząd o projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele "nie była łatwa" - przyznała w sobotę rano premier Beata Szydło. Powiedziała jednak, że "większość ministrów raczej skłania się ku temu, żeby wszystkie niedziele były wolne". Za takim rozwiązaniem opowiada się także sama szefowa polskiego rządu.

Podejrzewał, że lokalne władze są skorumpowane i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kampania "od drzwi do drzwi" przeprowadzona przez Vito Perillo okazała się na tyle skuteczna, że 93-latek wygrał wyścig o fotel burmistrza miasteczka Tinton Falls w stanie New Jersey w USA. Weteran wojenny w wyborach zdobył 53 procent głosów, a w trakcie "chodzonej" kampanii zużył dwie pary butów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła drugi dzień spadków. Inwestorzy nie są skłonni podejmować ryzyka w obliczu niepewnych losów ustawy podatkowej. Kończący się tydzień zakończył serię ośmiu wzrostowych tygodni z rzędu dla S&P i Dow Jones oraz serię sześciu wzrostowych tygodni dla Nasdaq.