Najnowsze

Najnowsze

Podwyżki na autostradzie A2

Od 2 stycznia 2019 roku na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin wchodzą nowe stawki opłat. Więcej zapłacą kierowcy ciężarówek.

Rok 2018 należał do TVN24 i "Faktów" TVN

W 2018 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Liderem wśród programów informacyjnych były "Fakty" TVN.

Dziesięć nowych miast w Polsce od stycznia. Koziołek Matołek będzie "eksportowy"

Od początku 2019 roku na administracyjnej mapie Polski pojawi się 10 nowych miast. Rząd podjął decyzję o przyznaniu tego statusu sześciu miejscowościom: Koszycom, Lubowidzowi, Nowej Słupi, Pierzchnicy, Szydłowowi i Wielbarkowi. W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę status miasta został przywrócony również czterem miejscowościom: Nowemu Korczynowi, Oleśnicy, Opatowcowi i Pacanowowi.

Jak zmienią się nasze rachunki za prąd? Tłumaczymy

W przyszłym roku nie będzie podwyżek cen prądu - zakłada ustawa, którą w ekspresowym tempie przyjął parlament i podpisał prezydent. Nie oznacza to jednak, że nie zmienią się nasze rachunki. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę.

Największy spadek cen ropy od 2014 roku

Na rynkach ropy kończy się burzliwy kwartał - z największym spadkiem cen od 2014 roku. Bessa na rynku paliw pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak ropa osiągnęła najwyższe notowania od czterech lat - podają maklerzy.

Coraz więcej Brytyjczyków ubiega się o irlandzki paszport

W 2018 roku liczba Brytyjczyków ubiegających się o obywatelstwo Irlandii wzrosła o 22 procent - z 81 tysięcy w roku ubiegłym do ponad 100 tysięcy w obecnym. W 2015 roku, czyli rok przed referendum w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, o paszport ubiegało się 46 tysięcy osób.

Będzie opłata za wjazd do Wenecji. Ale nie dla wszystkich

Na 40-50 milionów euro rocznie szacuje branża turystyczna wpływy z opłaty za wstęp do Wenecji. Wprowadzenie biletu przewiduje przyjęta przez parlament Włoch ustawa budżetowa. Według zapowiedzi od 2,5 do 5 euro zapłacą ci, którzy przybywają na krótko, bez noclegu.

Odcinek S5 na raty. Kierowcy mogą korzystać z jednej jezdni

Kierowcy mogą już korzystać z jednej jezdni przyszłej drogi ekspresowej S5 na odcinku od Poznania do Wronczyna – poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Planowany termin zakończenia prac i przekazania całej trasy do użytku to połowa 2019 roku.

Gospodarka na plus, giełda na minus. Zwycięzcą ten, kto najmniej stracił

Zyski chińskich firm najwyższe od pięciu lat, nastroje w sektorze usług w USA najlepsze od piętnastu, niemiecki indeks IFO (pokazuje nastawienie biznesu) najwyżej od początku notowań, czyli od 1991 roku, a zaufanie wśród japońskich inwestorów na poziomach nie widzianych od lat 80-tych - to kilka sformułowań z raportu analityków jednego z największych banków inwestycyjnych świata sprzed roku. Proszę państwa, idzie bessa - taki alert powinien pojawić się wówczas w głowie każdego inwestora. Rok 2018 na warszawskim parkiecie podsumowuje dziennikarz TVN24 BiS Mateusz Walczak.

Nowy Rok witany w Las Vegas. "Największa impreza w całych Stanach Zjednoczonych"

Sylwester w Las Vegas jest największą imprezą w całych Stanach Zjednoczonych. Przyjeżdża tam ponad 300 tysięcy osób, więc jest spory tłok - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Kasia Lipka, autorka bloga "Whole World Before 50, czyli Razem w Świat". Jak podkreślała, ze względu na skokowy wzrost cen tuż przed Nowym Rokiem hotele warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Sylwester na słynnej plaży. "To jest niesamowite przeżycie"

2,5 miliona osób na ciągnącej się przez cztery kilometry plaży Copacabana - tak wygląda sylwester w Rio de Janeiro. - To jest niesamowite przeżycie. To nie tylko zabawa przy fajerwerkach, muzyce, ale to są też wierzenia i zabobony z tym związane - mówili w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Katarzyna i Łukasz Będzińscy, autorzy bloga "Gdzie słońce dla nas wschodzi".

Ile kosztuje podróż do Brazylii?

Marzysz o podróży do Brazylii? Bilet lotniczy to wydatek rzędu około trzech tysięcy złotych. Należy jednak liczyć się z przesiadkami, na przykład w Rzymie i Sao Paulo. Zorganizowana wycieczka to wydatek na poziomie niemal sześciu tysięcy złotych. Natomiast ceny noclegów - jak informował w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Jakub Porada - zaczynają się już od 10 złotych za dobę.

Ustawa o cenach prądu. Jest decyzja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę między innymi obniżającą akcyzę na energię elektryczną - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak wyjaśnił w programie "Kawa na ławę" w TVN24, ustawa została podpisana w sobotę wieczorem.