Najnowsze

Najnowsze

Globalne firmy otwierają biura nad Wisłą. "Polska daje doskonałe warunki"

Znane, globalne firmy chętnie otwierają w Polsce biura, z których prowadzą działalność międzynarodową w zakresie IT, HR czy księgowości - powiedział dyrektor do spraw transakcji w biurowej spółce Skanska Adrian Karczewicz, komentując podwyższenie kapitału GPRE na rozwój portfela nieruchomości w Polsce o 400 milionów euro.

Trump grozi Brukseli cłami na europejskie samochody

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zagroził Unii Europejskiej cłami importowymi na europejskie samochody, jeśli Unia zdecyduje się na odwet za zapowiedziane przez niego wprowadzenie ceł na import stali i aluminium.

Konno przez Armenię. Odsłaniamy kulisy niezwykłej podróży

Armenia to jedno z niewielu miejsc, gdzie można spotkać konie karabachskie. - To nieduże konie w typie górskim, bardzo dzielne. Kiedyś były uznawane za najlepsze konie kaukaskie - mówi Jacek Jasiński. Podróżnik konno zwiedza Armenię. - Możemy wjechać w góry, zwiedzać kaniony, rejony powulkaniczne - opowiada gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jak dodaje, w kanionach ukryte są monastery i klasztory.

Filmy z szansami na Oscara. Mocne premiery w polskich kinach

Rozdanie Oscarów coraz bliżej, tymczasem do polskich kin weszły dwie premiery, które mogą powalczyć o najważniejsze nagrody filmowe w Hollywood. Chodzi o nominowaną w pięciu kategoriach produkcję "Lady Bird". Ewelina Woźnica z TVN24 zaznacza, że film to tylko pozornie klasyczna opowieść o dojrzewaniu. - Greta Gerwig prezentuje film, który nie ma cienia fałszu. Dzięki temu dostajemy kawał wiarygodnego kina - ocenia. Drugą propozycją jest film "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", który opowiada historię amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego.

Efekt jednego rachunku. Prezes ZUS chwali się wynikami

Po wdrożeniu od 1 stycznia indywidualnych numerów rachunku do wpłat składek ubezpieczeniowych, co miesiąc do ZUS wpływają kwoty od 8 do 11 procent większe niż w tym samym okresie 2017 roku - powiedziała profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rewolucja dla pracowników sezonowych. Mogą dostać nowe umowy

We wtorek Rada Ministrów ma zająć się projektem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, w którym proponuje się wprowadzenie nowego rodzaju umów dla osób pomagających przy zbiorach. Taka umowa ma być oskładkowana i obowiązywać nie dłużej niż cztery miesiące.

Orlen szuka kandydatów do zarządu. Podał wymagania

Rada nadzorcza PKN Orlen ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska dwóch członków zarządu spółki - do spraw operacyjnych oraz do spraw handlowych. Zgłoszenia w obu postępowaniach można składać do 15 marca - poinformował płocki koncern.

"Weinstein" zaprasza w szlafroku na casting. Happening w Hollywood

Na Hollywood Boulevard, niedaleko miejsca, gdzie w niedzielę odbędzie się ceremonia wręczania Nagród Akademii Filmowej stanął posąg Harveya Weinsteina. Producent filmowy siedzi w szlafroku ze statuetką Oscara w ręku na sofie opatrzonej napisem "Kanapa castingowa". To gorzkie nawiązanie do historii ponad 70 kobiet, w tym znanych aktorek i modelek, zarzucających Weinsteinowi molestowanie seksualne i gwałt. Producent miał nadużywać swojej pozycji w show-biznesie obiecując kobietom szybszą karierę. Rzeźba została przygotowana przez znanego w Kalifornii artystę ulicznego o pseudonimie Plastic Jesus. Materiał programu "24 Godziny".

Ceny paliw uderzyły po kieszeniach. Ale prognozy są optymistyczne

Ceny paliw w nadchodzącym tygodniu nie powinny już rosnąć, choć możliwie są podwyżki na niektórych stacjach - przewidują analitycy. W mijającym tygodniu - ze względu na podwyżki na rynku hurtowym - benzyny i olej napędowy drożały średnio o 3 grosze na litrze. W niektórych miejscach wzrosty przekraczały jednak nawet 10 groszy na litrze.

"Biznes dla Ludzi", 2.03

Turyści mają być lepiej zabezpieczani przez biura podróży. Na ten temat Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS rozmawiał z dr Piotrem Kociszewskim, prodziekanem w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji.

"Bilans", 2.03

Jak rozumieć wytyczne Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy odnośnie ustawy ograniczającej handel w niedziele? O to Robert Stanilewicz w programie "Bilans" TVN24 BiS pytał Roberta Krzaka, członka rady nadzorczej w grupie "Piotr i Paweł" oraz Patryka Wachowca z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Rodzina pomoże w sklepie w niedziele? "Ministerstwo stąpa po cienkim lodzie"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy przygotowały dokument, który ma rozwiać wątpliwości interpretacyjne związane z ustawą ograniczającą handel w niedziele. Jednak, jak zauważają eksperci, w stanowisku jest wiele nieścisłości i interpretacji, które nie wynikają wprost z przepisów ustawy. Instytucje "stąpają po cienkim lodzie" - mówili goście programu "Bilans"w TVN24 BiS.

Weekend z utrudnieniami w czterech bankach

Na nadchodzący weekend cztery duże banki zaplanowały prace konserwacyjne, które mogą się łączyć z niedogodnościami dla klientów. Trudności mogą dotyczyć m.in. wypłat z bankomatów czy korzystania z bankowości przez internet.

Uwaga na lek na ostry ból. Obrót "wstrzymany w całym kraju"

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wstrzymaniu obrotu w całym kraju serii leku Katadolon, stosowanego w leczeniu bólu. Decyzja ma związek z zawartą w produkcie substancją czynną, która negatywnie może wpływać na wątrobę. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone jest na poziomie europejskim.

Trump: wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania

Prezydent USA Donald Trump, który zapowiedział wprowadzenie ceł na stal i aluminium, napisał w piątek na Twitterze, że "wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania". Eksperci ostrzegają przed retorsjami partnerów handlowych USA i wojną handlową. Decyzję Waszyngtonu skrytykowała Komisja Europejska.

"Doją krowę, dopóki krowa chodzi". Politycy opozycji komentują wydatki MON

"Doją krowę, dopóki krowa chodzi" - tak Jakub Stefaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego komentuje wydatki Ministerstwa Obrony Narodowej przy użyciu kart płatniczych i kredytowych. Równie ostro wypowiadają się inni politycy opozycji krytykując rozrzutność resortu obrony. W ciągu dwóch lat przedstawiciele sił zbrojnych wydali ze służbowych kart ponad 19 milionów złotych. Najwięcej spośród wszystkich resortów.

Miliony wydane z użyciem służbowych kart. Ministerstwo obrony ujawnia dane

Ponad 19 milionów złotych - tyle w ciągu dwóch lat wydali przy użyciu kart płatniczych i kredytowych przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej. To najwięcej spośród wszystkich resortów. "Łączna liczba kart oraz kwota wydatkowana w latach 2016-2017 dotyczyła całych sił zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa" - poinformował resort w oświadczeniu. Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że nowy szef resortu obrony Mariusz Błaszczak wyjaśni, czy wydatki z kart były uczciwe i uzasadnione.