Najnowsze

Najnowsze

Już w środę premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpocznie formalnie proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Następstwem tego będzie dwuletni okres negocjacji dotyczący warunków tego procesu. Jak będą wyglądały te rozmowy? O tym, w programie "Otwarcie Dnia" opowiadali dr Wioletta Wilk-Reguła z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku oraz David Kennedy, Brytyjczyk mieszkający w Polsce.

Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku - głosi Deklaracja Rzymska, przyjęta w sobotę przez przywódców 27 państw i instytucji UE. Unia jest niepodzielona i niepodzielna - podkreślono w dokumencie. O możliwe scenariusze dla Europy zapytaliśmy w programie "Otwarcie Dnia" Michela Viatteau, korespondenta AFP w Polsce oraz Enrico Buscemę z Radio Italia.

Od wtorku widzowie kanałów z Grupy TVN będą mogli oglądać swoje ulubione stacje na dodatkowych programach. Nową, drugą pozycję pozyskały między innymi TVN24, TVN Style i TVN Turbo. Natomiast pozycję w dekoderach zmienią kanały TVN HD, TTV HD oraz Mango.

W zachodniej Europie na giełdach spadki. Słabe nastroje widać też w Azji, gdzie Nikkei 225 stracił 1,4 proc. Na rynkach niepokój z powodu obaw, że amerykańska administracja nie ma zdolności do przeprowadzania swoich inicjatyw politycznych, w tym obniżenia podatków i realizacji reform infrastrukturalnych - podają maklerzy.

- Putin obawia się powiewów wolności. Fale protestów na pewno będą ograniczać tę władzę - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski, komentując ostatnie wydarzenia w Rosji. W niedzielę w wielu miastach tego kraju na demonstracje przeciwko korupcji przyszły tysiące ludzi. W Moskwie policja zatrzymała ponad 1000 osób.

Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów szóstej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości wyłonieni przez Kapitułę Nagrody z grona kilkuset kandydatów z całej Polski. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 22 maja w Warszawie.

Opony motocyklowe kręcą się teraz na potęgę w serwisach gum dla jednośladów. Są dwa, a nie cztery i często mniejsze od samochodowych, ale za ich wymianę trzeba zapłacić podobnie jak w osobówkach. Jeden takich serwisów w Warszawie odwiedziła kamera programu "Raport" w TVN Turbo.

Madagaskar dzieli się na dwa światy. Ludzie żyją w miastach, które są molochami i na wsi, gdzie życie jest proste - opowiadał o tajemnicach tej wyspy Arek Ziemba, podróżnik i przewodnik po wyspie. Gość cyklu "Pokaż nam świat" opowiadał o tym, co warto zobaczyć na czerwonej wyspie i prezentował niezwykłe rzeczy, które produkowane są przez mieszkańców Madagaskaru.

Przywódcy 27 państw UE, bez Wielkiej Brytanii, podkreślili w sobotę na uroczystszym szczycie w Rzymie osiągnięcia 60 lat integracji europejskiej. Zobowiązali się do utrzymania jedności pomimo wielu wyzwań, stojących przed Unią Europejską. Wydarzenie to komentowali w TVN24 BiS Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" i Adam Szostkiewicz z "Polityki".

Szansa na sukces Polaków w branży moto: być może supersilniki będą w przyszłości napędzały polskie elektryczne autobusy. Najnowszą taką maszynę można było zobaczyć na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w podwarszawskim Nadarzynie. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Pierwszy rok obowiązywania programu 500 plus raczej nie przełożył się na wzrost oszczędności Polaków czy wzrost naszej skłonności do oszczędzania. Większość otrzymanych środków beneficjenci programu wydali na bieżące potrzeby – oceniła prof. Monika Marcinkowska z Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego.

Precyzyjne zasady prawne ustalania zadośćuczynień za szkody niemajątkowe objęte umowami OC posiadaczy pojazdów przyczynią się do zahamowania wzrostu składek ubezpieczeniowych – wynika z założeń do projektu ustawy prezentowanego przez Warsaw Enterprise Institute.

Siedem nowych kierunków pojawiło się we wchodzącym w niedzielę w życie letnim rozkładzie lotów z Katowice Airport. Przedstawiciele lotniska liczą, że oferta czarterowa i najlepsza w historii portu siatka połączeń regularnych sprawią, iż 2017 r. będzie rekordowy.

Blisko 700 osób ubiega się o pracę w nowo powstających zagranicznych placówkach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - poinformował szef PAIH Tomasz Pisula. Podkreślił, że poziom kandydatów jest bardzo wysoki i jest kogo wybierać. Docelowo zatrudnienie w 70 biurach znajdzie 140 osób.

Tysiące ludzi zebrały się w sobotę w centrum Londynu, by protestować przeciwko zapowiedzianemu wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - na zaledwie kilka dni przed oficjalnym uruchomieniem przez premier Theresę May procedury Brexitu.