Najnowsze

Najnowsze

Wygląda na to, że zainteresowanie władzy wykonawczej kwestią tak zwanych kredytów frankowych minęło już swój poziom szczytowy i teraz już będzie powoli opadać. Prezydent już się spotkał ze wszystkimi, którzy mu się skojarzyli z kredytami, a Ministerstwo Gospodarki przygotowało stanowisko stwarzające wrażenie istotnego, a zarazem tak opracowane, żeby żadnemu bankowi nie zrobić krzywdy. Sprawę podsumował Związek Banków Polskich.

Gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat był były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wśród tematów Grecja i unijny plan dla gospodarki.

Jak wygląda sytuacja militarna na wschodzie Ukrainy? Co w ostatnim tygodniu działo się z frankiem szwajcarskim? Co zmieniło się po ataku na redakcję Charlie Hebdo? Odpowiedzi na te pytania w weekendowym wydaniu TVN24 Biznes i Świat.

Uważam, że nie będzie aż tak źle, jak zapowiadano. To jest skrajnie populistyczna koalicja i z prawej, i z lewej strony. Ale jak przychodzi do odpowiedzialności za kraj i współobywateli, to zaczyna się inaczej mówić, innym językiem - powiedział w programie “Świat” w TVN24 Biznes i Świat Jerzy Buzek, były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Skomentował w ten sposób piątkową decyzję Grecji ws. zawieszenia współpracy z trojką.

Grecja nie chce współpracować z trojką, a frank na chwilę poniżej 4 zł. Rosja walczy z kryzysem i tnie stopy procentowe, w premier Kopacz zapowiada, że "nie ma żadnych przesłanek" do złagodzenia sankcji wobec Rosji. Najważniejsze wydarzenia dnia.

Piątek był dniem strajku we włoskich bankach, ogłoszonego przez związek zawodowy pracowników tej branży. Domagają się oni odnowienia kontraktu zbiorowego. Według organizatorów protestu uczestniczyło w nim 90 procent zatrudnionych w bankach.

W programie "Sposób na frank" Paweł Blajer wraz z ekspertami zastanawia się, jakie możliwości poradzenia sobie z zobowiązaniem frankowym ma kredytobiorca.

Co zrobić, gdy kredyt na mieszkanie został wzięty przez małżonków, a w pewnym momencie jeden z nich zmarł? Drugiemu małżonkowi pozostał spadek, w którego skład wchodzi kredyt. Czy jest to okazja, aby bankowi zapłacić mniej bądź w ogóle pozbyć się długu? W programie “Sposób na franka” sprawdzał Paweł Blajer.