Najnowsze

Najnowsze

Najgorsze dane z przemysłu w historii

Kwiecień był najgorszym dla polskich producentów miesiącem w historii badań PMI, czyli od czerwca 1998 roku - podała firma Markit, która opracowuje ten wskaźnik. Wskaźnik PMI dla Polski w kwietniu był na poziomie 31,9 punktów wobec 42,4 punktów w marcu i wobec prognozy 34,7 punktów.

Największy polski bank ostrzega przed oszustami. Ryzyko utraty "kontroli nad kontem bankowym"

Przestępcy rozsyłają fałszywe maile udające powiadomienia banku, na przykład alerty o logowaniu do iPKO lub nowej wiadomości w serwisie internetowym - ostrzega kolejny raz w ostatnim czasie PKO BP. Jak informuje bank, wiadomości zawierają informację o aktualizacji zabezpieczeń, uruchomieniu spersonalizowanych zabezpieczeń lub o logowaniu z nierozpoznanego urządzenia. Kliknięcie w zawarty w nich link może spowodować utratę danych, kontroli nad kontem bankowym lub komputerem, czy smartfonem.

Ministerstwo chce uregulowania cen maseczek

Ministerstwo Rozwoju skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych rozporządzenie mające na celu ochronę konsumentów przed zawyżaniem przez sprzedawców cen maseczek. Na uwagi czekamy do 4 maja - podaje resort.

Ceny aut podczas pandemii. "Obniżki będą rzadkością"

Epidemia zaburzyła coroczny, tradycyjny harmonogram wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika, dlatego potanieć mogą tylko te auta, które są już na placach u sprzedawców - ocenił ekspert Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Dodał, że internetowa sprzedaż aut skazana jest na sukces.

Zniżki w sklepach za zainstalowanie rządowej aplikacji. Wytyczne usunięto

"ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią" - podkreśliło w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji. Jak wynikało z wytycznych zamieszczonych na stronie rządu, aplikacja miała być wykorzystywana między innymi do wpuszczania klientów do sklepów. Miała, bo informacje w tej sprawie usunięto.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na kolejne dni. Minister wyjaśnia

- Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek obawy, wątpliwości, może pozostać z dzieckiem w domu i zasiłek nadal będzie wypłacany - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ministerstwo rodziny przygotowało projekt rozporządzenia, które przedłuża wypłatę zasiłków do 24 maja.

Wzrost cen wyhamował. Nowe dane GUS

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2020 roku w ujęciu rocznym wzrosły o 3,4 procent - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash. W porównaniu z poprzednim miesiącem wskaźnik inflacji nie zmienił się.