Najnowsze

Najnowsze

Rodzice nie powinni zmuszać swoich córek do przytulania dawno niewidzianych krewnych albo bliskich, którzy podarowali im prezent - taką rekomendację wydała właśnie organizacja Girls Scouts of America, która przekonuje, że dziewczynki powinny same nauczyć się decydować na jaki kontakt fizyczny mają ochotę a na jaki nie i żeby dorosła kobieta nie miała nawyku cielesnego okazywania wdzięczności.

Narodowy Bank Polski nie popiera rozwoju kryptowalut, bo odpowiada za wartość polskiego pieniądza, a kryptowaluty nim nie są - mówił w czwartek podczas posiedzenia komisji sejmowej i zastępca prezesa NBP Piotr Wiesiołek.

- Finanse państwa są psute przez ogromne przyrosty wydatków, kosztem narastającego długu publicznego - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Leszek Balcerowicz oceniając politykę gospodarczą rządu. Dodał, że z wyliczeń Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, iż w tym roku wskutek obniżenia wieku emerytalnego z rynku pracy ubędzie ponad 600 tysięcy osób.

Założyciel jednej z największych firm zarządzających wierzytelnościami na świecie, Piotr Krupa, został zwycięzcą 15., jubileuszowej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność zwyciężył Tomasz Bochenek z firmy Orbitvu. Natomiast w kategorii Nowy Biznes statuetka trafiła do rąk Anny Skórzyńskiej i Marcina Gawrońskiego twórców firmy Szumisie. W trakcie Gali, która odbyła się 23 listopada na warszawskim Służewcu, przyznano także nagrody specjalne, które otrzymali: Tomasz Domogała z TDJ i Jacek Furman z Aflofarmu. W głosowaniu publiczności tytuł Przedsiębiorcy 15-lecia zdobyli Marcin Iwiński oraz Michał Kiciński - twórcy CD Projekt.

Co dalej z zakazem handlu w niedzielę? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS rozmawiali Maria Janyska, posłanka Platformy Obywatelskiej oraz Adam Abramowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

O blisko 60 złotych więcej trzeba zapłacić w polskim Lidlu za koszyk 86 identycznych towarów jak w niemieckim - wynika z audytu przeprowadzonego przez firmę TakeTask. Jak podano, w Polsce aż 70 procent z artykułów wziętych pod uwagę jest droższych niż u naszych zachodnich sąsiadów. "Na cenę wielu z wymienionych w zestawieniu produktów wpływają koszty transportu i magazynowania" - tłumaczy w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Deklaruję pełne zaangażowanie i wolę współpracy w toku dalszych prac nad pakietem mobilności, w ramach którego podjęte zostaną decyzje dotyczące zastosowania reguł delegowania do transportu drogowego - mówiła premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z prezydentem Francji. - Nie zgadzaliśmy się w sprawie pracowników delegowanych. Chciałbym kontynuować dialog w tej sprawie - zadeklarował Emmanuel Macron.

W czwartek wystartowała nowa oferta na platformie player - player+. Dzięki niej użytkownicy zyskują dostęp do m.in. kanałów CANAL+ i HBO bez długoterminowych zobowiązań. Ponadto rozbudowany został katalog VOD m.in. o treści premium od nc+. W player+ znaleźć można również najlepsze filmy na życzenie prosto z kina. Oferta reklamowana jest hasłem "Rozrywka bez kagańca".

Średnia kwota pomocy państwa w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych wynosi w Polsce 8 225 zł - podaje firma konsultingowa PwC. W porównaniu do średniego wynagrodzenia plasuje to Polskę na 4. miejscu w Unii Europejskiej. Przed wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus (2015 r. ) Polska zajmowała 9. pozycję od końca.

Awaria terminali w Kauflandzie mogła przyprawić o ból głowy. Za sprawą kłopotów po stronie agenta rozliczeniowego konta bankowe niektórych klientów mogły zostać obciążone wydatkami, których tak naprawdę nie zrobili. "Pieniądze zostały zwrócone" - uspokaja Aneta Filipczak z biura prasowego eService, który obsługuje transakcje w Kauflandzie.

W latach 60-70. ubiegłego wieku wszyscy początkujący artyści marzyli, żeby wystąpić w kultowych brytyjskich programach: "The Saturday Club" czy "Top Gear" BBC. Swoich sił, z różnymi skutkami, próbowały największe sławy. Elton John czy David Bowie na pierwszych przesłuchaniach przez Radio BBC nie zyskali pozytywnych ocen. "Amatorsko brzmiący wokalista" - tak skrytykowano Bowiego. Początkowo nie zachwyciły także grupy The Who czy T. Rex, za to od razu uznanie zyskał zespół Led Zeppelin. Obecnie BBC publikuje archiwa, gdzie przedstawia ciekawe materiały sprzed kilkudziesięciu lat, na których można zobaczyć młodych wtedy artystów. Szczegóły w programie "24 Godziny" przedstawiał Patrycjusz Wyżga.

Chiny uruchomiły kolejną trasę dla pociągów dużej prędkości. Licząca ponad 600 kilometrów linia łączącą Xi'an i Chengdu (docelowo Pekin) w większości przebiega w drążonych w skale tunelach. Mimo to, konstruktorzy zadbali, żeby na całej trasie pasażerowie mieli zasięg. Podczas podroży w tunelach mogą korzystać z internetu i rozmów przez komórki. Materiał programu "24 Godziny".

Dwa miesiące po trzęsieniach ziemi w Meksyku, kraj szacuje straty. Na wstrząsach ucierpiało około 250 zabytkowych budowli – kościołów, klasztorów. Po 400 latach od ich wzniesienia, budynki wymagają gruntownych napraw i prac konserwatorskich. Materiał programu "24 Godziny".