Najnowsze

Najnowsze

Ambasador USA ostrzega przed sankcjami w sprawie Nord Stream 2

Rzecznik ambasady Stanów Zjednoczonych w Berlinie potwierdził, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

Potężna nadwyżka Chin w handlu z USA

Chińczycy w poniedziałek ogłosili, że ich nadwyżka w wymianie handlowej z USA w 2018 roku wyniosła 323,32 miliarda dolarów. Według szacunków agencji Reutera jest to najwyższy wynik od 2006 roku.

Studniówka a RODO. Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

RODO nie powinno stanowić przeszkody dla organizacji studniówki - przekonuje dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji doktor Maciej Kawecki, odwołując się do wątpliwości, jakie napływają do resortu ze szkół średnich. Pytania kierowane do Ministerstwa Cyfryzacji ze strony uczniów i nauczycieli szkół średnich dotyczą z reguły stosowania przepisów RODO podczas organizacji studniówek przez placówki oświatowe i podmioty zewnętrzne.

Skokowy wzrost liczby bankructw. "Utrata wszystkiego, co się posiada"

Ponad 6,5 tysiąca osób ogłosiło w Polsce upadłość w 2018 roku - wynika z danych Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej (BIG) InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. To o jedną piątą więcej niż w 2017 roku. Ich nieopłacone zobowiązania przekraczają 732 miliony złotych.

Trzy cechy dobrego PPK

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Już 1 lipca 2019 r. zacznie działać nowy element systemu emerytalnego. Firmy zatrudniające ponad 250 osób będą zobowiązane do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Przemysław Świder, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży PPK w Warcie, podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając rozwiązanie emerytalne dla swoich pracowników.

Czekoladowe wzgórza i kąpiel w ryżu. Z plecakiem po Malezji i Filipinach

Gościem programu "Pokaż nam świat" był Maciej Paszek, autor książki "Półprzewodnik po Antypodach. Singapur, Malezja, Flipiny". Są to spisywane na gorąco wrażenia z backpackerskiej podróży. Znajdziemy tam solidną porcję praktycznych porad, które pozwolą na uniknięcie nadmiernych kosztów, stresów i przykrych niespodzianek podczas podróży do tych azjatyckich krajów.

Ile kosztuje podróż do Cheyenne?

Cheyenne, położone w południowo-wschodnim rogu stanu Wyoming, jest jedną z najmniejszych stolic stanowych w USA. Bilet lotniczy do pobliskiego Denver (z dwoma przesiadkami) można kupić już od około 2300 złotych. Ceny za nocleg w motelu zaczynają się od 220 złotych. Zupa dnia w barze kosztuje niemal 10 złotych, a burger z dodatkami - prawie 50 złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Jakub Porada.

Zimówki dla rowerów coraz popularniejsze

Sezonowa wymiana opon w rowerze to u nas temat - póki co - niszowy. Ale takie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Zimówki mogą mieć kolce albo zwyczajnie bardziej agresywny bieżnik. Żeby opona działała jeszcze lepiej w takich warunkach warto zmniejszyć ciśnienie powietrza. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Od Atlantyku po Pacyfik na stalowym rumaku. "Wskakiwałam na motocykl z samego rana"

5600 mil, czyli około 9 tysięcy kilometrów na jednym motocyklu pokonała Agata Cieplik podczas swojej podróży przez Stany Zjednoczone. - Wiedziałam, że chcę trafić do Nowego Orleanu, pojechać do Yellowstone i skończyć w Kalifornii. - Wskakiwałam na motocykl z samego rana i tak jakoś szło - opisywała w skrócie swoją przygodę na antenie TVN24 BiS gość programu "Pokaż nam świat".

Fatalne wyniki egzaminów na prawo jazdy. Ministerstwo ma pomysł na zmianę przepisów

W Polsce średnia zdawalność egzaminu praktycznego na prawo jazdy wynosi zaledwie 35 procent. Dla porównania w Wielkiej Brytanii to 47 procent, a w Niemczech ponad 70 procent. Odpowiedzią na tę sytuację ma być szykowana przez rząd zmiana przepisów o Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, których głównym źródłem dochodów są opłaty za egzamin. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi". Trudny początek roku dla branży lotniczej

Utrudnienia dla pasażerów linii lotniczych - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Paweł Kunz z Fly4free.pl. Ponadto o danych osobowych w hotelach a RODO mówił Tomasz Osiej, partner zarządzający Kancelarii Prawnej Osiej i Partnerzy.