Najnowsze

Najnowsze

Szałamacha: zależy nam na wyeliminowaniu serii patologii w VAT

Nie zależy nam na nowej ustawie o VAT, tylko na zamknięciu serii patologii w tym podatku; wprowadzanie samej "ustawy dla ustawy" byłoby działaniem rytualnym - powiedział szef MF Paweł Szałamacha w poniedziałek w Poznaniu. Nową ustawę o VAT PiS obiecywało w kampanii wyborczej.

David Bowie - muzyk o wielu obliczach. Także inwestora

Zmarły w poniedziałek David Bowie, w 1997 roku wyemitował swoje obligacje, bo potrzebował pieniędzy na wykup praw do części swoich piosenek. Nagłówki w stylu "Bowie sprzedaje się na Wall Street" sygnalizowały nietypowe małżeństwo świata papierów wartościowych z showbiznesem. Niestety, rozwód nastąpił siedem lat później.

Szałamacha: podwyższanie kwoty wolnej etapami, od 2017 roku w ciągu kilku lat

- Podwyższanie kwoty wolnej będzie następowało od 2017 roku w ciągu kilku lat - zapowiedział minister finansów podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Poznaniu. - Podwyższanie kwoty wolnej będzie odbywało się w etapach. Krok po kroku - powiedział Paweł Szałamacha. Szef resortu zadeklarował również, że tekst projektu ustawy o podatku od marketów pojawi się w ciągu 10 dni roboczych.

Kownacki: nie musimy za każdym razem korzystać z tego, co oferują niemieckie koncerny

Jesteśmy zainteresowani współpracą z państwami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi, i na szczęście nie musimy za każdym razem korzystać z tego, co oferują niemieckie koncerny - powiedział w TVN24 wiceszef MON Bartosz Kownacki odnosząc się do wypowiedzi niemieckich polityków na temat Polski. Były minister rolnictwa Marek Sawicki przestrzegał, by rząd nie "wymachiwał szabelką" i przypominał, że 25 proc. polskiego eksportu trafia na rynek niemiecki.

Klienci firm ubezpieczeniowych pod ochroną. Dzięki nowelizacji

Poprawę bezpieczeństwa klientów na rynku ubezpieczeń zakłada obowiązująca od nowego roku nowela ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. By tak się stało, potrzebna jest edukacja finansowa - mówi Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow.

"Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji". Wystartowała specjalna rada

Państwo będzie inwestować w innowacyjność polskiej gospodarki - zapowiedział w poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Do 2020 roku na programy innowacyjne ma trafić ponad 16 mld euro, a koordynować to ma Rada ds. Innowacyjności. - Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - zadeklarował natomiast wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Ekspert EY: w 2016 roku finanse publiczne będą bezpieczne

Rok 2016 będzie w miarę bezpieczny z punktu widzenia sytuacji finansów publicznych; w tym kontekście racjonalne było przesunięcie dochodów z aukcji na częstotliwości LTE z budżetu na 2015 r. do budżetu na 2016 r. - mówi dr Marek Rozkrut, partner i główny ekonomista EY.

Przegląd prasy: rząd opodatkuje e-sklepy

Według informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", rząd zamierza obłożyć podatkiem obrotowym ok. 20 tys. działających w Polsce e-sklepów. Pomysłowi przyklasnęła większość tradycyjnych branżowych organizacji handlowych.

Rosja zablokowała tranzyt. Ukraina szuka nowych szlaków handlowych

Ukraina poszukuje alternatywnych dróg tranzytowych, aby przewieźć towary do swoich partnerów handlowych omijając przy tym obszar Rosji. Kreml zablokowała tranzyt ukraińskich towarów od początku roku. Premier Arsenij Jaceniuk zapowiada natomiast, że poprosi o interwencję w tej sprawie Światową Organizację Handlu.

Co łączy największych: Teslę, Facebooka czy Google? Wysoka empatia!

Co łączy takie firmy jak Microsoft, Facebook, Tesla Motors, Alphabet (Google) czy Procter&Gamble? Okazuje się, że ci giganci przodują w rankingu empatii. "Empatia" to słowo, które brzmi miękko i delikatnie, tymczasem jest twardą umiejętnością, która jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu w korporacji.

Nie musisz zmieniać firmy, by twoja kariera nabrała tempa. Podpowiadamy, co zrobić

Nowy rok jest dla wielu pretekstem do zmian - także zmian pracy. Według badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę doradczą Penna, blisko 21 proc. pracowników wracających do biur po świątecznej przerwie planuje zmianę zatrudnienia w 2016 roku. Kusząca jest zazwyczaj lepsza płaca, dodatkowe benefity czy większe szanse na rozwój kariery. "Business Insider" podpowiada, jak można osiągnąć te korzyści bez zmiany miejsca pracy.