Najnowsze

Najnowsze

Adios kryzysie! Hiszpania rozwija się na potęgę

Gospodarka Hiszpanii rośnie w tempie najszybszym od 2008 roku, gdy rozpoczął się kryzys gospodarczy - poinformował w środę minister gospodarki Luis de Guindos. Występując w parlamencie minister wskazał, że w pierwszej połowie br. gospodarka wrosła o 4 proc.

Kiepskie dane z USA. Gospodarka się kurczy

Produkt Krajowy Brutto USA w I kwartale 2015 r. spadł o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu. Analitycy spodziewali się spadku PKB w I kwartale 2015 r. o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Niemcy kochają Polskę. Chcą tu inwestować

Polska jest dla Niemiec najatrakcyjniejszym inwestycyjnie krajem w Europie Środkowo-Wschodniej - wynika z raportu KPMG i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jak dotąd nad Wisłę trafiły inwestycje niemieckie o wartości 114 mld zł.

Duda: w sierpniu projekt ws. wieku emerytalnego

Prezydent elekt Andrzej Duda powiedział w środę, że po zaprzysiężeniu, jeszcze w sierpniu zamierza złożyć projekt ustawy dot. wieku emerytalnego. - To będzie mój absolutnie pierwszy projekt - oświadczył.

17 zł zasiłku dla przedsiębiorczych mam. "To zniechęca do zakładania rodziny"

- Niezrozumiałym jest, że z jednej strony mówimy, jak ważna jest polityka rodzinna, a z drugiej wprowadza się rozwiązanie, które tworzy bodźce, aby tego nie robić i zniechęca do zakładania rodziny - stwierdziła dr Iga Magda z Instytutu Badań Strukturalnych. Kobiety, które prowadzą firmę krócej niż dwa lata, po urodzeniu dziecka dostaną od państwa... 17,77 zł miesięcznie - tak wynika z nowelizacji tzw. ustawy zasiłkowej, która czeka już tylko na podpis prezydenta. W "Otwarciu dnia" tą sprawę komentowała także Zuzanna Rosner-Laskorzyńska z kancelarii Raczkowski Paruch.

A1 bez opłat. We wszystkie weekendy wakacji

Kierowcy jadący autostradą A1 być może już wkrótce będą mogli odetchnąć. W weekendy nie będą płacić na bramkach A1 - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Jeszcze dziś rząd ma w tej sprawie podjąć uchwałę.

Starcie chińskich gigantów. Poszło o "bezpieczny router dla ciężarnych"

Dwie chińskie firmy technologiczne starły się ze sobą, a przyczyną był nowy bezprzewodowy router, zawierający specjalne ustawienia dla kobiet w ciąży - pisze BBC News. Jedna drugiej zarzuca stosowanie kłamliwych chwytów marketingowych. Ale zdaniem niektórych zagrożenie dla zdrowia istnieje podczas wykorzystywania Wi-Fi.

Gazprom buduje strategiczne partnerstwo z Shellem. "Biznes wygrał z polityką"

Gazprom buduje globalny, strategiczny sojusz z holenderskim Shellem. Porozumienie ma zawierać m.in. rozwój fabryki skroplonego gazu i umożliwić rosyjskiemu gigantowi dotarcie do nowych rynków. Do podpisania umowy dochodzi w czasie, gdy inne zachodnie, zwł. amerykańskie firmy wycofują się z Rosji z powodu sankcji nałożonych na nią w związku z wojną na Ukrainie.

"Świat", 23.06

Polskie finanse są bezpieczne niezależnie od tego, jakie będą greckie scenariusze - powiedział Michał Kamiński, który był gościem programu "Świat". Zdaniem sekretarza stanu w KPRM, problemy Grecji "to skutek nieracjonalnych obietnic. Dobrobyt nie jest dany raz na zawsze. Nieodpowiedzialni politycy mogą doprowadzić do katastrofy". - Dla wielu ludzi Grecja jest złym przykładem, a Polska dobrym - dodał.

Rafał Hirsch: Wierzyciele chcą, żeby Grecję bolało. To kara za dług

Grecja jest bardzo blisko uniknięcia katastrofy finansowej i porozumienia z wierzycielami. Wszystko wskazuje na to, że aby to osiągnąć, musi zgodzić się na kolejne zupełnie bezsensowne i bolesne wyrzeczenia. Możliwe, że przez to kraj znów wpadnie w recesję. Ale taka jest wola wierzycieli, którzy chcą, aby Grecję bolało, bo tak ich zdaniem jest sprawiedliwie.

Sprzedaż flag Konfederacji wystrzeliła. Amazon wycofuje je z oferty

Amazon, amerykański gigant z branży e-commerce, wycofał we wtorek ze swojej oferty flagi Konfederacji. To pokłosie masakry w kościele w Charleston, podczas której Dylann Roof zastrzelił dziewięciu Afroamerykanów. Przed dokonaniem tej zbrodni 21-latek umieścił w sieci swoje zdjęcia właśnie z flagą Konfederacji.

Bateria, która sama się ładuje. Wystarczy, że się ruszasz

Rozładowana bateria to bolączka wielu użytkowników smartfonów. Dlatego coraz popularniejsze stają się przenośne akumulatory. Jedna z amerykańskich firm poszła jednak o krok dalej i wymyśliła... baterię, który sama się ładuje. Wystarczy, że jej posiadacz się rusza. Godzina ćwiczeń to około pięciu godzin życia dla baterii - tłumaczą producenci rewolucyjnego gadżetu.