Najnowsze

Najnowsze

Kto przekonał Amerykanów i wygra wyścig do Białego Domu? Co młodzi sądzą o obniżeniu wieku emerytalnego? Jaki będzie wpływ reformy na rynek pracy? Kto zyska na jednolitym podatku? To tylko niektóre z pytań, z którymi zmierzyli się goście "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Weronika Kostrzanowska - Inicjatywa Polska, Jan Krukowski - Młodzi Nowocześni, Michał Szpądrowski - Prawo i Sprawiedliwość.

Dług Skarbu Państwa w sierpniu wzrósł o ponad 9,85 mld zł (1,1 proc.) do 899,2 mld zł - podał resort finansów w komunikacie. Oznacza to, że w ciągu miesiąca zadłużenie zwiększyło się o 1,1 proc., a od początku roku urosło już o 7,7 proc., czyli o niemal 65 mld zł.

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o nowych propozycjach dla frankowiczów, przyszłorocznym budżecie oraz jednolitym podatku. Nie zabrakło także informacji na temat reformy emerytalnej oraz nowej inwestycji na rynku motoryzacyjnym.

Liczący 81 km fragment autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa będzie dokończony dwa lata wcześniej. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował, że przetargi na budowę pięciu brakujących odcinków mają zostać ogłoszone do końca roku. Koszt tych inwestycji szacowany jest na 3,6 mld zł. W 2020 r. cała krajowa trasa A1 ma być gotowa.

Wynik ciągle jest sprawą otwartą - mówi po ostatniej debacie Clinton-Trump Roman Rewald z kancelarii Weil. Innego zdania jest Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. - Trump już przegrał. Wynika to z podliczenia głosów elektorskich w stanach (...) ok. 307 elektorskich już pada na Hillary Clinton, a zaledwie 179 na Trumpa - wskazywał, jednocześnie przypominając, że do wygranej wystarczy 270 głosów. O artystyczne podsumowanie debaty kandydatów zadbał zaś rysownik Henryk Sawka, który wskazywał, że może powstać ruch Trumpa.

Program "Biznes dla Ludzi" zdominował temat przetargów na śmigłowce dla polskiej armii. Gośćmi Pawła Blajera i Roberta Stanilewicza byli Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej oraz Artur Soboń z Prawa i Sprawiedliwości.

Co młodzi ludzie sądzą na temat pomysłu wprowadzenia jednolitego podatku? Jakie są zawodowe aspiracje młodych? Czy praktyki i staże się opłacają? Na te oraz inne pytania w "Debacie młodych" w TVN24 BiS odpowiadali przedstawiciele młodzieżówek partyjnych: Grzegorz Drobiszewski - Młodzi Demokraci, Rafał Kuźmicki - Młodzi Nowocześni, Krzysztof Grochowski - Partia Razem.

Trójmiejscy crossfiterzy wzięli sobie za cel pomoc kobietom i stworzyli wyjątkowy kalendarz, by wesprzeć walkę z rakiem piersi. - Chcemy żeby nasza praca się w coś przekuła - mówi Jakub Popławski, projekt manager kalendarza "Power of Community". To jeden z elementów kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa", która dostarcza podstawowej wiedzy o sposobach badania piersi partnerki. - Dajemy wiedzę, jak badać piersi żeby facet mógł coś wykryć i żeby mógł zmobilizować swoją kobietę - tłumaczy Popławski. Anna Kupiecka, prezes Fundacji Onkocafe podkreśla, że "efekty są mierzalne", ponieważ liczba wejść na stronę fundacji cały czas rośnie.

Ona jest bezpieczniejsza i lepsza niż jakiekolwiek inne porozumienie ws. wolnego handlu - powiedział Donald Tusk w czwartek w Brukseli przed szczytem UE. Szef Rady Europejskiej tak wypowiedział się o umowie handlowej z Kanadą (CETA). Dodał, że wobec trudności z przekonaniem opinii publicznej do wsparcia wolnego handlu CETA może być ostatnim tego rodzaju porozumieniem, jakie podpisze Unia.

Polska Grupa Górnicza (PGG) do końca września br. przyniosła 364 mln zł straty netto, z czego 328 mln zł to strata na podstawowej działalności, jaką jest sprzedaż węgla – wynika z danych Ministerstwa Energii. Straty są wyższe od zakładanych, jednak – w ocenie resortu – nie ma powodu do niepokoju.

Polskie tłumaczenie umowy o wolnych handlu UE-Kanada (CETA) zostanie poprawione, by dostosować je do wersji angielskiej - poinformowała Komisja Europejska. Obie wersje różniły się w punkcie odnoszącym się do regulacji rynków biotechnologicznych.

Sejm zajmie się dziś prezydenckim projektem tzw. ustawy spreadowej, która ma pomoc frankowiczom. Posłowie zajmą się także dwoma projektami ustaw dotyczących tej kwestii autorstwa Kukiz'15 i PO.