Najnowsze

Najnowsze

Rozpoczął się Black Friday. Dzień zakupowego szaleństwa

Trwa Black Friday - dzień największych wyprzedaży w ciągu roku. Z najbardziej spektakularnych przecen mogą skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W Polsce ten dzień nie jest jeszcze tak popularny jak za oceanem, jednak i polscy konsumenci mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji.

Milenialsi wracają do rodziców. Poważne konsekwencje

Coraz więcej badań na świecie wskazuje, że pokolenie milenialsów nie jest w stanie zapewnić sobie warunków do samodzielnego życia. Wynagrodzenia dla młodych pracowników są niskie, a koszty wynajmu mieszkań rosną. Dlatego coraz więcej ludzi w wieku około 30 lat, którzy wyprowadzili się od rodziców, zaczyna do nich wracać. To przynosi znaczne oszczędności, ale zarówno dla starszego, jak i młodszego pokolenia staje się poważnym problemem. Tak poważnym, że zagraża nawet zdrowiu psychicznemu obu stron. Więcej szczegółów w tej sprawie zebrała Kamila Chlebińska.

Zawieszenie spornego podatku przedłużone

Sejm zaakceptował nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, czyli tak zwanego podatku handlowego, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2019 roku.

Wyższy VAT na dłużej. Sejm przegłosował ustawę

Nowelizacja ustawy zakładająca wydłużenie obowiązywania dotychczasowych stawek VAT została w czwartek przyjęta przez Sejm. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawki 23 i 8 procent miały obowiązywać do końca 2018 roku.

May: negocjacje w sprawie brexitu są w krytycznym punkcie

Brytyjska premier Theresa May oceniła w czwartek, że negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znalazły się w "krytycznym punkcie". Szefowa rządu wezwała unijnych przywódców do skupienia się na finalizacji porozumienia podczas niedzielnej Rady Europejskiej.

Oto Przedsiębiorca Roku 2018

Doktor Filip Granek, założyciel spółki XTPL i twórca innowacyjnej w skali globalnej technologii umożliwiającej ultraprecyzyjny druk nanomateriałów, został zwycięzcą 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes. W kategorii Produkcja i Usługi zwyciężył Bartłomiej Skrzydlewski z firmy Amplus. W kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność statuetka trafiła do rąk Krzysztofa Kostowskiego - twórcy firmy PlayWay.

"Bilans". Droższy prąd nie uderzy w firmy?

Podwyżka cen prądu - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej była Barbara Oksińska z "Rzeczpospolitej". Ponadto w programie pojawiły się informacje o ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Ryanair zniknie z warszawskiego lotniska

Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.

Bielan o ustawie o KNF: potrzebna na wypadek kryzysu

- Jest to procedura, która jest potrzebna ze względu na możliwość kryzysu - powiedział w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Senatu Adam Bielan, odnosząc się do ustawy o nadzorze finansowym, zawierającej zapisy o przejmowaniu banków decyzją KNF.

W czwartek poznamy Przedsiębiorcę Roku 2018

W czwartek 22 listopada poznamy tegorocznego zwycięzcę konkursu EY Przedsiębiorca Roku. W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu znalazło się 14 przedsiębiorców z 11 firm. Transmisja uroczystej gali od 17.45 w TVN24 BiS.

Sprzedaż detaliczna mocno w górę. Nowe dane urzędu statystycznego

Sprzedaż detaliczna w październiku 2018 roku wzrosła o 9,7 procent w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 7,4 procent - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Analitycy oczekiwali wzrostu sprzedaży detalicznej o 7,4 procent licząc rok do roku i 4,6 procent w stosunku do września.

Niedzielny zakaz handlu do poprawki. "To łatanie złego prawa"

W środę posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Proponowane zmiany krytykuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. - To jest łatanie złego prawa - powiedziała w TVN24 BiS prezes Renata Juszkiewicz.

Dopłata do rachunku za prąd. Rządowy program nie tylko dla zwykłego Kowalskiego

Nie tylko zwykli klienci indywidualni, ale także małe i średnie firmy mają otrzymać rekompensaty w związku z podwyżkami cen prądu. Jednak z wyłączeniem tych przedsiębiorstw, które podpisały długookresowe umowy przed wystąpieniem wzrostu cen energii elektrycznej w hurcie ze stałą, niską ceną - poinformowało Ministerstwo Energii w odpowiedzi na interpelację poselską.

Senatorowie zaproponowali poprawki do ustawy o KNF

Kilka poprawek złożyli senatorowie do ustawy o wzmocnieniu nadzoru finansowego. Opozycja wniosła o odrzucenie ustawy i wykreślenie artykułu o przejmowaniu banków. Swoje poprawki, mające służyć ochronie banków spółdzielczych, złożył szef komisji budżetu i finansów Grzegorz Bierecki (Prawo i Sprawiedliwość).

"Bilans": Zakaz handlu do poprawki

Zmiany w zakazie handlu w niedziele oraz wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Straty liczone w milionach. "Strajk w LOT to porażka obu stron"

PLL LOT z powodu dwutygodniowego strajku związków zawodowych odwołały 130 na 4619 rejsów, co oznacza 2,8 procent ogólnej liczby połączeń wykonanych przez przewoźnika w tym czasie - poinformował w środę prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że strajk to porażka obu stron - spółki i związkowców.