Najnowsze

Najnowsze

Pięć miesięcy w Ameryce Południowej. "Zaczęliśmy na samym równiku"

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy pokonali 15 tysięcy kilometrów w Ameryce Południowej. - Zaczęliśmy w Ekwadorze niedaleko Quito, na samym równiku. To taki środek świata - opowiadała autorka bloga i vloga "Bo chcieć to móc" Natalia Nowak. - Ekwador, Boliwia i Peru to są drogi zdecydowanie takie, gdzie nie patrzy się za szybę, ponieważ w dół jest przepaść. Bywały takie momenty, kiedy serce było w gardle. Było to ciekawe przeżycie - powiedział z kolei współautor bloga Dominik Walicki.

Macedońskie miasto na wulkanie

Co może zaoferować podróżnikom Macedonia Północna? - Nieodkryty, zapomniany, wschód Macedonii. Ona jest tam biedniejsza, ale ma tam fantastyczne wioski. W Berowie można skorzystać z agroturystyki. Moja ukochana miejscowość to Kratowo, miasto na wulkanie - opowiadała Justyna Mleczak, podróżniczka, przewodniczka, autorka bloga "Do Macedonii".

Ile kosztuje podróż do Macedonii Północnej?

Planujesz podróż do Macedonii Północnej? Za bilety lotnicze z Warszawy do Skopje zapłacisz 391 złotych. Musisz jednak liczyć się z przesiadką w Budapeszcie. Koszt zorganizowanej wycieczki "Czas na Bałkany'' to 1600 złotych za 10 dni. Ceny noclegów zaczynają się już od 46 złotych. Za sałatkę szkopską trzeba zapłacić siedem złotych, a za bałkańskiego burgera 10 złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, mówił Jakub Porada.

Złoty ma urodziny. 95 lat temu rozważano też nazwy "piast", "pol", "lech"

95 lat temu, 14 kwietnia 1924 roku, prezydent RP wydał rozporządzenie o zmianie ustroju pieniężnego; ustalono w nim między innymi relację marki polskiej do nowej waluty - złotego. Wynosiła ona 1 800 000 marek polskich za 1 złotego. Dokonane zmiany były częścią przeprowadzanej przez rząd Władysława Grabskiego reformy walutowo-skarbowej, która uchroniła Polskę przed katastrofą gospodarczą i polityczną.

Potyczka o paczki. Na szali miliardy złotych

Poczta Polska chce uruchomić w tym roku ok. 200 automatów do odbioru paczek. - Prowadzone są rozmowy z partnerami, z którymi chcemy wprowadzać sieć automatów - zapowiedział prezes Poczty Przemysław Sypniewski. O wejściu na ten rynek myślą też inni duzi gracze. A jest o co walczyć - zgodnie z najnowszymi danymi Polacy w tym roku na zakupy w internecie wydadzą 50 miliardów złotych.

Morawiecki: nie opłaca nam się dzisiaj przyjąć euro

Nie opłaca się nam dziś przyjąć waluty euro, opłaca się opierać naszą gospodarkę o polską walutę - mówił podczas konwencji regionalnej PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. - My chcemy przede wszystkim europejskich wynagrodzeń, a nie europejskich cen i drogą do tego jest utrzymanie polskiego złotego - podkreślił szef rządu.

"Mikroskopijna skala problemu". Minister o wydawaniu 500 plus

Zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu 500 plus. Dane pokazują, że tylko w 1,5 tysiąca przypadków świadczenie zamieniono na pomoc rzeczową - powiedziała szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta 3,6 miliona dzieci.

Partie leku na zaparcia wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu kilkanaście serii produktu leczniczego Enema – roztworu doodbytniczego stosowanego między innymi w zaparciach i do oczyszczaniu jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, operacjami czy porodem.

Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii

Bułgarzy są najtańszymi pracownikami w całej Unii Europejskiej. Tak wynika z najnowszych danych Eurostatu, który podał, jak przedstawiają się godzinowe koszty pracy w poszczególnych krajach. W ogonie zestawienia znaleźli się również pracownicy z Polski, najdrożsi są zaś pracownicy w Danii.

"Biznes dla Ludzi". Na gry wydajemy coraz więcej

Wydatki Polaków na gry wideo - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Bartłomiej Sieja z "Komputer Świat". O wielkanocnych podróżach Polaków mówił zaś Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl.

"Bilans". Kosztowna rezygnacja z węgla

Raport Komisji Europejskiej o wycofywaniu się z energetyki węglowej - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Piotr Stępiński z BiznesAlert.pl. O godzinowych kosztach pracy w Polsce mówili zaś Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji

Blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN Orlen pochodzi już spoza Rosji - poinformowała w piątek spółka na swoich stronach internetowych. Dodała, że to efekt dywersyfikacji dostaw surowca i poszerzania współpracy biznesowej z firmami spoza Europy.

Więzienie za "kręcenie" licznika. Jest decyzja

Senat bez poprawek przyjął nowelizację przepisów, które mają ukrócić proceder "przekręcania" liczników w używanych samochodach. Oszustom ma grozić nawet pięć lat więzienia. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Wyniki unijnej kontroli w rzeźniach. "Szereg problemów"

Komisja Europejska opublikowała w piątek raport po lutowych kontrolach w Polsce, które zostały przeprowadzane w związku z ujawnionym przypadkiem uboju chorych krów. Unijny audyt wykazał poważne problemy między innymi nieskuteczność kontroli nad procesem uboju.