Najnowsze

Najnowsze

Międzynarodowy front antypiracki powstaje w Warszawie

Jakie są modele biznesowe pirackich serwisów? Jakie przychody osiągają? Które z podejmowanych działań mają realny wpływ na ograniczenie zysków serwisów działających kosztem legalnego rynku? Jakie rozwiązania prawne umożliwiłyby skuteczniejszą ochronę własności intelektualnej? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy International Content Protection Summit. Do Warszawy, która w dniach 18-19 października br. stanie się miejscem debaty nt. międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania piractwa, przyjadą eksperci ds. ochrony własności intelektualnej z kilkunastu krajów. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał we współpracy z Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Rynek pracy traci impet

We wrześniu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, czyli w średnich i dużych firmach, wzrosło do poziomu 4771, 86 złotych – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jego wzrost był niższy od oczekiwań.

Problemy budowlanki. Długi branży rosną

Zadłużenie branży budowlanej na koniec czerwca wzrosło o 246 miliona złotych i przekroczyło 4,7 miliarda złotych - wynika z raportu BIG InfoMonitor, BIK i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

"Biznes dla Ludzi". Podwyższony rating Polski

Podwyższenie długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej do "A-" z BBB+" przez agencję S&P Global Ratings - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli profesor Marian Noga z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu inwestycji strategicznych PKO BP. Ponadto o rynku nieruchomości mówił Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

"Bilans". Radomskie lotnisko w rękach rządu

Umowa w sprawie sprzedaży radomskiego lotniska Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Miesztalski z rady nadzorczej Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz Mariusz Piotrowski z portalu Fly4free.pl.

Wizja czasowego zamknięcia lotniska oddalona. Modlin dostanie mobilną wieżę

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział pełniący obowiązki prezesa Agencji Janusz Janiszewski. Kilka miesięcy temu media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, na mocy której dotychczasowa wieża może działać tylko do końca tego roku.

Szybciej na zachodzie. Otwarto ponad 36-kilometrowy odcinek ekspresówki

W poniedziałek oddano do użytku ponad 36-kilometrowy fragment trasy S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków w województwie dolnośląskim. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, droga dedykowana jest regionom zachodnim, a w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście.

Minister wzywa do interwencji. "Oczekujemy zdecydowanych kroków"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił w poniedziałek do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu do spraw Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Zdaniem przedstawiciela polskiego rządu zostały spełnione warunki, które obligują Komisję do podjęcia odpowiednich działań.

Brexit nadal bez porozumienia. "Nie dramatyzujemy"

Polska apeluje o elastyczność, by uniknąć najgorszego rozwiązania, jakim byłoby wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia - mówił w poniedziałek w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Tego samego dnia rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas poinformował, że do rozpoczęcia unijnego szczytu w środę wieczorem nie przewidziano żadnych rozmów z Wielką Brytanią na temat brexitu. - Nie ma powodów do paniki - komentują szefowie dyplomacji państw unijnych.

Ceny prądu mogą uderzyć po kieszeniach. Wyraźny wzrost

O ponad 60 procent - o tyle we wrześniu wzrosła rok do roku średnia cena kontraktu na dostawy energii na następny dzień na Towarowej Giełdzie Energii. Podwyżki w hurcie uderzają coraz mocniej, a firmy mają argument, by podnieść taryfy w przyszłym roku. Jeśli tak się stanie, gospodarstwa domowe będą musiały się zmierzyć z wyższymi rachunkami za prąd. Głębiej do kieszeni będą musieli sięgnąć też przedsiębiorcy.

Partyjne przepychanki o VAT. PiS składa zawiadomienie, Platforma chce wyjaśnień

Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Parafianowicza - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, nazywając byłego wiceministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej "główną twarzą nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami VAT-owskimi". PO odpowiada wnioskiem do komisji finansów publicznych, by w "nadzwyczajnym trybie" zajęła się rzekomymi zaniedbaniami rządu w sprawie ściągalności podatków.

Droga do porozumienia. Wspólny projekt na Półwyspie Koreańskim

Korea Południowa i Północna rozpoczną w listopadzie lub grudniu realizację projektu, mającego połączyć oba kraje drogami i koleją. To efekt poniedziałkowych uzgodnień delegacji obu stron podczas rozmów w miejscowości Panmundżom. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, będzie pierwszym od ponad 60 lat połączeniem między obydwiema Koreami.

Kierowcy odwracają się od diesli. Sprzedaż mocno spadła

Sprzedaż samochodów z silnikami Diesla w Europie gwałtowanie spadła w pierwszej połowie bieżącego roku - wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE). W pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku dostarczono do klientów 3,12 miliona egzemplarzy.

Fortuna za butelkę wina. Nowy rekord

Podczas sprzedaży w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's padł nowy rekord ceny za butelkę wina. Romanee-Conti z 1945 roku, uznawane za najlepsze na świecie wino burgundzkie, osiągnęło cenę 558 tysięcy dolarów, siedemnastokrotnie więcej niż pierwotna wycena.

Amerykański gigant na krawędzi bankructwa

Swego czasu byli liderem sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ich dług wynosi 5 miliardów dolarów. Amerykański holding Sears, zatrudniający 90 000 pracowników, zmaga się z potężnymi kłopotami finansowymi.

Rząd przejął lotnisko w Radomiu. Ekspert wskazuje jego największe wady

- Wielkim problemem lotniska w Radomiu jest to, że stamtąd mało kto chce latać – powiedział we "Wstajesz i Wiesz" na antenie TVN24 analityk ds. transportu i infrastruktury z "Polityki Insight" Dominik Sapiński. Jak dodał, "Radom jest w tej strefie, która jest już obsługiwana częściowo przez Lublin i Kraków".

Przegląd prasy: Niemiecka pułapka na polskie e-sklepy

Firmy wysyłające do Niemiec towary w pudełkach, folii czy nawet kopertach bąbelkowych muszą pamiętać o nowych przepisach, które zaczną obowiązywać od nowego roku. Tym, którzy się do nich nie zastosują, będą grozić bardzo wysokie kary - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Rezygnują z "Davos na pustyni". Po zniknięciu dziennikarza

Jamie Dimon, dyrektor generalny JP Morgan Chase & Co, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, odwołał plany uczestnictwa w konferencji inwestorów w Arabii Saudyjskiej, która zaplanowana jest na koniec października - podał Reuters w poniedziałek. Na podobny krok zdecydował się szef Forda Bill Ford.

Literówki mogą ujawniać informacje na temat stanu psychiki

Błędy klawiaturowe, czyli tak zwane literówki mogą ujawniać informacje na temat stanu psychicznego użytkownika urządzenia mobilnego. Ich śledzenie może w przyszłości pomóc leczyć między innymi chorobę dwubiegunową - oceniają badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois w Chicago.