Najnowsze

Najnowsze

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2018 rok. - Budżet państwa i jego wydatki będą prawie sięgały 400 miliardów złotych - zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej wicepremier Mateusz Morawiecki. - To dobry ambitny budżet, który realizuje nasze sztandarowe programy, między innymi 500 plus, Mieszkanie plus - wtórowała premier Beata Szydło.

Prawie 340 tysięcy złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na jednego z największych producentów jaj w Polsce - Fermy Drobiu Woźniak. Przedsiębiorca - bez zgody Urzędu - przejął część mienia innej dużej fermy, przez co naruszył ustawę antymonopolową. Jak zaznacza producent w oświadczeniu nadesłanym do tvn24bis.pl, firma jest na etapie szczegółowego analizowania decyzji.

Wprowadzenie pracowniczych programów kapitałowych (PPK), będących elementem III filara w systemie emerytalnym, może nastąpić od 2019 roku - mówił we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że może to wprowadzić na rynek dodatkowych kilkanaście miliardów złotych.

Książę Harry po raz pierwszy pokazał się ze swoją partnerką. Prasa w Wielkiej Brytanii od dawna spekulowała o związku z aktorką Meghan Markle. Po "ujawnieniu się", zakochani trafili na pierwsze strony nawet najpoważniejszych wyspiarskich dzienników. Ale media zwróciły uwagę nawet na ubrania, które miała na sobie para. Okazuje się, że aktorka miała na sobie koszulę nazwaną w ekskluzywnym sklepie internetowym "The Husband", czyli "mąż". Spekulanci doszukują się w tym ukrytego przesłania: czyżby Harry miał już kandydatkę na żonę?

Brytyjska firma jubilerska Graff Diamonds kupiła za 53 miliony dolarów Lesedi La Rona, drugi co do wielkości diament na świecie. Nieoszlifowany kamień waży 1109 karatów i jest wielkości piłki tenisowej. Diament pojawił się na aukcji w domu Sotheby's już w ubiegłym roku, ale po nieudanej licytacji rozpoczęto prywatną sprzedaż. Klejnot jest największym diamentem, jaki znaleziono w ostatnim stuleciu. Odkryto go w 2015 roku w kopalni w Botswanie. Jego nazwa w lokalnym języku oznacza "nasze światło".

Firma konsultingowa Deloitte padła ofiarą cyberataku. W skutek włamania przestępcy weszli w posiadanie wrażliwych danych, w tym prywatnych maili klientów giganta. Firma oświadczyła, że skutki włamania dotknęły "tylko nielicznych klientów". Polski oddział koncernu poinformował, że problem nie dotyczy naszego kraju.

Chiny kojarzą się raczej z Kung Fu czy Tai Chi, ale w mieście Tiencin, położonym na północnym-wschodzie kraju, nowym krzykiem mody stały się zapasy. Zapewniają dobrą kondycję niezależnie od wieku, ale przede wszystkim uwalniają od stresów nagromadzonych podczas ciężkiego tygodnia pracy. W uprawianiu zapasów i innych sportów bardzo pomaga polityka lokalnych władz, które promują ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Ich celem jest to, aby każdy mieszkaniec Tiencin miał maksymalnie 15 minut drogi do najbliższego miejsca, gdzie można ćwiczyć. Materiał programu "24 Godziny".

Decyzja o ulokowaniu w Polsce jednej z siedzib JP Morgan, największego pod względem kapitalizacji banku na świecie, to dowód zaufania do naszej gospodarki - mówił we wtorek minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - Centrala banku jest w Houston. Chciałoby się powiedzieć, w ślad za słynną frazą, że jeżeli mamy jakiś problem, Houston, to tylko z nadmiarem - podkreślał wicepremier.

Czerpią inspirację z zachodnich tytułów i przekładają to na wschodnie realia. Wszystko po to, aby pokazać kobietom, jak może wyglądać ich życie. W Afganistanie powstał pierwszy magazyn dla kobiet o modzie i stylu życia. Na jego łamach zamieszczane są również porady o zdrowiu, ciąży i prawach kobiet. Nakład czasopisma wynosi 5 tysięcy egzemplarzy. Po wydaniu pierwszego numeru, w maju tego roku, zespół redakcyjny, składający się głównie z kobiet, zaczął otrzymywać pogróżki. - Nie podajemy adresu naszego magazynu, nasi przeciwnicy nie wiedzą, gdzie pracujemy. Jesteśmy niezwykle ostrożne w drodze do biura - mówi Fatana Hassanzada, redaktor naczelna magazynu "Gellara". Materiał programu "24 Godziny".

To melodia przyszłości, ale brzmi niesamowicie. Dubaj chce wprowadzić... latające taksówki bez pilota. Właśnie rozpoczęły się testy bezzałogowców. Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapewniają, że pierwsi klienci będą mogli skorzystać z innowacyjnego pomysłu dopiero wtedy, kiedy wszystko będzie perfekcyjnie przygotowane pod względem bezpieczeństwa. Materiał programu "24 Godziny".

Darknet to miejsce, w którym kupisz broń, narkotyki, fałszywe dokumenty, a ostatnio też dane klientów czterech polskich banków. W darknecie, czyli po ciemnej stronie sieci - niewidzialnej dla większości internautów. Aby wejść do tego świata, nie potrzeba wyjątkowych umiejętności technicznych, czy specjalnych zaproszeń, a nawet specjalistycznego sprzętu. I co najważniejsze, każdy jest tutaj anonimowy. Materiał programu "24 Godziny".

W sieci pojawiła się oferta sprzedaży danych klientów czterech banków. Oferowane są one w tak zwanym darknecie. - Informacje wystawione na sprzedaż nie są kompletne - uspokajał w rozmowie z TVN24 BiS Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Jednocześnie organizacja podała, że tylko w drugim kwartale tego roku oszuści próbowali wyłudzić z banków około 114 milionów złotych posługując się cudzymi dokumentami. - Takie sytuacje zdarzają się i prawdopodobnie będą się zdarzać - mówił doktor Barbrich.