Najnowsze

Najnowsze

Oto prawdziwa kuchnia XXI wieku. Nie tylko podłączona jest do sieci Wi-Fi, ale i potrafi umiejętnie skorzystać z internetu. Piekarnik skanuje kody kredkowe i sam dowiaduje się, jak długo ma podgrzewać danie. Automatyczna lista zakupów ma już wkrótce zamawiać w naszym imieniu odpowiednie artykuły. Materiał programu "24 godziny".

Brytyjscy naukowcy dokonali rewolucyjnego odkrycia. Chodzi o enzym mający duże znaczenie dla produkcji białek, z których zbudowane są żywe organizmy. Polimeraza RNA III była znana naukowcom, ale nie była znana rola tego enzymu w procesie starzenia. Teraz okazuje się, że ograniczenie jego aktywności pozwala na wydłużenie życia robaków i muszek owocowych o 10 procent. Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycie będzie miało zastosowanie również u ludzi. Materiał programu "24 godziny".

"Merry Christmas", czyli Wesołych Świąt – tak brzmiała treść pierwszej wiadomości wysłanej za pomocą telefonu komórkowego. SMS-y powstały, by operatorzy mogli w łatwy sposób informować swoich klientów o awariach sieci. Nikt się nie spodziewał, że będą cieszyć się niezwykłą popularnością najpierw wśród nastolatków a potem wśród całego społeczeństwa. Właśnie mija 25 lat od kiedy rozpoczęła się SMS-owa rewolucja. O jej fenomenie mówił w programie "24 godziny" Patrycjusz Wyżga.

Ministrowie finansów strefy euro są zadowoleni z porozumienia w sprawie kroków, jakie ma podjąć Grecja, by dostać kolejną transzę pieniędzy z programu pomocy. Chodzi o ok. 5 mld euro. Eurogrupa naciska na Ateny na szybkie wdrożenie uzgodnień.

Kłopoty na rynku jabłek, wzrost cen żywności oraz odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Przesunięcie wejścia w życie zniesienia limitu składek na ZUS, plany podnoszenia wynagrodzeń przez przedsiębiorców oraz lepsze prognozy dla polskiej gospodarki - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Pracownicy do obsługi sezonu świątecznego poszukiwani są już od wielu tygodni, ale wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy.

Pieniądze, które otrzymają osoby, zajmujące się porządkowaniem lasów, zdewastowanych przez sierpniowe nawałnice, będą zwolnione z podatku dochodowego - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, zamieszczony w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Górnicy są społecznością wyjątkową, tak jak wyjątkowy jest ich zawód – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników centralnych uroczystości z okazji Dnia Górnika w Bełchatowie. Zdaniem premier Beaty Szydło, "podstawą silnej polskiej gospodarki jest silne górnictwo". Z kolei minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uważa, że "każdy, kto próbuje ograniczyć wydobycia węgla brunatnego działa na szkodę Polski".

W środę Sejm zajmie się Konstytucją Biznesu, czyli flagową reformą szykowaną przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wbrew oczekiwaniom, firm nie czekają przełomowe zmiany. Eksperci Grant Thornton mówią wręcz o "Konstytucji nihil novi", czyli "nic nowego". "Choć wiele propozycji należy ocenić pozytywnie, to jako całość reforma rozczarowuje" - napisali w najnowszym raporcie.

Niska stawka podatku akcyzowego sprawiła, że Polska stała się światową potęgą, jeżeli chodzi o korzystanie przez kierowców z autogazu. W 2016 roku instalację gazową posiadały trzy miliony pojazdów nad Wisłą, a cena tego paliwa wynosiła zaledwie 42 procent ceny benzyny i 44 procent oleju napędowego - wynika z raportu Światowej Organizacji Gazu Płynnego.

Zastąpienie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrekcją Ochrony Środowiska wraz z jej oddziałami regionalnymi - przewiduje projekt ustawy, którym we wtorek ma zająć się rząd. Zgodnie z nim minister środowiska określi liczbę tych oddziałów.

Wygląda na to, że to pierwszy tego typu obiekt, który zaobserwowano w naszej galaktyce, pochodzący z innego układu planetarnego. Oumuamua, bo tak go nazwano, przypomina ogromne, skaliste cygaro i porusza się po hiperbolicznej orbicie. Dziwny obiekt odkrył na niebie 19 października Rob Weryk z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Hawajów. O szczegółach w TVN24 BiS mówi Jan Niedziałek.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział, że aby walczyć z finansową "blokadą" kraju wprowadzi kryptowalutę "petro", mającą pokrycie w rezerwach surowców. Wenezuela dotknięta jest poważnym kryzysem mimo największych na świecie rezerw ropy.