Najnowsze

Najnowsze

Oświadczenie o niewypłacalności biura Neckermann Polska. "Zawieszamy wszelką działalność"

W najbliższych dniach zarząd Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel. Jak podał urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, biuro złożyło w środę rano w urzędzie oświadczenie o niewypłacalności. Z informacji przekazanych przez firmę, poza granicami kraju przebywa obecnie około 3,6 tysiąca turystów.

Kurs bitcoina runął

Kurs bitcoina mocno spadł podczas wtorkowych notowań. Wartość najbardziej znanej kryptowaluty na świecie jest najniższa od czerwca.

Hygge – szczęście tkwi w prostocie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Hygge po duńsku oznacza wygodę, przytulność. Z czasem słowo nabrało głębszego znaczenia i stało się swoistą kulturą, higieną życia dla Skandynawów. Współcześnie mianem Hygge określa się szczęśliwy stan bazujący na osiągnięciu wewnętrznej równowagi i poczucia bezpieczeństwa.

"Tsunami", "zimny prysznic" i tysiące zagrożonych miejsc pracy

"Zimny prysznic", "tsunami dla włoskich hotelarzy" i "tysiące miejsc pracy pod znakiem zapytania" w Hiszpanii - to tylko niektóre komentarze po bankructwie biura podróży Thomas Cook. W Wielkiej Brytanii uwagę polityków i mediów skupiają dodatkowo milionowe zarobki szefostwa firmy.

Granice "prawa do bycia zapomnianym". Google wygrywa z Francją

"Prawo do bycia zapomnianym" ma swoje ograniczenia. Koncern Google wygrał we wtorek batalię sadową z Francją przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie. Jak wynika z orzeczenia, to uprawnienie dotyczy tylko wersji wyszukiwarki w państwach członkowskich, ale już nie poza UE.

"Zatrzymanie zegara" wielkiej fuzji w Polsce

PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "zatrzymania zegara" w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos - poinformował we wtorek Orlen.

mBank może zmienić właściciela. Komentarz premiera Morawieckiego

Jestem zwolennikiem tego, by jak najwięcej własności było w polskich rękach - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki, pytany o dalszą repolonizację sektora bankowego w kontekście sprzedaży mBanku. Dodał, że ostateczna decyzja będzie zależeć od władz poszczególnych instytucji finansowych.

Ustawa "środowiskowa" weszła w życie. Ekolodzy ostrzegają

W pobliżu domów będą mogły powstawać uciążliwe inwestycje, takie jak fermy na miliony kur, hodowle tysięcy tuczników czy też spalarnie śmieci - alarmują ekolodzy. To efekt ustawy "środowiskowej", która weszła w życie we wtorek. Ministerstwo Środowiska broni jednak nowych przepisów - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Górniczy gigant wypłaci jednorazowe premie. Jest porozumienie

Blisko 42-tysięczna załoga Polskiej Grupy Górniczej 10 grudnia otrzyma 860 złotych brutto jednorazowej premii. Górnicy utrzymają też przysługujące im w tym roku dopłaty do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 złotych - zakłada podpisane w poniedziałek porozumienie.

Cudzoziemcy wydają w Polsce miliardy

Cudzoziemcy wydali w pierwszym półroczu 2019 roku w Polsce 21,8 miliarda złotych. To o 3,3 procent więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

Propozycja nowych unijnych regulacji w sprawie zmiany czasu nie uzyskała do tej pory akceptacji państw członkowskich UE. To oznacza, że w stosunku do ubiegłego roku nic się nie zmieniło, a pod koniec października przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy.

Banki czekają na wyrok. Koszty mogą być ogromne

Nawet 20 miliardów złotych może kosztować banki niekorzystne dla instytucji finansowych orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach - wynika z prognoz agencji ratingowej Moody's.

Nie żyje magnat hotelowy. Miał 91 lat

Nie żyje Barron Hilton. Rodzina magnata hotelowego przekazała, że zmarł 19 września z przyczyn naturalnych w swojej rezydencji w Los Angeles. Miał 91 lat.

"Koszmarne" dane z Niemiec. Złoty mocno traci na wartości

Złoty w poniedziałek przed południem nadal wyraźnie tracił na wartości. Za jednego dolara amerykańskiego przez chwilę trzeba było zapłacić nawet 4 złote. To sytuacja niewidziana od połowy kwietnia 2017 roku. Powyżej 4 złotych utrzymuje się natomiast frank szwajcarski, a w okolice 4,40 złotego zbliżyło się euro.