Włochy

Włochy

Buspas wytyczony na Euro zniknie z ulicy Żwirki i Wigury. Operacja zacznie się w nocy z piątku na sobotę. - Po ostatnim półfinałowym meczu rozegranym w Warszawie większość gości jedzie na Ukrainę, więc traci rację bytu - poinformował tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

Policja zatrzymała mężczyznę, który na stacji Warszawa-Włochy zerwał hamulec bezpieczeństwa w pociągu jadącym do Skierniewic.

Incydent na Lotnisku im. Fryderyka Chopina spowodował, że pasażerowie Boeinga 737 LOT-u lecący do Kijowa, na miejscu pojawią się z opóźnieniem. W samolot uderzył taśmociąg, maszyna wymagała naprawy. O opóźnieniu samolotu poinformował internauta.

Tłumy kibiców zjeżdżają się do Warszawy na mecz Polska-Grecja. Śpiewy niosą się po centrum miasta, wszędzie pełno biało-czerwonych flag i szalików, co chwilę piłkarscy fani "wylewają się" na perony Dworca Centralnego.

Prawie milion pasażerów zostało odprawionych na Lotnisku Chopina w maju 2012 r. To najlepszy miesięczny wynik w całej historii portu.

Łódź, samochód, który podniesie 40 ton i bezprzewodowe narzędzia do cięcia wraków to tylko część sprzętu, który stołeczni strażacy otrzymali z rąk prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała natomiast order.

Do szpitala trafił kierowca wywrotki, który jechał z podniesioną skrzynią i zahaczył o wiadukt. Mężczyzna został zakleszczony w kabinie, która podniosła się i uderzyła w dolną część przeprawy. Rannego mężczyznę uwalniali strażacy. Zdjęcia z wypadku, do którego doszło dziś rano na budowie obwodnicy Warszawy, przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta Piotr Bober.

Całkowicie zablokowana ulica, trzy osoby wycinane z samochodu i kolejna ranna - to efekt wypadku do którego doszło w poniedziałek po godz. 14:00 na Łopuszańskiej. Film z miejsca zdarzenia dostaliśmy od reportera Kontaktu 24 @Ksynia.

- Na skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Badowskiej drzewo spadło na zaparkowany samochód - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Tysiąc flag z logiem UEFA, wielkoformatowe reklamy, oklejone wiaty przystankowe z symbolami Mistrzostw Europy - rozpoczyna się wielkie oklejanie miasta na Euro 2012. "Warszawa przygotowała szereg elementów wizualnych, które będą cieszyć oko mieszkańców oraz gości przybywających na turniej do stolicy" – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Dokładnie tydzień przed rozpoczęciem Euro 2012 – 1 czerwca pierwsi pasażerowie wjadą pociągiem na stację Warszawa Lotnisko Chopina. Połączenie kolejowe będzie obsługiwane przez dwóch przewoźników – Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie.

Od kilkunastu dni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia, tylko na Euro 2012, dawnego terminalu Etiuda. Teraz będzie nazywany strefą F.