Włochy

Włochy

Budowa Nowolazurowej stanęła przez linie wysokiego napięcia

Problemy na budowie Nowolazurowej. - Prace zostały wstrzymane przez za nisko wiszącą linię wysokiego napięcia - zaalarmował w swojej interpelacji radny Warszawy. Problemy potwierdza Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Ale uspokaja: termin oddania inwestycji nie jest zagrożony.

Zmiany w odbiorach śmieci. Trawę i liście wywiozą częściej

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

Dzik spacerował we Włochach

W sobotnie popołudnie, w pobliżu supermarketu we Włochach, spacerował dzik. O sytuacji poinformował nas pan Marcin. - Popołudniowa przejażdżka po Warszawie nie musi być wcale nudna - stwierdził.

1,5 miliarda na rewitalizację Pragi. Społecznicy pytają, co z uwagami

Kilkunastu warszawskich społeczników alarmuje: ratusz nie ujawnił treści ani liczby uwag do poddanego konsultacjom programu rewitalizacji Warszawy. Przekonują, że szacowany na 1,5 miliarda złotych projekt nie rozwiązuje problemów. - Do uwag odniesiemy się na spotkaniu zaplanowanym na 17 czerwca - odpowiada wiceprezydent stolicy.Zintegrowany Program Rewitalizacji Warszawy do 2020 roku dotyczy trzech prawobrzeżnych dzielnic: Pragi Południe (Kamionek), Pragi Północ (Nowa i Stara Praga, Szmulowizna) oraz Targówka (Targówek Mieszkalny i Fabryczny). Dobrowolnie przystąpiły do niego też: Bemowo, Mokotów, Ursus i Włochy.

Przeniesione przystanki i nowy postój taksówek. Zmiany przy lotnisku

Po otwarciu wyremontowanej części Terminalu A zmieniła się także organizacja ruchu przed halami dworca lotniczego. Wyznaczono nowe lokalizacje przystanków i postoju taksówek. Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie dojeżdżający na lotnisko prywatnymi samochodami.

Więcej przestrzeni, sklepy i taras widokowy. Nowy terminal otwarty

Pasażerowie mogą już korzystać z wyremontowanej części Terminalu A na Lotnisku Chopina. W środku dla podróżnych przygotowano 48 stanowisk do obsługi pasażerów, sklepy i punkty gastronomiczne. Otwarto także długo wyczekiwany taras widokowy, z którego podziwiać można startujące i lądujące samoloty. Jednak tylko zza szyby.

Hynka: fiat wjechał pod autobus

W czwartek rano doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem miejskim na ul. Hynka. Na miejsce wezwano straż pożarną. Nikomu nic się nie stało.

Gigant odleciał z Lotniska Chopina

Po blisko dobie nieplanowanego postoju na Lotnisku Chopina Airbus A380 opuścił Warszawę. - Samolot wzbił się do lotu kilka minut po godzinie 1.00. Odprowadziliśmy go na sam próg drogi startowej - poinformował w czwartek port lotniczy i zaprezentował zdjęcia ze startu giganta.

652 razy na czerwonym. Będzie więcej kamer i radarów

652 kierowców w ciągu niecałego miesiąca i to tylko na jednym skrzyżowaniu - to bilans pracy kamer, które u zbiegu Dźwigowej i Globusowej wyłapują przejeżdżających na czerwonym świetle. Straż miejska zapowiada, że kontroli w mieście będzie więcej. Wytypowała już 11 miejsc.

Niedzielna awaria na stacji. 100-minutowe opóźnienia, objazdy

W niedzielę wieczorem, w związku z awarią, pociągi nie kursowały przez stację Warszawa Włochy. Wprowadzono objazdy i trasy skrócone. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, usterka została usunięta przed 23.00. Do północy pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami.

"To jak granie w rosyjską ruletkę". Symulowali wypadek, by ostrzec

Kierowcy jadący we wtorek po południu odcinkiem trasy S7 między węzłami Salomea i Opacz mogli być zdziwieni. Jeden z pasów był całkowicie zablokowany, ponieważ samochód osobowy potrącił rowerzystę. To była tylko inscenizacja, mająca zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Można było się zatrzymać i nauczyć pierwszej pomocy.

Nowe opłaty za parking przy lotnisku

Nie za pełną godzinę, a co 30 minut - będą od piątku naliczani kierowcy za postój na parkingu przy Lotnisku Chopina. Port lotniczy wprowadza nowy cennik za postój na miejscach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A.

POW dostała dwie nazwy

Południowa Obwodnica Warszawy zyskała oficjalną nazwę, a nawet dwie. Udało się je ustalić po negocjacjach pomiędzy gminami, przez które przebiega trasa – podaje Radio Warszawa.

Miliony na remont zabytku. Tak ma się zmienić XIX-wieczny fort

Dzielnica pochwaliła się wizualizacjami zabytkowego Fortu Włochy - pokazują jak ten historyczny obiekt ma wyglądać po rewitalizacji. – To odpowiedź na pytania mieszkańców w jakim kierunku zmierzają nasze prace – tłumaczą władze dzielnicy. W najbliższym czasie zrekonstruowany ma zostać wał główny fortu, a w fosie powstanie nowa alejka. Prace w Forcie trwają od 2008 roku i na razie nie wiadomo kiedy się zakończą.