Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Na ulicy Popularnej, w okolicy Krańcowej samochód osobowy potracił kobietę oraz dwuletnie dziecko. - Poszkodowani przechodzili przez przejście dla pieszych - poinformował reporter tvnwarszawa.pl.

Na ul. Łopuszańskiej przed zjazdem w Al. Jerozolimskie doszło do zderzenia pięciu aut. - Przejazd w stronę Ursusa został częściowo zablokowany. Auta przeciskają się między rozbitymi pojazdami - ostrzegał reporter tvnwarszawa.pl. Utworzyły się ogromne korki. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Akcja pirotechników oraz straży granicznej na Lotnisku Chopina. Wszystko przez jednego z pasażerów, który miał awanturować się w trakcie lotu i mówić, że ma bombę. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Przepięknego ptaka znaleźli pracownicy jednej z firm w dzielnicy Włochy. Okazało się, że jest to zimorodek, gatunek pod ścisłą ochroną.

Koniec utrudnień związanych z budową tunelu w Międzylesiu oraz wzajemnego honorowania biletów na linii otwockiej. Ale też codzienne kursy pociągów ze Śródmieścia do Wieliszewa. To niektóre zmiany na liniach SKM, które wchodzą w życie 13 grudnia.

W środę na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyły się organizowane przez Straż Graniczną międzynarodowe ćwiczenia tzw. sky marshals, podniebnych szeryfów. To funkcjonariusze, którzy podróżują incognito rejsami uznanymi za zagrożone m.in. atakami terrorystycznymi.

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na skrzyżowaniu al. Krakowskiej i ul. Łopuszańskiej. - Nikomu nic się nie stało - informowała stołeczna policja. Zdjęcie otrzymaliśmy od internauty loczekphotography na Kontakt 24.

Lotnisko Chopina znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych portów w Europie. Konkurs zorganizował portal Sleeping in Airports, a jego użytkownicy oceniali lotniska według czterech kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości oraz jakości obsługi.

Przed godziną 13.00 otwarty został odcinek ulicy Nowolazurowej pomiędzy Chrościckiego a Połczyńską. Już w środę władze miasta zapowiedziały jego udostępnienie kierowcom. W czwartek rano drogowcy otrzymali ostatnie pozwolenie na użytkowanie.

Na Łopuszańskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut dachowało. Utrudniony był ruch w kierunku Al. Jerozolimskich.

Ukłon w stronę spotterów fotografujących samoloty na Lotnisku Chopina. Port szykuje... otwory w ogrodzeniu. Dzięki nim łatwiej będzie robić zdjęcia maszyn. Odchylane klapki zabezpieczają je przed małymi zwierzętami. Pierwsze pojawiały się w płocie od strony al. Krakowskiej.