Włochy

Włochy

- Budowa Centralnego Portu Lotniczego w Polsce to konieczność z perspektywy rynku lotniczego, ale też z perspektywy naszego interesu narodowego – powiedział w czwartek w Krynicy prezes PLL LOT Rafał Milczarski, prezentując strategię spółki do 2020 roku.

Łupem może być wszystko. Zwłaszcza, że różni złoczyńcy mają różne systemy wartości. We Włochach policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść karmę dla kotów. Nie wiadomo, czy chodziło mu o nakarmienie własnych zwierząt, czy o sprzedaż towaru.

W mediach społecznościowych krąży opis incydentu, o którego miało dojść w piątek wieczorem w miejskim autobusie. Wedle autorki wpisu, kierowca z premedytacją, trzykrotnie przytrzasnął drzwiami muzułmańską rodzinę z wózkiem, która próbował wysiąść z pojazdu.

Awaria samolotu linii Small Planet spowodowała ogromne opóźnienia dla pasażerów, którzy lecieli z Warszawy na Kretę, a także wracali z tej wyspy do Polski. Po przeszło dobie oczekiwania opóźnione loty udało się zrealizować. Pierwsze informacje o problemie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na Lotnisku Chopina miało miejsce awaryjne lądowanie. – Embraer Polskich Linii Lotniczych miał problemy z hamulcami – informował reporter tvnwarszawa.pl.

RWE zmienia nazwę i logo. Od września firma dostarczająca energię w Warszawie i okolicach będzie funkcjonować jako innogy. Pracownicy uspokajają klientów: zmiany nie będą wiązać się z żadnymi nowymi formalnościami.

Kilkuset turystów utknęło na lotniskach m.in. w bułgarskim Burgas, Krakowie i Warszawie. Powodem była usterka samolotu linii Small Planet. Ostatecznie udało się ją naprawić, a zmęczeni oczekiwaniem turyści, po blisko 23 godzinach opóźnienia, mogli wylecieć na wakacje bądź z nich wrócić. Jak zapewnił przewoźnik, kolejne opóźnione rejsy zostaną zrealizowane jeszcze w sobotę.

Pierwsi mieszkańcy spalonego bloku przy ulicy Fasolowej 36 być może wrócą do swoich mieszkań za około dwa tygodnie - takiej możliwości nie wyklucza nadzór budowlany. Na razie część rodzin mieszka w wynajętych przez spółdzielnię lokalach. Poszkodowanym wypłacane są również zapomogi.