Włochy

Włochy

Francuska technologia na Nowolazurowej

Przy wsuwaniu tunelu w nasyp kolejowy pracuje francuska firma. - W tym się specjalizują - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Zbigniew Żerański kierownik budowy. I opowiada, jak będą wyglądały roboty.

Poleczki: zderzenie audi z volkswagenem

Poważny wypadek we Włochach. Na skrzyżowaniu ulic Poleczki z Wirażową zderzyły się dwa samochody osobowe. - Jedna osoba nie mogła się wydostać z auta, niezbędna była pomoc straży pożarnej - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Marynarska: wiadukty otwarte

Kierowcy jadący rano Marynarską mogli już skorzystać z wiaduktów nad torami. Drogowcy udostępnili po dwa pasy w obu kierunkach.

Marynarska: w nocy otworzą wiadukty?

- O godzinie 23 zbierze się komisja, która podejmie decyzję o ewentualnym otwarciu wiaduktów ulicy Marynarskiej - zapowiada Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dwa wiadukty nowe, jeden po remoncie

Od najbliższego poniedziałku kierowców jeżdżących ulicą Marynarską i Sasanki czekają duże zmiany. Drogowcy otworzą nowe wiadukty nad torami kolejowymi i rozpoczną remont północnego przejazdu nad Żwirki i Wigury.

Klepacka już w Polsce. Tłumy śpiewały jej na lotnisku

Kwiaty, brawa, gratulacje i śpiewy przywitały brązową medalistkę olimpijską w windsurfingu Zofię Noceti-Klepacką. Chwilę przed godz. 21.00 nasza olimpijka pojawiła się na terminalu Lotniska Chopina. Przywitały ją tłumy kibiców, w tym jej syn Marian i pierwsza kibicka Zuzia.

Złoty medalista z Londynu gorąco powitany w stolicy

Kilkaset osób witało w środę wieczorem na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina powracającego z Londynu złotego medalistę igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. - To, co robię, robię głównie dla was. To dla was jest ten medal - mówił kulomiot.

Marynarska: budowa wiaduktów na finiszu

Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej. Drogowcy składają wniosek o pozwolenie na użytkowanie i czekają na decyzję. Potem przyjdzie czas na rozbiórkę starych.

Koparka uszkodziła gazociąg

Przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z Łopuszańską koparka uszkodziła gazociąg. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Stara część lotniska do przebudowy

Pasażerowie nie odprawią się już w starej części Terminalu A Lotniska Chopina. Znikają działające tam biura linii lotniczych, poczta czy biura rzeczy znalezionych. Lotnisko szykuje się na modernizację tej części obiektu. Prace mają ruszyć we wrześniu.

180 turystów uziemionych na Okęciu

180 turystów, którzy mieli lecieć na wakacje do Egiptu zostało uziemionych na Lotnisku Chopina. Linie lotnicze OLT Express odwołały wszystkie loty czarterowe. Najprawdopodobniej dzisiaj spółka OLT Express Poland zgłosi wniosek o upadłość.

Dzieci bezpieczniejsze na lotnisku

Lotnisko Chopina postanowiło zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych. Każdy udający się w podróż maluch, otrzyma kolorową opaskę na rękę tzw. infoband.

Pociągi na lotnisko opóźnione. Drugi dzień awarii

Do sobotniego południa pociągi podmiejskie, jadące na lotnisko Chopina i do portu lotniczego w Modlinie, będą miał spore opóźnienia. Wszystko z powodu kradzieży urządzeń sterujących ruchem. To już drugi dzień awarii.

"Wylatujemy, za chwilę nie wylatujemy"

Linie OLT Express likwidują połączenia, a klienci zaczynają się martwić co z pieniędzmi, które zapłacili za, niewykorzystane jak się zapewne okaże, bilety. Wprawdzie z lotniska w Gdańsku wyleciał rano jeden samolot linii do Warszawy, ale pozostali pasażerowie są odsyłani z kwitkiem. Skarżą się też, że nikt z przedstawicieli OLT Express się z nimi nie kontaktuje.

32 kilometry Masy Krytycznej

Już dziś, jak co miesiąc rowerzyści masowo wyjadą na ulice warszawy. Rowerzyści spotkają się o godz. 18.00 na placu Zamkowym.

OLT Express znika z polskiego nieba

Od piątku OLT Express zawiesza wszystkie rejsy regularne a sprzedaż biletów lotniczych zostaje wstrzymana - poinformował przewoźnik. Sprzeczne informacje na temat dalszej działalności spółki docierały przez cały czwartek. Późnym wieczorem sprawdził się najgorszy scenariusz.

OLT Express "zawiesiły" wszystkie loty ATR-ami

Linie OLT Express zawiesiły wszystkie krajowe loty samolotami ATR, które stanowiły większość w siatce połączeń przewoźnika. Jeszcze w środę przedstawiciele spółki zapewniali, że loty zostaną wstrzymane dopiero 11 sierpnia. Według nieoficjalnych informacji ATR-y wróciły do firm, od których były leasingowane i już w barwach OLT nie polecą.

Uszkodzili rurę z gazem. Aleja Krakowska stanęła

Przed godz. 14.00 w al. Krakowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Malowniczą robotnicy uszkodzili rurę z gazem. - Doszło do wycieku. Na miejscu są służby. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Mercedes uderzył w BMW

Przed godz. 7:00 mercedes zderzył się z BMW na Żwirki i Wigury niedaleko lotniska. Zablokowany był jeden pas w stronę lotniska Chopina.

Z Warszawy do Warny zamiast do Burgas

Samoloty z Polski, które w środę wieczorem miały lecieć do bułgarskiego Burgas, zostały przekierowane do Warny. Powodem jest zamach terrorystyczny na lotnisku w Burgas.

Węzeł Łopuszańska pod wodą

Wodny problem na węźle Łopuszańska. W piątek rano w Al. Jerozolimskich pojawiły się ogromne kałuże. Kierowcy obawiają się "powtórki z Dźwigowej", a drogowcy odsyłają do wykonawcy inwestycji. - Muszą to naprawić, nie obchodzi nas jak - komentują.

Drogowcy uszkodzili rurę. Włochy bez gazu

Trwa usuwanie skutków awarii gazowej, do której doszło we wtorek rano na skrzyżowaniu ulic Traktorzystów i Szamoty. Nadal część mieszkańców pozbawiona jest gazu. - Postaramy się go jak najszybciej przywrócić - informuje Emilia Tomalska, rzeczniczka Mazowieckiej Spółki Gazowniczej.