Włochy

Włochy

Wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy stoją latarnie, które jednak nie pomagają kierowcom. Nie działają na większej części trasy - poinformował w poniedziałek wieczorem reporter tvnwarszawa.pl.

Jumbo jet izraelskich linii El Al nieplanowo lądował na w lotnisku im. Chopina. Jak poinformował rzecznik portu, jeden z pasażerów samolotu źle się poczuł. Po wylądowaniu mężczyzna został zabrany do szpitala.

Oczekiwany przez dzieci z całego świata gość zjawił się właśnie w stolicy Polski. Świętego Mikołaja, bo oczywiście o nim mowa, przywitały w poniedziałek rano na Lotnisku Chopina tłumy najmłodszych i flesze aparatów.

W miejscach, gdzie w Warszawie są fotoradary spadła liczba wypadków i kolizji, mniej jest osób poszkodowanych - poinformowano na czwartkowej konferencji Straży Miejskiej, policji i ZDM. Dane z całej stolicy pokazują jednak, że poziom bezpieczeństwa na drogach pogarsza się.

Trzy potrącenia i zderzenie autobusu z samochodem osobowym. Niedzielny wieczór na stołecznych drogach nie należy do bezpiecznych. W sumie rannych zostało 6 osób.

Drogowcy czekają na pozwolenie na użytkowanie zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie i węzła Salomea z dojazdem do POW. - Później będziemy mogli je sprawdzić z policją i dopuścić do ruchu - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Jeśli nadzór budowlany nie będzie miał zastrzeżeń, nowe docinki będą dostępne dla kierowców jeszcze w tym roku.

Słynny boeing kapitana Wrony poszedł na złom, mimo że mógł służyć dalej, choćby do ćwiczeń. Właściciel wraku, brytyjska firma, która wymontowała z boeinga istotne części, chciała odstąpić goły kadłub za darmo. Jednak, jak ustalił reporter „Polski i Świata” Piotr Świerczek, nikt nie był nim zainteresowany.

Boeing 767, którym w 2011 roku na Lotnisku Chopina lądował awaryjnie kpt. Tadeusz Wrona, jest cięty na kawałki - piszą na Kontakt 24 internauci. Jak dodają, akcja rozbiórki samolotu rozpoczęła się w piątek.

Lisy, króliki i ptaki – to zwierzęta, które najczęściej pojawiają się na lotniskach i często paraliżują ich prace. Zdarzają się także wizyty łosi, czy tak jak w sobotę w Warszawie, dzików - informuje reporterka "Faktów" TVN.