Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Po ponad pięciu godzinach udało się usunąć usterkę, która uziemiła boeinga 767 linii LOT na lotnisku Chopina. Podczas kołowania samolotu, który miał lecieć do Nowego Jorku, jeden z pasażerów zauważył wyciek paliwa. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z internautów.

Ciepłe dni zachęciły warszawiaków do weekendowego wyjazdu. W piątkowe popołudnie tworzyły się w mieście gigantyczne korki. Tłoczno było na wylotówkach, ale także ulicach prowadzących z i do ścisłego centrum.

28 kilogramów amfetaminy i pół kilograma kokainy przejęli we Włochach stołeczni policjanci. W ich ręce trafił również mężczyzna, który narkotyki warte prawie milion złotych, ukrywał w piwnicy. Został aresztowany.

Imię byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych ma nosić rondo na węźle Łopuszańska. "Tak" dla Reagana powiedzieli eksperci skupieni w zespole nazewnictwa, a także radni dzielnicy Włochy - to na jej terenie znajduje się rzeczone rondo.

Kolejarze poważnie zaczęli dbać o czystość swojej infrastruktury. Przed wejściem na peron stacji PKP Rakowiec pojawiła się właśnie… wycieraczka. Jej zdjęcie dostaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Dopiero późnym popołudniem saperzy dokopali się do miejsca, gdzie robotnicy natrafili na podejrzane zanalezisko. Okazało się, że tym razem był to fałszywy alarm. Nie znaleziono niewybuchu z II wojny światowej. W ziemi tkwiły jedynie kamień i kawałek starej rury.