Włochy

Włochy

652 kierowców w ciągu niecałego miesiąca i to tylko na jednym skrzyżowaniu - to bilans pracy kamer, które u zbiegu Dźwigowej i Globusowej wyłapują przejeżdżających na czerwonym świetle. Straż miejska zapowiada, że kontroli w mieście będzie więcej. Wytypowała już 11 miejsc.

W niedzielę wieczorem, w związku z awarią, pociągi nie kursowały przez stację Warszawa Włochy. Wprowadzono objazdy i trasy skrócone. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, usterka została usunięta przed 23.00. Do północy pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami.

Kierowcy jadący we wtorek po południu odcinkiem trasy S7 między węzłami Salomea i Opacz mogli być zdziwieni. Jeden z pasów był całkowicie zablokowany, ponieważ samochód osobowy potrącił rowerzystę. To była tylko inscenizacja, mająca zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Można było się zatrzymać i nauczyć pierwszej pomocy.

Nie za pełną godzinę, a co 30 minut - będą od piątku naliczani kierowcy za postój na parkingu przy Lotnisku Chopina. Port lotniczy wprowadza nowy cennik za postój na miejscach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A.

Południowa Obwodnica Warszawy zyskała oficjalną nazwę, a nawet dwie. Udało się je ustalić po negocjacjach pomiędzy gminami, przez które przebiega trasa – podaje Radio Warszawa.

Dzielnica pochwaliła się wizualizacjami zabytkowego Fortu Włochy - pokazują jak ten historyczny obiekt ma wyglądać po rewitalizacji. – To odpowiedź na pytania mieszkańców w jakim kierunku zmierzają nasze prace – tłumaczą władze dzielnicy. W najbliższym czasie zrekonstruowany ma zostać wał główny fortu, a w fosie powstanie nowa alejka. Prace w Forcie trwają od 2008 roku i na razie nie wiadomo kiedy się zakończą.

Przy POW trzeba wymienić część latarni - poinformowała w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero wówczas zniknie ograniczenie prędkości, o którego przyczyny kierowcy dopytują od dawna. Czy nie dało się tego od razu zbudować dobrze? To pytanie drogowcy ignorują.