Włochy

Włochy

Z powodu prac konserwacyjno-remontowych od 1 kwietnia przez prawie miesiąc zamknięta będzie dłuższa droga startowa na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował p.o. rzecznik portu Cezary Pytlos. Samoloty będą używać tylko krótszej drogi położonej na osi Ursynów-Ursus.

W tym roku przewoźnicy zaoferują pasażerom 11 nowych tras z Lotniska Chopina. Będzie można polecieć do Los Angeles, Astany w Kazachstanie i Podgoricy w Czarnogórze.

Ponad 50 kilometrów dróg rowerowych i kilkadziesiąt kilometrów nowych chodników powstanie dzięki remontom jakie Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi w 2017 roku. Najdłuższa ścieżka rowerowa będzie miała sześć kilometrów. W tym roku ma zakończyć się też budowa kładki dla rowerów na moście Łazienkowskim.

Natowski samolot systemu wczesnego ostrzegania AWACS wylądował w poniedziałek na warszawskim Okęciu. Wizyta maszyny zbiega się z konferencją komponentu zarządzającego flotą AWACS - po raz pierwszy odbędzie się poza jego siedzibą w Geilenkirchen.

Spaliło się wyposażenie kuchni w jednym z mieszkań w bloku we Włochach. Jak informuje straż pożarna, w chwili pojawienia się ognia, w lokalu nie było mieszkańców.

Niemal całkowicie spłonął drewniany dom przy ulicy Ruchliwej we Włochach. - Część budynku zawaliła się. Strażacy wynieśli z niego trzy butle z gazem - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Zima w mieście, bez śniegu nie musi być nudna. Fani deskorolki, rolek, bmxów i hulajnogi mają do dyspozycji nowy stołeczny całoroczny skateparku. Na początkujących czeka szkółka, na zaawansowanych – konkretne przeszkody. - Jak się nie wybijesz, nie zrobisz tricku – przekonuje jeden z młodych użytkowników obiektu we Włochach.

Wenezuelka połknęła kilogram kokainy i przyleciała do Warszawy. Na lotnisku Chopina zatrzymali ją celnicy. Kobietę od razu przewieziono do szpitala. Tam też prokurator przedstawił jej zarzuty.

Nowe powierzchnie, nowoczesne magazyny, pomieszczenia do pracy z dziećmi, sala konferencyjna w piwnicach, konserwacja elewacji i iluminacja budynku. Ponad 42 mln zł ma kosztować remont biblioteki przy Koszykowej i rewitalizacja Muzeum Niepodległości. Prawie 14 mln zł będzie kosztować m.in. remont teatrów Dramatycznego i Powszechnego. Większość to unijne dofinansowanie.

Cztery pojazdy zderzyły się na ul. Łopuszańskiej, przed Alejami Jerozolimskimi. Początkowo zablokowany był cały wiadukt prowadzący w kierunku Pruszkowa, potem ruch odbywał się jednym pasem.