Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Od 203 do 279 milionów złotych oczekują firmy ubiegające się o kontrakt na budowę fragmentu trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca – odcinka od węzła Tarczyn Północny do grójeckiej obwodnicy. GDDKiA wybierze wykonawcę inwestycji spośród 14 chętnych.

Z powodu prac konserwacyjno-remontowych od 1 kwietnia przez prawie miesiąc zamknięta będzie dłuższa droga startowa na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował p.o. rzecznik portu Cezary Pytlos. Samoloty będą używać tylko krótszej drogi położonej na osi Ursynów-Ursus.

W tym roku przewoźnicy zaoferują pasażerom 11 nowych tras z Lotniska Chopina. Będzie można polecieć do Los Angeles, Astany w Kazachstanie i Podgoricy w Czarnogórze.

Ponad 50 kilometrów dróg rowerowych i kilkadziesiąt kilometrów nowych chodników powstanie dzięki remontom jakie Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi w 2017 roku. Najdłuższa ścieżka rowerowa będzie miała sześć kilometrów. W tym roku ma zakończyć się też budowa kładki dla rowerów na moście Łazienkowskim.

Natowski samolot systemu wczesnego ostrzegania AWACS wylądował w poniedziałek na warszawskim Okęciu. Wizyta maszyny zbiega się z konferencją komponentu zarządzającego flotą AWACS - po raz pierwszy odbędzie się poza jego siedzibą w Geilenkirchen.

Spaliło się wyposażenie kuchni w jednym z mieszkań w bloku we Włochach. Jak informuje straż pożarna, w chwili pojawienia się ognia, w lokalu nie było mieszkańców.