Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Włochy

Włochy

"Ochrona naszych braci mniejszych jest dla nas bardzo ważna" - zadeklarował we wtorek premier Mateusz Morawiecki i zaprosił przedstawicieli schroniska dla zwierząt Na Paluchu na spotkanie. Dzień później dyrektor Palucha stawił się w Kancelarii Premiera Rady Ministrów i poprosił o konkretną pomoc: przyspieszenie negocjacji z Państwowymi Portami Lotniczymi w sprawie terenów przyległych do schroniska, gdzie trzymane są najstarsze psy.

Radny Prawa i Sprawiedliwości alarmuje, że cięcia w przyszłorocznym budżecie Warszawy mogą odczuć podopieczni schroniska Na Paluchu. Na dowód pokazuje projekt budżetu, do którego wpisano niższą kwotę niż dotychczasowe środki przeznaczane dla placówki. Ratusz zapewnia jednak, że nie będzie oszczędności. - Prezydent Trzaskowski podjął decyzję, by budżet dla schroniska Na Paluchu był co najmniej taki, jak w 2019 roku - oznajmiła Justyna Glusman, dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.