Włochy

Włochy

Poprawiły się nieco warunki na warszawskim Lotnisku Chopina. Rozrzedzająca się mgła umożliwiła starty i część lądowań. Jednak już wczesnym wieczorem można się spodziewać jeszcze większych utrudnień.

Kolejny raz aura utrudnia ruch lotniczy w Warszawie. Lotnisko Chopina podobne problemy ma co roku przez ponad 100 godzin. Ratunkiem jest system ILS, który umożliwia lądowania i starty przy ograniczonej widoczności. Ma być rozwijany.

We wtorek po godz. 18.00 doszło do poważnego wypadku. W al. Krakowskiej pod tramwaj wpadł mężczyzna. Nieprzytomny trafił do szpitala. Zdjęcia i informacje przesłała na Kontakt 24 Patrycja.

W jednej z kamienic przy ulicy Potrzebnej spłonęło mieszkanie. Jedna osoba podtruła się dymem. Trzeba było ewakuować część mieszkańców.

Pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywna, zwrot kosztów procesu i podanie danych do wiadomości publicznej. To kara za oszustwo jakiego dopuścił się taksówkarz z Warszawy. Wykorzystując niewiedzę turysty z Japonii, zawyżył stawkę i za przejazd z Lotniska Chopina do hotelu przy ul. Kościelnej zażądał 84 euro - informują władze stołecznego portu lotniczego.

Chińskie lampiony wypuszczane w powietrze stanowią zagrożenie dla samolotów startujących i lądujących na Lotnisku Chopina. Rzecznik portu lotniczego apeluje o ostrożność, a najlepiej - przerzucenie się na latawce. Całkowicie zakazać lampionów chciałaby straż pożarna.

Cztery miesiące zastanawiali się urzędnicy, jak informować pasażerów, chcących na Lotnisku Chopina skorzystać z pociągu. Wreszcie udało się wypracować rozwiązanie. Chaos rozwiązać mają... rozkłady jazdy. Zawisną w hali przylotów.