Włochy

Włochy

Choć Euro 2012 skończyło się ponad pół roku temu, to na w ścisłym centrum i na stacji Lotnisko Chopina trudno nie zauważyć śladów po mistrzostwach. Na tablicach informacyjnych w oczy rzuca się oficjalne logo turnieju.

Roztopy i zalania - to cena za chwilę oddechu od mroźnej zimy. Studzienki kanalizacyjne nie nadążają z odprowadzaniem wody, co skutkuje podtopieniami ulic i przejść podziemnych. Tak jest między innymi na warszawskiej stacji PKP Włochy - informuje int6ernauta @EPWA na Kontakt24.

Nowy Jork miał swoich Ghostbusters, a Warszawa ma Snowbusters. Można ich spotkać na Lotnisku Chopina. Zobacz galerię zdjęć z ich walki ze śniegiem w "Akcji Zima".

Zima sparaliżowała ruch na głównych lotniskach Europy. Z tego powodu z Lotniska Chopina odwołano dzisiejsze loty m.in. do Frankfurtu, Monachium i Paryża. Warszawski port dobrze poradził sobie ze śniegiem.

Lotnisko Chopina skutecznie walczy z padającym śniegiem. Na pas wyruszyły specjalistyczne pługi, które odśnieżają lotnisko. – Takie warunki jak dziś, nie są dla nas żadnym wyzwaniem – mówi rzecznik lotniska Chopina.

Po dwóch godzinach oczekiwania na pokładzie, pasażerowie Dreamlinera dowiedzieli się, że jednak nie polecą na pokładzie tej maszyny do Budapesztu. Jak poinformował Kontakt24 rzecznik LOT-u, w maszynie stwierdzono usterkę.

Zamieszanie na Lotnisku Chopina. Samolot linii Ryanair, zgodnie z informacją przekazywaną na tablicach, miał wystartować do Manchesteru we wtorek o godzinie 11.30. Jak się okazało, maszyna wzbiła się w powietrze kilkanaście minut wcześniej, zgodnie z planem przestawionym Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Na lotnisku pozostało 20 pasażerów.

Uruchomienie linii Szybkiej Kolei Miejskiej na Lotnisko Chopina wciąż budzi kontrowersje. Zdaniem ekspertów, jej koszty są nie lada problemem dla miasta. Ratusz odpowiada: - To nie jest wyłącznie pociąg na lotnisko.

- Jesteśmy pierwszy i ostatni raz na tym lotnisku, to jest dla mnie jakaś porażka. Jeden wielki bałagan - tak pasażerowie, którzy mieli dzisiaj odlecieć z Modlina, oceniali w sobotę organizację lotniska w związku z zamknięciem części pasa startowego i przekierowaniem lotów do innych portów lotniczych.

Należący do PLL LOT drugi Boeing 787 Dreamliner, który przyleciał dziś do kraju, nie mógł odlecieć wieczorem z pasażerami do Wiednia. W maszynie, podobnie jak w pierwszym egzemplarzu, zauważono usterkę. To już kolejne takie kłopoty w ciągu kilku dni i kolejny powód do zdenerwowania pasażerów.