Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Radny Prawa i Sprawiedliwości alarmuje, że cięcia w przyszłorocznym budżecie Warszawy mogą odczuć podopieczni schroniska Na Paluchu. Na dowód pokazuje projekt budżetu, do którego wpisano niższą kwotę niż dotychczasowe środki przeznaczane dla placówki. Ratusz zapewnia jednak, że nie będzie oszczędności. - Prezydent Trzaskowski podjął decyzję, by budżet dla schroniska Na Paluchu był co najmniej taki, jak w 2019 roku - oznajmiła Justyna Glusman, dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Burmistrz Włoch Artur W. został odwołany. Dzielnicowi radni byli zgodni co do tego, że urzędnik podejrzany o przyjęcie łapówki od dewelopera, powinien stracić stanowisko. Później wskazali nowego burmistrza - został nim Jarosław Karcz, dotychczasowy wiceburmistrz Pragi Południe.

Po zatrzymania przez CBA burmistrza Włoch pod zarzutem przyjęcia łapówki w zamian za wydanie decyzji korzystnej dla warszawskiego dewelopera, powraca dyskusja o przejrzystości w planowaniu przestrzennym miasta. Już pół roku temu aktywiści apelowali o stworzenie jawnego rejestru, do którego trafiałyby decyzje o warunkach zabudowy, pozwolenia budowlane oraz protokoły ze spotkań urzędników z inwestorami.