Najnowsze

Najnowsze

Nie żyje jaguarzyca Beata. Zwierzę, które w 2004 roku adoptowali kibice Polonii. - W 2019 roku w głosowaniu internautów Beata została wybrana najpiękniejszym kotem warszawskiego zoo - wspominają kibice stołecznego klubu.

W niedzielę na Bielanach zostaną zorganizowane dwa biegi uliczne: XXXVII Bieg Chomiczówki i XV Bieg o Puchar Bielan. Podczas zawodów kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach dzielnicy.

- 85 zgłoszeń dopuszczono do konkursu na koncepcję pomnika Bitwy Warszawskiej - poinformował stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki. Uczestnicy muszą złożyć prace do 14 lutego. Ogłoszenie zwycięzcy ma nastąpić pod koniec lutego.

W tym roku czekają nas remonty "czarnego punktu Ochoty" i praskiej Wisłostrady. Drogowcy zamierzają też ogłosić przetargi na kilka ważnych inwestycji. W planach jest budowa wind przy moście Poniatowskiego, stworzenie łącznika między Ursynowem i Wilanowem czy wykonanie brakującej estakady przy skrzyżowaniu Żołnierskiej i Marsa. Zmiany dotkną też Trasy Łazienkowskiej. Jej wiadukty na wysokości Agrykoli trzeba zbudować od nowa.

Zabity w sylwestrową noc dziennikarz Krzysztof Leski spoczął na Wojskowych Powązkach. - Krzyś nigdy nie był letni. We wszystkim był ponadprzeciętny, ekstremalny, dochodzący do ściany - wspominał zmarłego dziennikarz Igor Janke.

W Alejach Jerozolimskich zostanie wkrótce ustawiony fotoradar. Generalna Dyrekcja Transportu Drogowego zamierza zainstalować także dwa kolejne urządzenia na terenie Mazowsza - jeden na krajowej "7" w Sękocinie Starym, drugi na ulicy Mogielnickiej w Grójcu.