Włochy

Włochy

Awaria silników uziemiła samolot

"Samolot portugalskich linii lotniczych - TAP PORTUGAL (lot do Lizbony) miał poważne problemy z silnikiem na lotnisku Okęcie" – zaalarmował na Kontakt24 Jakub. Informację potwierdziły władze Lotniska Chopina.

Budowa węzła Łopuszańska na finiszu

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. Opóźniona o pół roku budowa trzypoziomowego węzła Łopuszańska dobiega końca. Urzędnicy zapewniają, że jeszcze w listopadzie wystąpią o pozwolenie na jego użytkowanie. - Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są jedynie prace wykończeniowe - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Czwarty termin dla Dźwigowej: wiosna 2012

Chociaż remont Dźwigowej miał skończyć się 30 listopada, mieszkańcy Włoch - obserwując mozolne prace na tej ulicy - od dawna podejrzewają, że ta data jest nierealna. Za pośrednictwem tvnwarszawa.pl pytają o terminy. Drogowcy bawią się z nimi w kotka i myszkę, wymijająco odpowiadając na zarzuty o ewentualne opóźnienia. Jak dowiedziała się tvnwarszawa.pl, wykonawcę obowiązuje już zupełnie inny harmonogram.

Gdzie są robotnicy? "Pod ziemią"

Co się dzieję z tą Dźwigową? Tam nikt nie pracuje! – denerwują się warszawiacy i raz po raz przesyłają na warszawa@tvn.pl alarmujące maile i zdjęcia pustego placu budowy. Sygnały niezadowolonych mieszkańców docierają także do drogowców, którzy przekonują, że robotników nie widać, bo są... pod ziemią.

Pokazali zniszczonego Boeinga

Zdarty "brzuch", osmalone silniki, wejścia zaklejone czarną taśmą. LOT pokazał we wtorek dziennikarzom Boeinga 767, który 1 listopada wylądował awaryjnie na warszawskim Okęciu.

"To pokaz kunsztu pilota" Krzyż Oficerski dla kpt. Wrony

- To jest podręcznikowy wprost model zachowania w sytuacji awarii - powiedział Bronisław Komorowski po odznaczeniu kpt. Tadeusza Wrony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Drugi pilot boeinga 767, który 1 listopada wylądował bez podwozia na Okęciu, Jerzy Szwarc oraz szef pokładu Jerzy Konofalski zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim OOP. Pozostali członkowi załogi, personel naziemny i służby ratownicze, które brały udział w akcji zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi.

LOT chucha na zimne Do Chicago z opóźnieniem

Przerwany start, dodatkowe kontrole i wylot z kilkunastogodzinnym opóźnieniem - tak wyglądał lot do Chicago. Załoga należącego do LOT-u boeinga 767 poprosiła o sprawdzenie samolotu. - To normalna procedura - zapewnia rzecznik firmy.

Poleci za trzy miesiące? "Jest poważna szansa"

Za około trzy miesiące Boeing 767, który we wtorek awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku Chopina, może wrócić do wykonywania rejsów w PLL LOT - poinformował w sobotę prezes spółki Marcin Piróg. Jak sprecyzował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik LOT Leszek Chorzewski, wszystko na to wskazuje, ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać kilka tygodni - do czasu zbadania konstrukcji maszyny. Na razie LOT planuje korzystać z takiej samej maszyny należącej do innej linii lotniczej.

Huk, brawa, krzyki. Nagranie z wnętrza Boeinga

Najpierw słychać huk, a potem brawa pasażerów - tak zakończyło się awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim lotnisku. Na amatorskim nagraniu, do którego dotarło tvn24.pl słychać krzyki pasażerów i radość tuż po lądowaniu.

Awaryjne lądowanie przez szybę? "Pilot podał inną przyczynę"

"Byłem na pokładzie samolotu PLL LOT, który awaryjnie lądował na Okęciu w Warszawie. Był niemal komplet pasażerów, w tym czterech europosłów z Polski" - napisał na swojej stronie eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. Chodzi o samolot Boeing 737, który awaryjnie lądował w Warszawie dwa dni po Boeingu 767. Zdaniem Czarneckiego "pilot powiedział, że przyczyną awarii była niezamknięty luk bagażowy".

"Naprawią to tak, że śladu nie będzie. Będzie latał"

- Naprawią to tak, że śladu nie będzie. Tutaj nie ma mowy, żeby ktoś skoczył na giełdę i kupił kawałek aluminium. Wszystkie części mają certyfikaty - powiedział w TVN24 Kamil Iwankiewicz ze Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych. Jego zdaniem Boeing 767, który w we wtorek awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku, niedługo wróci na trasy.

Poślizg z tunelem na lotnisko

Jeszcze we wrześniu kolejarze zapowiadali, że tunel kolejowy na Lotnisko Chopina będzie gotowy do końca roku. Teraz, jak pisze "Gazeta Stołeczna", pojawił się nowy problem. Pociągi dojadą przed Euro 2012 - zapewnia jednak wykonawca.

Boeing to "siła wyższa". Odszkodowań nie będzie

Pasażerowie, którzy z powodu awaryjnego lądowania Boeinga na warszawskim lotnisku im. Chopina nie wylecieli w planowany lot, nie dostaną odszkodowania od przewoźnika. To dlatego, że przerwa w ich podróży spowodowana została przez tzw. siłę wyższą. Mogą jednak liczyć na zwrot kosztów biletu.

Wiadukt wciąż zamknięty, bo "dokumentów jest za dużo"

Drogowcy wciąż nie dostarczyli do nadzoru budowlanego brakujących dokumentów niezbędnych do otwarcia wiaduktu w ciągu ulic Cybernetyki i 17 Stycznia. – Najpóźniej w piątek je złożymy – obiecuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. Jak dodaje, jest szansa, że kierowcy gotowym wiaduktem pojadą w przyszłym tygodniu.

Awaryjne lądowanie przez "nieszczelność okna"

Znowu awaryjne lądowanie w Warszawie. Boeing 737 Polskich Linii Lotniczych LOT lecący w czwartek do Brukseli musiał zawrócić i w gęstej mgle wylądować na lotnisku Chopina. - Samolot zawrócił po stwierdzeniu przez kapitana nieszczelności okna - informuje Leszek Chorzewski, rzecznik LOT.

Ruch na lotnisku Chopina wznowiony. Na razie

Pogoda nad Warszawą poprawiła się i ruch na lotnisku Chopina został wznowiony - poinformował wieczorem rzecznik portu Przemysław Przybylski. Wcześniej ruch nie odbywał się z powodu gęstej mgły. O krążących nad stolicą, a następnie odlatujących w inne miejsca maszynach, jako pierwsi poinformowali nas przed godz. 18.00 na Kontakt 24 internauci.

Zniszczony brzuch Boeinga 767

Pierwsze oględziny uszkodzonego Boeinga zostały już przeprowadzone. Największym uszkodzeniom maszyny, która we wtorek awaryjne lądowała na lotnisku Chopina uległy tylna część spodu kadłuba oraz gondole silnika. Zdjęcie pokazujące zniszczenia w maszynie zamieścił w serwisie Kontakt 24 internauta @M-A-R-C-I-N.

Załoga samolotu: jesteśmy dumni. Nie było paniki

- Pasażerowie zachowywali się wzorcowo, współpracowali, słuchali poleceń i nie było paniki. Takich pasażerów można by oczekiwać zawsze. Jestem z tego dumna - powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej załogi Boeinga 767, który we wtorek awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku, stewardesa Beata Sobacz. Na konferencji po raz pierwszy od wypadku pojawiła się niemal cała załoga samolotu. Jej członkowie zostali uhonorowani odznaką Żurawia, specjalną nagrodą LOT za zasługi.

Pierwszy eksperyment na Boeingu zakończony

Eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych przeprowadzili już pierwszy eksperyment na LOT-owskim Boeingu, który we wtorek lądował awaryjnie na Okęciu - dowiedział się portal tvn24.pl. Sprawdzili podczas niego sprawność działania systemu awaryjnego wypuszczania podwozia. - Potwierdzam. Taką próbę udało się nam przeprowadzić, ale ze względu na dobro naszego śledztwa nie mogę na tym etapie powiedzieć jaki był jej wynik - mówi w rozmowie z tvn24.pl Maciej Lasek, wiceprzewodniczący PKBWL.

Liczą, ile kosztowało awaryjne lądowanie

Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu praktycznie nie spowodowało uszkodzeń dróg startowych. Koszty akcji ratowniczej i odholowania maszyny ciągle są szacowane - poinformował w czwartek dyrektor lotniska im. Fryderyka Chopina Michał Marzec.

Mgła utrudnia lądowania

Mgła nie opuszcza Polski i utrudnia ruch lotniczy. Na lotnisku w Warszawie, z powodu złych warunków atmosferycznych, lądowania są utrudnione. Jak wynika z prognozy IMGW, utrudnienia mogą się pojawić także w piątek.

Samoloty wróciły na Chopina: sprawdź rozkład lotów

Pierwsze samoloty wystartowały z Lotniska Chopina po godzinie 22.30 w środę. W czwartek loty odbywają się zgodnie z harmonogramem. Warszawski port był nieczynny od wtorkowego popołudnia, kiedy po awaryjnym lądowaniu Boeinga 767 Polskich Linii Lotniczych LOT, oba pasy startowe zostały zablokowane.

LOT liczy straty po awaryjnym lądowaniu

LOT liczy straty po awaryjnym lądowaniu Boeinga, który na ponad dobę "zablokował" warszawskie lotnisko Chopina. - Jeden dzień zamknięcia lotniska to utrata 12 tys. pasażerów i 280 lotów - powiedział TVN24 Marcin Piróg, prezes PLL LOT.

"Podniesienie samolotu to żaden problem"

- Podniesienie samolotu ważącego ok. 80 ton dla dźwigu, który może podnieść nawet 300 ton, to żaden problem - powiedział PAP Zbigniew Odnous z firmy Gastel Żurawie, której dźwig pracuje przy usuwaniu z pasa warszawskiego lotniska Chopina maszyny Boeing 767.

"Ulgę poczułem, gdy szef pokładu zameldował: samolot pusty"

Zaskoczyła nas ta sytuacja. 500 razy leciałem tym samolotem, pierwszy raz podwozie się nie otworzyło - powiedział na konferencji prasowej kpt. Tadeusz Wrona, któremu udało się awaryjnie wylądować we wtorek samolotem LOT-u Boeing 767. Maszyna nie mogła wysunąć podwozia i lądowała "na brzuchu". Nikomu nic się nie stało.

Boeing już w hangarze

"O 20:19 B767 - Papa Charlie opuścił teren Lotniska Chopina" - poinformowały w środę wieczorem władze lotniska. Uszkodzona po awaryjnym lądowaniu maszyna została przetransportowana do hangaru. Wieczorem z Warszawy wystartowały pierwsze samoloty.

Lotnisko zamknięte po awaryjnym lądowaniu

W związku z awaryjnym lądowaniem, Lotnisko Chopina zostało zamknięte - wstępnie do czwartkowego poranka, ale jest szansa, że może uda się je otworzyć wcześniej, przynajmniej częściowo. Loty z Okęcia zostały odwołane. Samoloty, które zmierzały do Warszawy zostały skierowane na inne lotniska.