Włochy

Włochy

W sobotę po południu do Ursusa powróciła woda. - Sieć jest już nawodniona - poinformował Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wraz z otwarciem ul. Nowolazurowej na ul. Ryżowej utworzyły się korki. Powód? Źle zaprogramowana sygnalizacja świetlna. – Aż strach pomyśleć, co tu będzie w poniedziałek - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

W piątek o godzinie 18.30 drogowcy udostępnili kierowcom 1340 metrów ulicy Nowolazurowej od Ryżowej do Traktorzystów.

Mieszkańcy Włoch mają dosyć bałaganu na placu przy dworcu PKP. Chcą by władze miasta wykupiły lub przejęły od kolejarzy działkę i uporządkowały ją. – Możliwe jest tylko odpłatne przekazanie tego terenu – odpowiada dzielnica. Na takie rozwiązanie, brakuje jednak pieniędzy.

Tegoroczne plany remontowo-budowlane Zarządu Dróg Miejskich nie są imponujące. - Co prawda może za mniejsze pieniądze, ale nie zaprzestajemy robót sztandarowych– zapewnia Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Przebudowa mostu Grota-Roweckiego, rozbiórka estakad Trasy Łazienkowskiej, prace przy ul. Marymonckiej, a do tego utrudnienia związane z budową metra i modernizacją bulwarów wiślanych. Urzędnicy pokazali plan inwestycji drogowych na ten rok. Lista nie jest tak imponująca jak dwa lata temu, ani nawet jak w kryzysowym 2012 roku.

Samolot linii lotniczych Etihad wylądował przymusowo na warszawskim lotnisku Chopina. Jedna z pasażerek miała atak serca. O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali Kontakt24 internauci.

Lotnisko Chopina zmagało się w sobotę z gęstą mgłą i nisko zawieszonymi chmurami. Część lotów miała opóźnienia, kilka przekierowano na inne lotniska a trzy w ogóle odwołano. Wieczorem Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska poinformował, że nie ma żadnych utrudnień, a loty odbywają się planowo.

Kolejarze chcą podnieść poziom bezpieczeństwa na dziesięciu warszawskich dworcach. Na montaż monitoringu i alarmów chcą wydać 26 mln zł. Kolejne 23 miliony pochłonie instalacja systemów przeciwpożarowych na Dworcu Centralnym i Śródmieście.