Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Włochy

Włochy

Przy wsuwaniu tunelu w nasyp kolejowy pracuje francuska firma. - W tym się specjalizują - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Zbigniew Żerański kierownik budowy. I opowiada, jak będą wyglądały roboty.

Poważny wypadek we Włochach. Na skrzyżowaniu ulic Poleczki z Wirażową zderzyły się dwa samochody osobowe. - Jedna osoba nie mogła się wydostać z auta, niezbędna była pomoc straży pożarnej - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowcy jadący rano Marynarską mogli już skorzystać z wiaduktów nad torami. Drogowcy udostępnili po dwa pasy w obu kierunkach.

- O godzinie 23 zbierze się komisja, która podejmie decyzję o ewentualnym otwarciu wiaduktów ulicy Marynarskiej - zapowiada Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od najbliższego poniedziałku kierowców jeżdżących ulicą Marynarską i Sasanki czekają duże zmiany. Drogowcy otworzą nowe wiadukty nad torami kolejowymi i rozpoczną remont północnego przejazdu nad Żwirki i Wigury.

Kwiaty, brawa, gratulacje i śpiewy przywitały brązową medalistkę olimpijską w windsurfingu Zofię Noceti-Klepacką. Chwilę przed godz. 21.00 nasza olimpijka pojawiła się na terminalu Lotniska Chopina. Przywitały ją tłumy kibiców, w tym jej syn Marian i pierwsza kibicka Zuzia.

Kilkaset osób witało w środę wieczorem na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina powracającego z Londynu złotego medalistę igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. - To, co robię, robię głównie dla was. To dla was jest ten medal - mówił kulomiot.

Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej. Drogowcy składają wniosek o pozwolenie na użytkowanie i czekają na decyzję. Potem przyjdzie czas na rozbiórkę starych.

Przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z Łopuszańską koparka uszkodziła gazociąg. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Pasażerowie nie odprawią się już w starej części Terminalu A Lotniska Chopina. Znikają działające tam biura linii lotniczych, poczta czy biura rzeczy znalezionych. Lotnisko szykuje się na modernizację tej części obiektu. Prace mają ruszyć we wrześniu.

180 turystów, którzy mieli lecieć na wakacje do Egiptu zostało uziemionych na Lotnisku Chopina. Linie lotnicze OLT Express odwołały wszystkie loty czarterowe. Najprawdopodobniej dzisiaj spółka OLT Express Poland zgłosi wniosek o upadłość.

Lotnisko Chopina postanowiło zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych. Każdy udający się w podróż maluch, otrzyma kolorową opaskę na rękę tzw. infoband.

Do sobotniego południa pociągi podmiejskie, jadące na lotnisko Chopina i do portu lotniczego w Modlinie, będą miał spore opóźnienia. Wszystko z powodu kradzieży urządzeń sterujących ruchem. To już drugi dzień awarii.