Włochy

Włochy

"Druga nitka wiaduktu na Cybernetyki we wrześniu"

Nagłe przyspieszenie w sprawie wiaduktu przy u. Cybernetyki. W środę Ratusz przejął nieruchomość spółdzielni inwalidów "Świt". Padły też pierwsze deklaracje dotyczące budowy. - We wrześniu kierowcy pojadą drugą nitką wiaduktu – zapewniają urzędnicy.

120 milionów za Nowolazurową

Ponad 120 mln zł będzie kosztować budowa pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej. W środę drogowcy wybrali najlepszą ich zdaniem ofertę. O kontrakt rywalizowało 15 firm, wygrał Strabag.

Równoległa odpowiedź na ochockie korki

Korki na Grójeckiej, zapchana Łopuszańska - to codzienność na Ochocie. Ale i na to znajdzie się sposób - zapewnia internauta badyunior. W obszernym artykule przekonuje, że z pomocą kierowcom przychodzi skrót ulicą Równoległą - częściową utwardzoną, częściowo nie.

"Świt" odda sporny teren

W środę spółdzielnia "Świt" przekaże sporny budynek miastu - dowiedziała się TVN Warszawa. Chodzi o teren potrzebny do ukończenia budowy wiaduktu na ul. Cybernetyki. Rozmowy w tej sprawie trwały we wtorek przez kilka godzin.

(Kolejna) ostatnia szansa dla "Świtu"

Nadal ważą się losy spółdzielni inwalidów Świt. We wtorek odbyły się kolejne już rozmowy ostatniej szansy w sprawie budynku, który blokuje budowę wiaduktu przy ul. Cybernetyki. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w poniedziałek ratusz podał termin eksmisji spółdzielni.

Ratusz podał termin eksmisji "Świtu"

W przyszłym tygodniu ratusz przejmie działkę Spółdzielni Inwalidów "Świt" – powiedział TVN Warszawa Jan Budniak z miejskiego wydziału nieruchomości. Teren potrzebny jest, żeby dokończyć budowę wiaduktu na ul. Cybernetyki.

Wypadek na Hynka: utrudnienia

Kolizja na ulicy Hynka przed estakadą nad Żwirki i Wigury od strony al.Krakowskiej – informuje na warszawa@tvn.pl internauta Rafał. Wjazd na skorzyżowanie najpierw był zablokowany, teraz jest poważnie utrudniony.

Mieszkańcy "okupują" blok na środku planowanej obwodnicy

Blok komunalny, który powinien być wyburzony już we wrześniu 2010 r., nadal stoi na środku placu budowy południowej obwodnicy Warszawy. Jego mieszkańcy wstrzymują inwestycje, bo nie chcą się zgodzić na wyprowadzkę do proponowanych lokali. Ale ich los jest już i tak przesądzony.

Ratusz przejmie teren "Świtu"

Ratusz wysłał do spółdzielni Inwalidów Świt pismo zawiadamiające o wszczęciu egzekucji i przejęciu budynku blokującego budowę drugiej nitki wiaduktu na ul. Cybernetyki - dowiedziała się TVN Warszawa.

Rocznica katastrofy na Lotnisku Chopina?

Część rodzin proponuje, aby rocznicę katastrofy smoleńskiej była uczczona na płycie Lotniska Chopina. – informuje tvn24.pl. Minister obrony narodowej Bogdan Klich popiera ten pomysł.

Miasto przejmie "Świt"? Spółdzielnia odrzuciła ofertę

W piątek o godzinie 10.00 minął termin, który ratusz wyznaczył spółdzielni inwalidów "Świt". Ta nie zgodziła się przyjąć 10 milionów złotych za budynek stojący na drodze budowy wiaduktu ul. Cybernetyki. Czy zostanie eksmitowana?

Drogowcy badają zapadlisko na Dźwigowej

Ledwo otwarto ulicę Globusową, a już znów zapadła się sąsiadująca z nią Dźwigowa. Maila w tej sprawie na warszawa@tvn.pl dostaliśmy w niedzielę po południu. Dziś rano na ulicy pojawili się drogowcy.

Pali(ło) się!

Pożar w budynku przy ul. Filtrowej 67. Ogień pojawił się w kuchni - jedna osoba zemdlała. Pożar wybuchł także przy ul. Marsylskiej.

Dostawczy zderzył się z osobówką

Wypadek, kolizja i pożar - o trzech zdarzeniach, które miały miejsce w sobotę wieczorem poinformował nas badyunior. To nie pierwsze informacje, jakie otrzymaliśmy od tego internauty.

Jak pracuje stylista?

Interesujesz się stylizacją mody w pismach, reklamie i telewizji? Na warsztatach w Centrum Cybernetyki nauczysz się praktycznych umiejętności, które pomogą Ci odnaleźć się na rynku mody. - Podczas warsztatów uczestnicy dotkną wszystkich dziedzin związanych ze stylizacją. Zobaczą, jak się pracuje w zawodzie stylisty w magazynie mody, w reklamie, nawet przy komponowaniu witryn sklepowych - wyjaśnia Ewa Krajewska, pomysłodawca warsztatów.Prócz ćwiczeń praktycznych, kursanci mogą liczyć na wizytę w redakcji "Glamour" oraz spotkania z goścmi specjalnymi.Moda jest przewrotna, trendy się zmieniają. Na warsztatach będzie można nauczyć się, jak je analizować, a zarazem być konsekwentnym w stylizacji na konkretne potrzeby klienta i rynku mody.Autorzy dwóch najlepszych stylizacji zostaną wyróżnieni. Na zwycięzców czekają staże: stylisty w dziale mody "Glamour" oraz staż w Fashion PR. Wszyscy kursanci mogą liczyć na nagrody rzeczowe - zestawy kosmetyków firmy Rouge Bunny Rouge.Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 lutego w Centrum Cybernetyki przy ulicy Cybernetyki 2.

Otworzyli ćwierć wiaduktu, kierowcy wpadają w pułapkę

Długa jest lista błędów, które popełniono na ul. Cybernetyki. Po pierwsze - powstała tylko połowa wiaduktu. Po drugie - do użytku oddano tylko połowej tej połowy, czyli ćwierć. Po trzecie - choć budowa zakończyła się w grudniu, czekaliśmy aż dwa miesiące na odbiory techniczne. Wreszcie po czwarte - nawet to udało się spartaczyć.

Globusowa załatana i otwarta

W środę po godzinie 23.00 jezdnia ulicy Globusowej została otwarta dla ruchu - informują służby techniczne Zarządu Dróg Miejskich.

Dwa wypadki na kolei Jedna osoba nie żyje

Tragiczny wieczór na kolei. W środę około godz. 17.00 pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił kobietę. Dwie godziny później pasażerka zginęła na wysokości wiaduktu ul. Kraśnickiej.

Budynek komunalny wstrzymuje trasę S2

W poprzek przyszłej drogi ekspresowej S2 stoi dom komunalny z 24 mieszkaniami. Według harmonogramu powinien zostać zrównany z ziemią do... końca września ubiegłego roku - podaje za "Życiem Warszawy" PAP.

Kolizja w Al. Jerozolimskich

Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. - Ponieważ trwają godziny szczytu kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w stronę Pruszkowa - ostrzega badyunior, który poinformował o kolizji.

Straszył bombami na lotnisku. Wpadł po 2 latach

Prawie po dwóch latach poszukiwań policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który kilkakrotnie informował o podłożeniu bomby na warszawskim lotnisku Chopina. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia - informuje portal tvn24.pl.