Włochy

Włochy

Miasto: wywiesiliśmy flagi Polski Ekspert: To są flagi Monako

Nie ma dnia, by redakcja Kontaktu 24 nie odbierała maili i telefonów od warszawiaków i turystów, którzy podążając ulicą Żwirki i Wigury mają wrażenie, że zamiast w Polsce, są w Monako lub Indonezji. A wszystko za sprawą flag, które z okazji polskiej prezydencji zdobią ulicę prowadzącą z lotniska do centrum miasta.

S2 przytka al. Krakowską

W lipcu kierowców czekają kolejne utrudnienia. Tym razem drogowcy zwężą al. Krakowską po jednym pasie w każdą stronę – informuje "Życie Warszawy". Wszystko w związku z kolejnym etapem budowy trasy S2.

MPO chce budować kolejne sortownie. Może na Targówku?

Wciąż niepewne są losy sortowni śmieci MPO we Włochach. Tymczasem spółka już planuje podobne inwestycje w innych dzielnicach Warszawy. - Chcemy pozostać wiodącą firmą na rynku. Do tego potrzebne są inwestycje – tłumaczy Sławomir Michalak, prezes przedsiębiorstwa.

Całe lato bez Dźwigowej

Mieli zamknąć w nocy z czwartku na piątek, zamkną najprawdopodobniej w poniedziałek. Ulica Dźwigowa - ruchliwa arteria łącząca Bemowo z Włochami, będzie nieprzejezdna do końca września, bo drogowcy chcą ją porządnie zmodernizować. Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Zamkną Dźwigową na całe lato

Już w najbliższy czwartek drogowcy po raz kolejny zamkną ul. Dźwigową. - Trzeba się przygotować na wiele tygodni utrudnień -uprzedza kierowców Wiesław Witek, koordynator do spraw remontów w mieście

Nowa organizacja, stare problemy

Na skrzyżowaniu ul. 17 stycznia z ul. Żwirki i Wigury zmieniono ustawienia sygnalizacji świetlnej. Efekt? - Koszmar - oceniają zgodnie kierowcy.

Dreamliner w Waszych obiektywach

O piątek o godzinie 10.15 najnowocześniejszy model Boeinga dotknął płyty na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Boeing 787 Dreamliner pojawił się nad Okęciem, aby na moment odejść na drugi krąg i zaprezentować się w pełnej krasie. W sobotę rano samolot odleciał z Warszawy.

"Samolot marzeń" w Warszawie

Najnowocześniejsze dzieło Boeinga jest już w Warszawie. Ok. 10.15 Boeing 787 Dreamliner pojawił się nad Lotniskiem Chopina, ale żeby lepiej się zaprezentować odszedł na drugi krąg i po krótkim locie majestatycznie wlądował.

Miała być Teneryfa, ponad 9 godzin koczowali na lotnisku

Przez ponad 9 godzin grupa około 200 osób, która miała wylecieć na Teneryfę, oczekiwała na swój lot na warszawskim Lotnisku Chopina. Opóźnienie, spowodowane było złym samopoczuciem jednego z członków załogi samolotu. O sprawie poinformowali redakcję Kontaktu 24 @Marek i @Zbigniew, którzy wraz ze swoimi rodzinami od wczesnych godzin porannych oczekiwali na swój urlopowy wylot.

Znów Dźwigowa do remontu

Ulica Dźwigowa idzie do generalnego remontu. - To nawet więcej niż remont. Trzeba położyć jezdnię na nowo - mówi Adam Sobieraj rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Prace mają rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca.

"Liniowiec marzeń" wyląduje już w piątek

Polskie Linie Lotnicze LOT szykują prawdziwy hit. Najnowsze dziecko koncernu z Seattle, Boeing 787 Dreamliner, po raz pierwszy wyląduje w Polsce już w najbliższy piątek. Wszyscy fani tej maszyny będą mieli szansę zobaczyć ją na warszawskim lotnisku Chopina.

Do poniedziałku tylko jeden pas na Łopuszańskiej

Na generującym poważne utrudnienia węźle Łopuszańska osunął się jeden pas ruchu. Kierowcy do poniedziałku będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Efekt jest łatwy do przewidzenia. Jeszcze większe korki.

Ochota nie chce sortowni we Włochach

Nie tylko mieszkańcom Włoch nie podoba się pomysł budowy sortowni odpadów przy ulicy Instalatorów. Protestuje też Ochota, która boi się zagrożenia dla środowiska i korków w al. Krakowskiej.

Włochy pamiętają, że były miastem

Pierwsze skojrzenia z Włochami? Rzym, papież, pizza. W Warszawie niektórzy wspomną o peryferyjnej, zachodniej dzielnicy. O mieście Włochy pomyślą nieliczni. A to właśnie do tej przedwojennej tradycji odwołują się twórcy gry, która odbędzie się 19 czerwca na ulicach dzielnicy Włochy.

Maszyny Secret Service wylądowały na Okęciu

- Gigantyczne transportowce ze sprzętem Baracka Obamy wylądowały dziś na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - informują redakcję Kontaktu 24 internauci. Potężne maszyny typu Boeing C-17 Globemaster III, przeleciały nad stolicą około godziny 15.

Tir potrącił staruszkę

- Kobieta została potrącona na skrzyżowaniu al. Krakowskiej i ul. Łopuszańskiej - informuje Marcin Gula reporter tvnwarszawa.pl. - W stanie krytycznym trafiła do szpitala - dodaje. Kierowcy musieli się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

MPO chce do Włoch, mieszkańcy protestują

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania szykuje się do budowy bazy dla samochodów i sortowni śmieci we Włochach. Plany chce uzgodnić z mieszkańcami. Część z nich już teraz protestuje.

Dźwigową zamknęli i otworzyli

Drogowcy szybko uporali się tym razem z przeglądem Dźwigowej. Tunel był nieprzejezdny od czwartku wieczora do dziś do 8.00 rano. Teraz ruch ul. Dźwigową odbywa się już normalnie.