Włochy

Włochy

Tuż przed godz. 11.00 na lotnisku Chopina wylądował LOT-owski Dreamliner. Nim dotknął pasa startowego wykonał tzw. niski przelot. A już na płycie hucznie go witano i symbolicznie "ochrzczono". Pilotowało czterech kapitanów: Jerzy Makula, Marian Wieczorek, Jarosław Zimmer i Krzysztof Lenartowicz.

Po zderzeniu w al. Krakowskiej audi wylądowało na słupie. Uderzyło tak mocno, że na stojącą nieopodal skodę posypały się betonowe fragmenty.

Część pociągów SKM jadących na Lotnisko Chopina dojeżdżała przez blisko trzy godziny tylko do stacji Warszawa Zachodnia, inne kursowały dwukierunkowo po jednym torze. Wszystkiemu winni złodzieje.

Mieszkańcy Włoch protestują przeciwko rozbudowie meczetu przy ul. Dymnej. - Chcemy zachować unikalny charakter dzielnicy - argumentują. W środę spotkali się z przedstawicielami muzułmańskiego stowarzyszenia i lokalnymi władzami, by zaprotestować przeciwko rozbudowie.

Jerzy Janowicz wylądował na warszawskim lotnisku Okęcie. Polak w niedzielę odniósł największy sukces w karierze zajmując drugie miejsce w turnieju ATP BNP Paribas w Paryżu. - Przez ostatnie dni zdarzyło się tyle, co nie zdarzyło się przez 21 lat mojego życia - powiedział "Jerzyk".

Awansował do finału prestiżowego ATP Masters 1000 w Paryżu, choć mało, kto na niego stawiał. Jerzy Janowicz przyczynił się do największego sukcesu w historii polskiego męskiego tenisa od 30 lat. W poniedziałek o 9:30 wyląduje na Okęciu, gdzie osobiście będą mogli przywitać go kibice.

Władze lotniska Chopina ostrzegają osoby, które w poniedziałek i wtorek lecą z Warszawy do Nowego Jorku, Waszyngtonu i Bostonu. W związku z huraganem Sandy mogą wystąpić problemy w dotarciu do tych miast.