Włochy

Włochy

Przemyk, Pyjas, "Inka". Nowi patroni ulic

Grzegorz Przemyk, Stanisław Pyjas, Danuta Siedzikówna "Inka", Zbigniew Romaszewski, Bohaterowie z Kopalni "Wujek" i Komitet Obrony Robotników patronami sześciu warszawskich ulic. Decyzję podjęła rada miasta.

Mniej pociągów dojedzie na lotnisko

Od piątku na pasażerów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej czekają utrudnienia. Większość pociągów nie dojedzie na lotnisko Chopina, a zakończy kurs na Dworcu Zachodnim.

Pociąg z Łodzi na lotnisko Chopina? Ratusz jest na "nie"

Pociągi dalekobieżne mają dojechać bezpośrednio na warszawskie lotnisko. Pomysł PKP Intercity chwali LOT, ale torpedują go warszawski ratusz i Koleje Mazowieckie. Ich zdaniem puszczenie pociągów do warszawskiego portu lotniczego zdezorganizuje ruch kolejowy w stolicy i aglomeracji warszawskiej. Walce o tory przyjrzał się reporter TVN24 Łukasz Wieczorek w magazynie "Polska i Świat".

Z rowu prosto do policyjnej celi

Kierowca volvo wjechał do rowu. - Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, ale odmówił badania alkomatem - poinformowała policja.

Warzywniak, altana, kontener... Policja szuka podpalacza

Policja publikuje wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z podpaleniem sklepu z owocami i warzywami, altany śmietnikowej i kontenera na odzież na Okęciu. Warzywniak od ponad dwóch dekad prowadziła pani Hania. Teraz w pomoc dla niej zaangażowali się okoliczni mieszkańcy.

Strażacy dostali nowe pantery

- Mamy najnowocześniejszy sprzęt w Europie - przekonują strażacy z Lotniska Chopina. Właśnie wzbogacili się o wozy typu Panther i schody ewakuacyjne.