Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Na trasie S2 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. - Jedna osoba została przewieziona do szpitala - podała policja. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w kierunku Ursynowa.

Prokuratura sprawdza czy w czasie akcji zatrzymania Wietnamki Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie popełniła błędu. Według naszych nieoficjalnych informacji, kobieta była skuta kajdankami, gdy wyskoczyła z okna. Nie udało się uratować jej życia. Prokuratura zapowiedziała sekcję zwłok - informuje Agnieszka Vlejković, reporterka TVN24.

Michał Wąsowicz - odwołany przed miesiącem burmistrz Włoch - pozostaje na stanowisku. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała go na komisarza, bo radni tej dzielnicy przez 30 dni nie mogli dojść do porozumienia w sprawie tego, kto mógłby go zastąpić. Wąsowicz to były działacz Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci na fotel prezydenta stolicy odnieśli się w piątek do planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. - PiS planuje zamknięcie Okęcia powodując problemy dla warszawiaków - ocenił w piątek Rafał Trzaskowski i bronił Lotniska Chopina. Patryk Jaki przekonywał, że stolica musi szukać nowego miejsca na port, żeby móc się rozwijać. A Jacek Wojciechowicz zaproponował referendum w tej sprawie.

Niecałe 10 minut trwała zwołana na wtorek sesja w dzielnicy Włochy. Radni mieli wybierać nowego burmistrza i jego zastępców. Nie doszli jednak do porozumienia. Przewodniczący ogłosił przerwę do 17 maja. To oznacza, że szefa zarządu wskaże Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Czytelnik Kontaktu 24 zwrócił uwagę, że mimo obowiązującej ciszy nocnej, minionej nocy nad Okęciem latały samoloty. Port przyznaje, że zarejestrował w nocy kilka opóźnionych startów i lądowań.