Jesień wielkich korków

fot. TVN Warszawa
fot. TVN Warszawa

Budowa II linii metra oraz remonty związane z największą inwestycją w Warszawie. Do tego rozkopane trasy wylotowe, prace na Łopuszańskiej, Modlińskiej, Dźwigowej i wielu innych drogach. To wszystko sprawia, że tegoroczna jesień z pewnością będzie ciężka dla kierowców.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

1 – Al. Solidarności/ul. Targowa, 2 – Trasa W-Z, 3 – Trasa Toruńska, 4 – Ul. Modlińska, 5 – Wiadukty na Andersa - Najpoważniejsze utrudnienia związane będą z budową metra na Pradze. Wielkimi krokami zbliża się zamknięcie skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej. To tu ma powstać stacja Dworzec Wileński. - Nie znamy jeszcze dokładnej daty zamknięcia, najprawdopodobniej będzie to na przełomie września i października - informuje Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. - Wykonawca nie przedstawił jeszcze projektu organizacji ruchu - dodaje.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Kunert przedstawił prawdopodobny plan utrudnień związanych z budową metra. Ul. Targowa zamknięta będzie na odcinku od ul. Białostockiej do ul. 11 Listopada. Al. Solidarności dla kierowców zamknięta będzie już od pl. Bankowego, natomiast od strony Marek od ul. Szwedzkiej. Tam powstanie parking.

Trasa W-Z

- Trasą W-Z przejechać będą mogły autobusy i rowerzyści - informuje Kunert. - Przez skrzyżowanie przy Dworcu Wileńskim, w ciągu al. Solidarności, przejadą jednakże jedynie wytyczonym fragmentem jezdni. Natomiast w ciągu ul. Targowej skrzyżowanie ominą objazdem poprowadzonym przez ul. Jagiellońską. - Będzie udostępniony przejazd ul. Jagiellońską przez al. Solidarności- informuje Kunert.

Tramwaje również pojadą objazdami po tymczasowym torowisku na ul. Jagiellońskiej.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

6 – Al. Krakowska, 7 – Ul. Drewny, 8 – Obwodnica Południowa, 9 – Węzeł Łopuszańska, 10 – Ul. Cybernetyki/17 Stycznia, 11 – Ul. Dźwigowa, 12 – Ul. Traktorzystów Na wylotówkach różnie

Kłopoty nie ominą kierowców, którzy codziennie muszą dojeżdżać do stolicy.

Al. Krakowska zawsze zakorkowana teraz będzie jeszcze bardziej zatkana. Wszystko za sprawą robót modernizacyjnych odcinka od Raszyna do Janek, który rozpoczął się 18 sierpnia. Już w wakacje spowodowało to gigantyczne utruddnienia. Po wakacjach będzie jeszcze gorzej. Prace mają potrwać do paździrnika.

W przebudowie jest cały czas Trasa Toruńska. Do grudnia zamknięta jest łącznica trasy z węzłem Piłsudskiego w Markach. Ruch został przełożony na jezdnię tymczasowym. Kierowcy mają do dysopozycji dwa pasy ruchu.

Lepszą wiadomość mamy dla tych, którzy jeżdżą ul. Drewny od strony Konstanicna-Jeziorny. Jak zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przebudowa ulicy zakończyć ma się w jeszcze w sierpniu.

Południowa Obwodnica Warszawy

Niestety nieco dłużej potrwają prace przy budowie obwodnicy, której odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko będzie przecinać trzy ważne warszawskie arterie: Al. Jerozolimskie, al. Krakowską oraz ul. Puławską. Już teraz powodują utrudnienia w ruchu. W lipcu o jeden pas zwężona została al. Krakowska w rejonie ul. Na Skraju. Na tym nie koniec.

- Na pewno kierowcy muszą liczyć się z tym, że wraz z pracami będziemy zmieniać organizację ruchu na tych ulicach - zapowiada rzeczniczka ZMID. - Jak to bedzie wyglądać, jeszcze nie wiemy. Na pewno do dyspozycji kierowców, zawsze będą dwa pasy ruchu w każdym kierunku - zapewnia.

Skończą do października?

Wiele inwestycji ma zostać zakończonych w październiku. Nie oznacza to jednak, że od razu będą otwarte dla ruchu. - Najpierw wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie - zastrzega Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

O takie pozwolenie ZMID ma wystąpić w związku z dwoma ważnymi inwestycjami. Chodzi o węzeł Łopuszańska we Włochach oraz ul. Modlińską nad Kanałem Żerańskim. Obie inwestycje zakończyć się mają właśnie w październiku.

Węzeł Łopuszańska

Węzeł Łopuszańska - skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską, skończony ma być w październiku tego roku. W rozmowie z tvnwarszawa.pl Gajewska zapewniła, że już na początku września oddane do ruchu ma zostać rondo. Niestety, ulgę kierowcy odczują dopiero, kiedy cała inwestycja będzie dostępna. Do tego momentu niestety kierowcy w tym miejscu będą musieli się liczyć z korkami.

Ul. Modlińska

Rozbudowa ul. Modlińskiej trwa od 2009 roku. Po zakończeniu budowy kierowcy, na odcinku od Trasy Toruńskiej do Kanału Żerańskiego będą mieli do dyspozycji po cztery pasy ruchu w każdym kierunku. - Wybudowany został również wiadukt tramwajowy. Co prawda do końca roku będziemy w tym miejscu prowadzić różnego rodzaju prace na przykład porządkowe, jednakże nie będą one utrudniały ruchu - obiecuje Gajewska.

Wiadukty na Andersa

W październiku mają skończyć się także utrudnienia na Andersa i Cybernetyki. - W połowie września planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie dwóch ostatnich wiaduktów na Andersa: drogowego i tramwajowego, jak również drugiego wiaduktu w ciągu ulic Cybernetyki, 17 Stycznia - zapewnia rzeczniczka. ZMID.

Pierwszy wiadukt drogowy na ul. Andersa otwarty został w lipcu tego roku. Cała inwestycja jest mocno opóźniona. Podobnie jest w drugim wiaduktem w ciągu ulic Cybernetyki- 17 stycznia. Budowa przeprawy w kierunku ul. Zwirki i Wigury była zablokowana przez spółdzielnię Świt, która nie udostępniła gruntu niezbędnego do zakończenia budowy.

Po zakończeniu inwestycji kierowcy będą mieli do dyzpozycji dwa wiadukty po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ułatwi to znacznie dojazd do lotniska. Kierowcy nie będą musieli korzystać z często zakorkowanej ul. Marynarskiej.

Dźwigowa i Traktorzystów

Do końca września mają zakończyć się dwa uciążliwe roemonty: przebudowa ul. Dźwigowej, oraz nowy wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie. - Jak wcześniej informowaliśmy prace przy remoncie wiaduktu w Ursusie podzielone zostały na dwa etapy - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Do końca września, w zależności od odbiorów, wiadukt zostanie oddany dla ruchu. Wtedy przejdziemy do drugiego etapu, czyli modernizacji klatek schodowych. Prace powinny potrwać do końca sezonu, czyli do połowy listopada, ale nie będą one utrudniać ruchu kołowego- dodaje.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

13 – Trasa Mostu Północnego, 14 – Ul. Świętokrzyska/Prosta, 15 - Ul. Sokola

Sokola, Grzybowska, Królewska, Prosta i Świętokrzyska bez zmian

Przedsmakiem utrudnień na Pradze było zamknięcie w czerwcu ul. Sokolej pomiędzy Wybrzeżem Szczecińskim a ul. Zamoyskiego. Wybrzeżem Szczecińskim możemy pojechać tylko na wprost lub wjechać na most Świętokrzyski. Kierowcy jadący od strony mostu muszą skręcić w prawo w kierunku Wawra lub w lewo na Targówek.

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji Warszawiacy musieli zapomnieć o przejeździe jednym z najważniejszych ciągów ulic w mieście. Ulice Prosta i Świętokrzyska od ronda Daszyńskiego do Nowego Światu zostały zamknięte. Zmiany związane z budową centralnego odcinka II linii metra potrwają dwa lata.

Grzybowska i Królewska na czas budowy II linii metra zmieniły się w jeden wielki buspas. Trasę zmieniło aż 18 linii autobusowych, pojawiły się trzy nowe, a sześć zostało zawieszonych.

Wąsko na Marszałkowskiej

Krócej potrwają za to obecne utrudnienia na Marszałkowskiej. Jezdnia została zwężona w sierpniu, ale od 4 września organizacja ruchu nieco się zmieni. Kierowcy jadący Marszałkowską w kierunku Al. Jerozolimskich będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których jeden drogowcy poprowadzą po torowisku. Ruch po torowisku będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, tak, aby umożliwić przejazd samochodów i tramwajów. Utrudnienia zakończą się wraz z końcem października.

Utrudnienia w okolicy Mostu Północnego

W związku z budową mostu Północnego zamknięta dla ruchu jest też wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku od estakad bielańskich do skrzyżowania z ul. Marymoncką. Utrudnienia w ruchu występują także na ul. Zgrupowania AK „Kampinos" i Marymonckiej.

Ruch samochodowy został przeniesiony na jezdnię zachodnią (w kierunku centrum). Kierowcy jadący w stronę Łomianek przejeżdżają przez pas dzielący jezdnie przed estakadami bielańskimi, a na właściwą jezdnię wracają za węzłem z ul. Prozy.

fot. TVN24
fot. TVN24

su/as//par/bf

Pozostałe wiadomości

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13 przy ulicy Vogla w Wilanowie. Samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak informuje straż pożarna, w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Duże utrudnienia występowały w rejonie skrzyżowania Łopuszańskiej oraz Alej Jerozolimskich. W wyniku dwóch zdarzeń drogowych łącznie uszkodzonych zostało pięć samochodów. Jak poinformowała policja, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kolizja radiowozu i taksówki, tuż obok dachowanie

Kolizja radiowozu i taksówki, tuż obok dachowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana pod koniec XIX wieku jednopiętrowa czynszówka przy ulicy Kawęczyńskiej na Starej Pradze przejdzie generalny remont. To pozwoli uratować jedyny zachowany w tej okolicy drewniany budynek.

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

Źródło:
PAP

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz poinformował o postępach w budowie zachodniego odcinka linii metra M2. Trwają prace konstrukcyjne. Niedługo rozpocznie się łączenie stacji techniczno-postojowej z pasażerską Karolin.

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

O godzinie 11 rozpoczął się doroczny Bieg Konstytucji 3 Maja. Start i metę pięciokilometrowej trasy biegu zlokalizowano na placu Trzech Krzyży. Niektóre ulice w Śródmieściu stolicy zostały zamknięte dla ruchu. W związku z obchodami rocznicy wprowadzenia Konstytucji 3 Maja na placu Zamkowym odbędą się uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci ze Zwolenia (Mazowsze) interweniowali wobec właścicieli królika, którego przetrzymywano w gołębniku bez dostępu do wody, pożywienia i światła dziennego. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi jej do trzech lat więzienia.

Królik uwięziony bez wody i jedzenia. Wezwano straż

Królik uwięziony bez wody i jedzenia. Wezwano straż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W nocy na bulwarze przy pomniku Syreny doszło do konfrontacji między patrolem policji a dwoma pijanymi mężczyznami. Jak podała komenda stołeczna, zaatakowali oni funkcjonariuszy. Agresorzy popychali i przewracali mundurowych. Poszło o zbyt głośne słuchanie muzyki.

Bójka i szarpanina na bulwarach. "Dwóch mężczyzn zaatakowało policjantów"

Bójka i szarpanina na bulwarach. "Dwóch mężczyzn zaatakowało policjantów"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Nie powiedział ani słowa, nie chciał zdradzić motywów działania, był kompletnie zaskoczony naszym widokiem - mówi o zatrzymaniu 16-latka w związku z próbą podpalenia synagogi Nożyków w Warszawie rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Prokuratura złożyła wniosek, by nastolatek odpowiadał jak dorosły. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do szpitala trafił kierowca mercedesa, który z stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. - Prawdopodobnie zasłabł za kierownicą - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Zjechał z drogi, uderzył w drzewo. "Prawdopodobnie zasłabł"

Zjechał z drogi, uderzył w drzewo. "Prawdopodobnie zasłabł"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z hoteli w Płońsku (Mazowieckie) zapaliła się instalacja fotowoltaiczna. Ewakuowano 17 osób.

Zapaliła się instalacja fotowoltaiczna na dachu hotelu. 17 osób ewakuowanych

Zapaliła się instalacja fotowoltaiczna na dachu hotelu. 17 osób ewakuowanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W centrum handlowym w podwarszawskim Piasecznie wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali klientów oraz pracowników, w sumie około 250 osób. Ogień został opanowany, potem oddymiono pomieszczenia.

Pożar w centrum handlowym. Ewakuowano 250 osób

Pożar w centrum handlowym. Ewakuowano 250 osób

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz podczas czwartkowej uroczystości w Warszawie podpisali sprayem mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. - Chcieliśmy, żeby to był symbol radości, barwy i nadziei - podkreślał Miller. Cimoszewicz wspominał kulisy polityczne przed podpisaniem traktatu akcesyjnego. - Zmieniliśmy sposób negocjowania, żeby osiągnąć sukces. I ten sukces osiągnęliśmy - stwierdził.

Byli premierzy zostali grafficiarzami. Podpisali mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Byli premierzy zostali grafficiarzami. Podpisali mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Źródło:
TVN24

Policjanci odzyskali część historycznych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej. Wcześniej rozpracowali schemat działania i zatrzymali pięć osób. Wartość skradzionych woluminów oszacowano na blisko 4 miliony złotych.

Odzyskali część drogocennych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej

Odzyskali część drogocennych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej

Źródło:
PAP

Był pijany, awanturował się na pokładzie samolotu i ostatecznie musiał zrezygnować wtedy z urlopu w Turcji. Teraz przyszły kolejne konsekwencje w postaci wyroku sądu za znieważenie strażników granicznych. 

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzy tygodnie temu opuścił więzienie i już wrócił za kraty. 46-latek jest podejrzany o rozbój i próbę wymuszenia. - Zagroził kastetem nastolatkowi i ukradł mu telefon oraz kartę płatniczą - informuje policja. Potem mężczyzna miał zażądać pieniędzy za zwrot rzeczy.

Policja: zagroził nastolatkowi kastetem, zabrał telefon i kartę płatniczą

Policja: zagroził nastolatkowi kastetem, zabrał telefon i kartę płatniczą

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z kościoła pod Radomiem zniknęły przedmioty liturgiczne. W sprawie pomocny okazał się monitoring, który w świątyni zamontowano dzień wcześniej. Policjanci dostrzegli na nim kobietę i szybko ustalili jej tożsamość.

Kościół okradziony. 37-latkę zgubił monitoring, który zamontowano dzień wcześniej

Kościół okradziony. 37-latkę zgubił monitoring, który zamontowano dzień wcześniej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W pobliżu Mińska Mazowieckiego łoś przedostał się na autostradę. Podczas próby pokonania drogi w zwierzę uderzył kierowca samochodu osobowego. Pięć osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala na badania. Łoś nie przeżył wypadku.

Samochód zderzył się z łosiem. W szpitalu pięć osób, w tym troje dzieci

Samochód zderzył się z łosiem. W szpitalu pięć osób, w tym troje dzieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeśli pozyskamy dofinansowanie, to przy dzisiejszym poziomie technologii modernizacja "Szpiegowa" i budowa na tym terenie dodatkowego budynku powinny potrwać trzy lata - powiedział we wtorek wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek.

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Osiedle Przyjaźń ma nadal służyć celom mieszkaniowym, a znajdujące się tam zaniedbane domki będą sukcesywnie remontowane - zapewnia stołeczny ratusz i przedstawia plan działań po zwrocie osiedla przez dotychczasowego dzierżawcę - Akademię Pedagogiki Specjalnej.

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd skazał drugiego kierowcę po wypadku na warszawskim Gocławiu, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały poszkodowane. Michał W. został uznany winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jechali w sprawie nieprzepisowo zaparkowanego samochodu, gdy zauważyli poruszenie przy drodze dla rowerów, biegnącej wzdłuż Wisłostrady na wysokości Wybrzeża Gdyńskiego. Na asfaltowej drodze leżał zakrwawiony, nieprzytomny około 40-letni mężczyzna.

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zamek Królewski zamieścił w sieci film z ogromnym porcelanowym talerzem z łyżeczkami wskazującymi godzinę. Na nagraniu zastąpił on tarczę zegara na wieży. To promocja z okazji otwarcia wyjątkowej galerii.

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl