Jesień wielkich korków

fot. TVN Warszawa
fot. TVN Warszawa

Budowa II linii metra oraz remonty związane z największą inwestycją w Warszawie. Do tego rozkopane trasy wylotowe, prace na Łopuszańskiej, Modlińskiej, Dźwigowej i wielu innych drogach. To wszystko sprawia, że tegoroczna jesień z pewnością będzie ciężka dla kierowców.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

1 – Al. Solidarności/ul. Targowa, 2 – Trasa W-Z, 3 – Trasa Toruńska, 4 – Ul. Modlińska, 5 – Wiadukty na Andersa - Najpoważniejsze utrudnienia związane będą z budową metra na Pradze. Wielkimi krokami zbliża się zamknięcie skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej. To tu ma powstać stacja Dworzec Wileński. - Nie znamy jeszcze dokładnej daty zamknięcia, najprawdopodobniej będzie to na przełomie września i października - informuje Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. - Wykonawca nie przedstawił jeszcze projektu organizacji ruchu - dodaje.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Kunert przedstawił prawdopodobny plan utrudnień związanych z budową metra. Ul. Targowa zamknięta będzie na odcinku od ul. Białostockiej do ul. 11 Listopada. Al. Solidarności dla kierowców zamknięta będzie już od pl. Bankowego, natomiast od strony Marek od ul. Szwedzkiej. Tam powstanie parking.

Trasa W-Z

- Trasą W-Z przejechać będą mogły autobusy i rowerzyści - informuje Kunert. - Przez skrzyżowanie przy Dworcu Wileńskim, w ciągu al. Solidarności, przejadą jednakże jedynie wytyczonym fragmentem jezdni. Natomiast w ciągu ul. Targowej skrzyżowanie ominą objazdem poprowadzonym przez ul. Jagiellońską. - Będzie udostępniony przejazd ul. Jagiellońską przez al. Solidarności- informuje Kunert.

Tramwaje również pojadą objazdami po tymczasowym torowisku na ul. Jagiellońskiej.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

6 – Al. Krakowska, 7 – Ul. Drewny, 8 – Obwodnica Południowa, 9 – Węzeł Łopuszańska, 10 – Ul. Cybernetyki/17 Stycznia, 11 – Ul. Dźwigowa, 12 – Ul. Traktorzystów Na wylotówkach różnie

Kłopoty nie ominą kierowców, którzy codziennie muszą dojeżdżać do stolicy.

Al. Krakowska zawsze zakorkowana teraz będzie jeszcze bardziej zatkana. Wszystko za sprawą robót modernizacyjnych odcinka od Raszyna do Janek, który rozpoczął się 18 sierpnia. Już w wakacje spowodowało to gigantyczne utruddnienia. Po wakacjach będzie jeszcze gorzej. Prace mają potrwać do paździrnika.

W przebudowie jest cały czas Trasa Toruńska. Do grudnia zamknięta jest łącznica trasy z węzłem Piłsudskiego w Markach. Ruch został przełożony na jezdnię tymczasowym. Kierowcy mają do dysopozycji dwa pasy ruchu.

Lepszą wiadomość mamy dla tych, którzy jeżdżą ul. Drewny od strony Konstanicna-Jeziorny. Jak zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przebudowa ulicy zakończyć ma się w jeszcze w sierpniu.

Południowa Obwodnica Warszawy

Niestety nieco dłużej potrwają prace przy budowie obwodnicy, której odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko będzie przecinać trzy ważne warszawskie arterie: Al. Jerozolimskie, al. Krakowską oraz ul. Puławską. Już teraz powodują utrudnienia w ruchu. W lipcu o jeden pas zwężona została al. Krakowska w rejonie ul. Na Skraju. Na tym nie koniec.

- Na pewno kierowcy muszą liczyć się z tym, że wraz z pracami będziemy zmieniać organizację ruchu na tych ulicach - zapowiada rzeczniczka ZMID. - Jak to bedzie wyglądać, jeszcze nie wiemy. Na pewno do dyspozycji kierowców, zawsze będą dwa pasy ruchu w każdym kierunku - zapewnia.

Skończą do października?

Wiele inwestycji ma zostać zakończonych w październiku. Nie oznacza to jednak, że od razu będą otwarte dla ruchu. - Najpierw wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie - zastrzega Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

O takie pozwolenie ZMID ma wystąpić w związku z dwoma ważnymi inwestycjami. Chodzi o węzeł Łopuszańska we Włochach oraz ul. Modlińską nad Kanałem Żerańskim. Obie inwestycje zakończyć się mają właśnie w październiku.

Węzeł Łopuszańska

Węzeł Łopuszańska - skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską, skończony ma być w październiku tego roku. W rozmowie z tvnwarszawa.pl Gajewska zapewniła, że już na początku września oddane do ruchu ma zostać rondo. Niestety, ulgę kierowcy odczują dopiero, kiedy cała inwestycja będzie dostępna. Do tego momentu niestety kierowcy w tym miejscu będą musieli się liczyć z korkami.

Ul. Modlińska

Rozbudowa ul. Modlińskiej trwa od 2009 roku. Po zakończeniu budowy kierowcy, na odcinku od Trasy Toruńskiej do Kanału Żerańskiego będą mieli do dyspozycji po cztery pasy ruchu w każdym kierunku. - Wybudowany został również wiadukt tramwajowy. Co prawda do końca roku będziemy w tym miejscu prowadzić różnego rodzaju prace na przykład porządkowe, jednakże nie będą one utrudniały ruchu - obiecuje Gajewska.

Wiadukty na Andersa

W październiku mają skończyć się także utrudnienia na Andersa i Cybernetyki. - W połowie września planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie dwóch ostatnich wiaduktów na Andersa: drogowego i tramwajowego, jak również drugiego wiaduktu w ciągu ulic Cybernetyki, 17 Stycznia - zapewnia rzeczniczka. ZMID.

Pierwszy wiadukt drogowy na ul. Andersa otwarty został w lipcu tego roku. Cała inwestycja jest mocno opóźniona. Podobnie jest w drugim wiaduktem w ciągu ulic Cybernetyki- 17 stycznia. Budowa przeprawy w kierunku ul. Zwirki i Wigury była zablokowana przez spółdzielnię Świt, która nie udostępniła gruntu niezbędnego do zakończenia budowy.

Po zakończeniu inwestycji kierowcy będą mieli do dyzpozycji dwa wiadukty po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ułatwi to znacznie dojazd do lotniska. Kierowcy nie będą musieli korzystać z często zakorkowanej ul. Marynarskiej.

Dźwigowa i Traktorzystów

Do końca września mają zakończyć się dwa uciążliwe roemonty: przebudowa ul. Dźwigowej, oraz nowy wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie. - Jak wcześniej informowaliśmy prace przy remoncie wiaduktu w Ursusie podzielone zostały na dwa etapy - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Do końca września, w zależności od odbiorów, wiadukt zostanie oddany dla ruchu. Wtedy przejdziemy do drugiego etapu, czyli modernizacji klatek schodowych. Prace powinny potrwać do końca sezonu, czyli do połowy listopada, ale nie będą one utrudniać ruchu kołowego- dodaje.

fot. Targeo.pl/tvn24.pl
fot. Targeo.pl/tvn24.plfot. Targeo.pl/tvn24.pl

13 – Trasa Mostu Północnego, 14 – Ul. Świętokrzyska/Prosta, 15 - Ul. Sokola

Sokola, Grzybowska, Królewska, Prosta i Świętokrzyska bez zmian

Przedsmakiem utrudnień na Pradze było zamknięcie w czerwcu ul. Sokolej pomiędzy Wybrzeżem Szczecińskim a ul. Zamoyskiego. Wybrzeżem Szczecińskim możemy pojechać tylko na wprost lub wjechać na most Świętokrzyski. Kierowcy jadący od strony mostu muszą skręcić w prawo w kierunku Wawra lub w lewo na Targówek.

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji Warszawiacy musieli zapomnieć o przejeździe jednym z najważniejszych ciągów ulic w mieście. Ulice Prosta i Świętokrzyska od ronda Daszyńskiego do Nowego Światu zostały zamknięte. Zmiany związane z budową centralnego odcinka II linii metra potrwają dwa lata.

Grzybowska i Królewska na czas budowy II linii metra zmieniły się w jeden wielki buspas. Trasę zmieniło aż 18 linii autobusowych, pojawiły się trzy nowe, a sześć zostało zawieszonych.

Wąsko na Marszałkowskiej

Krócej potrwają za to obecne utrudnienia na Marszałkowskiej. Jezdnia została zwężona w sierpniu, ale od 4 września organizacja ruchu nieco się zmieni. Kierowcy jadący Marszałkowską w kierunku Al. Jerozolimskich będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których jeden drogowcy poprowadzą po torowisku. Ruch po torowisku będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, tak, aby umożliwić przejazd samochodów i tramwajów. Utrudnienia zakończą się wraz z końcem października.

Utrudnienia w okolicy Mostu Północnego

W związku z budową mostu Północnego zamknięta dla ruchu jest też wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku od estakad bielańskich do skrzyżowania z ul. Marymoncką. Utrudnienia w ruchu występują także na ul. Zgrupowania AK „Kampinos" i Marymonckiej.

Ruch samochodowy został przeniesiony na jezdnię zachodnią (w kierunku centrum). Kierowcy jadący w stronę Łomianek przejeżdżają przez pas dzielący jezdnie przed estakadami bielańskimi, a na właściwą jezdnię wracają za węzłem z ul. Prozy.

fot. TVN24
fot. TVN24

su/as//par/bf

Pozostałe wiadomości

Auto ciężarowe, dwa busy i samochód osobowy. W środę rano na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Są ranni, trasa jest zablokowana.

Karambol na A2. Kilka osób rannych, autostrada zablokowana

Karambol na A2. Kilka osób rannych, autostrada zablokowana

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech obywateli Turcji, w tym podejrzanego o brutalny atak nożem. 23-latek usłyszał już zarzuty: usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod ich wpływem.

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd przedłużył areszt kierowcy, który w sierpniu na Mokotowie potrącił pieszą i wjechał w ludzi stojących na przystanku. W wypadku zginęły dwie kobiety, kilka kolejnych osób odniosło obrażenia. Śledztwo – jak przekazuje prokuratura – znajduje się w fazie końcowej.

Zginęły dwie osoby, cztery trafiły do szpitala. Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku na Woronicza

Zginęły dwie osoby, cztery trafiły do szpitala. Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku na Woronicza

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy gasili we wtorek wieczorem auto osobowe, które zapaliło się na Trasie S8 w kierunku Gdańska. Pierwszą informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt24.

Auto w ogniu na trasie S8

Auto w ogniu na trasie S8

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Nową nawierzchnię zyska ulica Myśliwiecka. Remont będzie się wiązał jednak z utrudnieniami. Zamknięta zostanie pętla Torwar. Autobusy zmienią trasy. Nieczynny będzie też parking hali COS Torwar. Dla kierowców wyznaczono objazd.

Zamknięta pętla Torwar. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Zamknięta pętla Torwar. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Źródło:
PAP

Autobus zaparkowany w niedzielę na terenie Uniwersytetu Warszawskiego stoczył się z górki i uderzył w taksówkę oraz budynek. Przy okazji obchodów Święta Niepodległości przechodziło tędy sporo ludzi, nikomu nic się nie stało.

Zaparkowany autobus stoczył się z górki. Uderzył w taksówkę i budynek

Zaparkowany autobus stoczył się z górki. Uderzył w taksówkę i budynek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednej z kamienic na warszawskiej Pradze odkryto ślady po dawnym areszcie komunistycznym. Inskrypcje więźniów mają zostać wpisane do rejestru zabytków.

Ślady po dawnym areszcie komunistycznym w kamienicy na Pradze

Ślady po dawnym areszcie komunistycznym w kamienicy na Pradze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ponad 300 milionów złotych ma kosztować renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków Szpitala Dziecięcego Bersohn i Bauman w Warszawie. Będzie to nowa przestrzeń Muzeum Getta Warszawskiego ze stałą wystawą.

Zielone światło dla nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego. Wiadomo, ile będzie kosztować

Zielone światło dla nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego. Wiadomo, ile będzie kosztować

Źródło:
PAP

We wtorek, 12 listopada, w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta, który wraz z drugim funkcjonariuszem wiózł radiowozem nastolatki w Dawidach Bankowych. Doszło do wypadku, obie dziewczyny zostały ranne. Sprawa wróciła na wokandę po pięciu miesiącach. Prokurator i oskarżyciel posiłkowy wnioskowali o wyłączenie jawności procesu karnego. Obrona oskarżonego złożyła wniosek o przeprowadzenie mediacji.

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

23-letni kierujący przejechał swoim bmw przez skrzyżowanie ulic Serockiej z Komisji Edukacji Narodowej w Wyszkowie. Uszkodził znak drogowy i swoje auto. Policja pokazała nagranie ze zdarzenia, ostrzegając kierowców, którzy nie zdejmują nogi z gazu.

Przejechał przez rondo, uszkodził znak drogowy i swoje auto

Przejechał przez rondo, uszkodził znak drogowy i swoje auto

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu 11 listopada, zostali nagrodzeni przez szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka. Funkcjonariusze otrzymali nagrody finansowe.

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu, zostali nagrodzeni

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu, zostali nagrodzeni

Źródło:
PAP

W czwartek około południa Łukasz Ż. zostanie przekazany na granicy stronie polskiej – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba. Łukasz Ż. jest podejrzany o spowodowanie we wrześniu śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej.

Jest termin ekstradycji Łukasza Ż.

Jest termin ekstradycji Łukasza Ż.

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina w ręce straży granicznej wpadły dwie osoby. Konflikt z prawem miał mężczyzna, który przyleciał ze Stambułu. Ścigany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Z kolei kobieta, poszukiwana czerwoną notą Interpolu za przestępstwa narkotykowe, chciała lecieć do Londynu. Oboje podróż zakończyli w areszcie.

Ścigani za granicą zatrzymani na lotnisku

Ścigani za granicą zatrzymani na lotnisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragedii doszło w niedzielę w Skaryszewie. Jak wynika z ustaleń policji, 17-latek wjechał autem w ogrodzenie. Nie miał prawa jazdy. Samochodem podróżowało czterech nastoletnich Bułgarów, trafili do szpitala. Jeden z nich nie przeżył. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura.

17-latek wjechał w betonowe ogrodzenie. Zmarł nastoletni pasażer

17-latek wjechał w betonowe ogrodzenie. Zmarł nastoletni pasażer

Źródło:
tvnwarszawa.pl,, PAP

31-latek w plecaku miał grzybnię halucynogennej łysiczki kubańskiej, a w mieszkaniu gotowe, już ususzone grzyby tego gatunku. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Poważny zarzut z powodu grzybków

Poważny zarzut z powodu grzybków

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna z powiatu ciechanowskiego po raz drugi padł ofiarą internetowych oszustów. Kilka miesięcy temu stracił tysiąc złotych. Teraz dostał ofertę odzyskania pieniędzy i wpadł w kolejną pułapkę. Tym razem stracił 50 tysięcy złotych.

Chciał odzyskać tysiąc złotych, stracił 50 tysięcy

Chciał odzyskać tysiąc złotych, stracił 50 tysięcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie tylko zabezpieczali marsz. Stołeczna komenda informuje, że policjanci pomogli w poniedziałek sześciolatkowi, który zgubił się na stacji metra. Reanimowali też rocznego chłopca.

Roczne dziecko przestało oddychać, a sześcioletni chłopiec się zgubił. Pomogli policjanci

Roczne dziecko przestało oddychać, a sześcioletni chłopiec się zgubił. Pomogli policjanci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeden z poszkodowanych potknął się, idąc Krakowskim Przedmieściem. Drugi leżał na chodniku w alei "Solidarności". Obaj doznali urazów głowy i trafili do szpitali. Policjanci pomogli też kobiecie, która na Chmielnej straciła przytomność i upadła. Wystosowali także apel.

Dwaj mężczyźni z urazami głowy trafili do szpitali. Apel policji

Dwaj mężczyźni z urazami głowy trafili do szpitali. Apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Marsz, organizowany przez narodowców, przeszedł przez stolicę pod hasłem "Wielkiej Polski moc to my". Wzięli w nim udział między innymi politycy PiS oraz Konfederacji. Według policji przemarsz był spokojny, choć zabezpieczono wiele, zakazanych w tym roku, materiałów pirotechnicznych. Były też kontrmanifestacje, między innymi "Za wolność Naszą i Waszą!" oraz "Antyfaszyzm bez granic!", zorganizowane przez Koalicję Antyfaszystowską.

Marsz przeszedł ulicami Warszawy

Marsz przeszedł ulicami Warszawy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Według szacunków Stołecznego Biura Bezpieczeństwa w tegorocznym Marszu Niepodległości organizowanym przez narodowców wzięło udział około 90 tysięcy osób - przekazała po godzinie 17 zastępca rzecznika stołecznego ratusza Marzena Gawkowska. Według organizatorów, uczestników było "co najmniej 250 tysięcy". Policja nie komentuje danych o frekwencji.

Ile osób wzięło udział w marszu? Szacunki ratusza i organizatorów

Ile osób wzięło udział w marszu? Szacunki ratusza i organizatorów

Aktualizacja:
Źródło:
PAP