Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

zwierzęta

zwierzęta

Pomagamy zwierzętom chętnie i kiedy tylko można, każda nasza akcja spotyka się z dużym odzewem, a na widzów TVN24 zawsze można liczyć. Tak było na przykład ze schroniskiem w Radysach, gdzie uratowano setki psów. Dzięki medialnemu rozgłosowi duża ich część znalazła nowe domy. Przez 20 lat działania TVN24 historii było wiele, nie sposób ich policzyć. Patryk Rabiega.

Zwierzęta mają mieć lepiej. Tak wynika z przyjętego właśnie przez rząd projektu ustawy dotyczącego wykorzystywania zwierząt do celów naukowych. Rocznie w Unii Europejskiej w laboratoriach wykorzystywanych jest do dziesięciu milionów zwierząt, w Polsce to 140 tysięcy. Co trzeba zrobić, by zmniejszyć ich cierpienie? Naukowcy powinni w pierwszej kolejności sięgać po te metody, do których niepotrzebne są eksperymenty na zwierzętach. Materiał Patryka Rabiegi.

Przygotowywał się do skoku, powoli podchodził, a w końcu podrapał pazurami jedną z krów. Tak zachowywał się bóbr, który wdarł się na teren prywatny i zaczął atakować bydło. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Agresywne zwierzę zostało przekazane do inspektoratu weterynarii na obserwację.