zwierzęta

zwierzęta

Teraz odpoczywa w domu po szalonej przygodzie, ale jeszcze kilka dni temu mieszkał w schronisku. Kot ze zdjęcia opuścił dotychczasowy dom i nie wiadomo, jak się znalazł w oddalonym o 300 kilometrów Poznaniu. Zrozpaczeni właściciele już tracili nadzieję na odzyskanie pupila, a ten o mały włos nie trafił do adopcji.

Prokuratura z Wrocławia oskarżyła dwóch mężczyzn o znęcanie się nad psem. Zwierzę znalezione przed blokiem miało połamane przednie łapy i musiało przejść dwie operacje. Marcinowi G. i Ireneuszowi I. grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy w różnych częściach Polski coraz częściej spotykają wilki i to niekoniecznie w lesie. Pod Poznaniem gmina ma już dość drapieżników i poprosiła o zgodę na ich odstrzelenie. Zwierzęta chce ocalić tamtejsze zoo. Przesądzony jest za to los wilków, które zaatakowały drwali na Podkarpaciu. Łukasz Wieczorek.

Policjanci z Bolesławca (województwo dolnośląskie) sprawdzają, jak doszło do śmierci wilczycy znalezionej przy drodze. Początkowo sądzono, że padła ofiarą wypadku komunikacyjnego, ale znaleziono ślad wskazujący na to, że została zastrzelona.