USA

USA

Wniosek Manaforta odrzucony. Pozostanie w areszcie domowym

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort pozostanie w areszcie domowym - zdecydował sąd federalny, który ponownie odrzucił jego wniosek o zmianę warunków kaucji. Manafort został oskarżony przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera w ramach śledztwa dotyczącego wpływania przez Rosję na wybory prezydenckie w USA.

Trump chce kresu polityki "zatrzymaj i zwolnij"

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek memorandum, które poleca zbadać możliwości położenia kresu polityce imigracyjnej określanej jako "zatrzymaj i zwolnij". Stany Arizona i Teksas przygotowują się do rozmieszczenia Gwardii Narodowej na granicy z Meksykiem.

Zawodnik NFL zareagował na komentarz w internecie. Stał się bohaterem

Julian Edelman, gwiazdor New England Patriots, być może zapobiegł szkolnej strzelaninie. Na jego koncie na Instagramie pojawił się niepokojący komentarz. Zwrócił mu na to uwagę inny użytkownik widząc, że ktoś pisze o planie zamachu na szkołę. Sportowiec nie zlekceważył sprawy. Dzięki temu policja namierzyła nastolatka, u którego znalazła broń. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Pierwszy taki lot po katastrofie. Odpalili silnik i wznieśli się na 30 kilometrów

Niemal cztery lata po tragicznej katastrofie pierwszego samolotu, firma Virgin Galactic wysłała drugą eksperymentalną maszynę w kierunku kosmosu. VSS Unity po raz pierwszy uruchomiła w locie silnik rakietowy, przekroczyła barierę dźwięku i wzniosła się na wysokość niemal 30 kilometrów. W przyszłości ma wozić kosmicznych turystów na 100 kilometrów.

CNN: zespół Muellera przesłuchał rosyjskich oligarchów

Ekipa prokuratora specjalnego Roberta Mullera, prowadzącego śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie i kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla, przesłuchała rosyjskich oligarchów, którzy przybyli do USA – informuje CNN.

"Dobra i zła wiadomość" o wojnie celnej

Zapowiedzi wprowadzenia ceł na chińskie i amerykańskie produkty to niebezpieczna gra. Poważna oferta ze strony Pekinu mogłaby powstrzymać dalszą eskalację sporu, który może okazać się kosztowny - pisze dziennik "Financial Times".

Przeczesują wybrzeże i ocean. Zginęła rodzina wielodzietna, szukają trojga dzieci

Od czasu, gdy samochód z ośmioosobową rodziną spadł z kalifornijskiego klifu, minął już tydzień, ale policja nadal szuka trzech osób, które miały być w aucie, a po których ślad zaginął. Policja podejrzewa, że tragedia mogła być efektem celowego działania. Stara się także odtworzyć trasę przemieszczania się jednej z matek rodziny zastępczej.

"Bild": Merkel planuje odwiedzić Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje 27 kwietnia odwiedzić amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa - poinformował na swej stronie internetowej tabloid "Bild", powołując się na wiele źródeł zaznajomionych ze sprawą.