USA

USA

Produkcja przemysłowa w USA w czerwcu br. wzrosła o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, w maju wskaźnik wzrósł o 0,5 proc. po korekcie - podała Rezerwa Federalna.

Przez trwającą suszę w Kalifornii przewiduje się, że straty wyniosą 2,2 miliardy dolarów. 17 tys. osób straciło prace w rolnictwie (najwięcej w mieście San Joaquin Valley) z powodu zniszczenia upraw. Te informacje zostały zawarte we wtorkowym raporcie sporządzonym przez Uniwersytet Kalifornijski.

Katar zamierza zakupić w USA pociski ziemia-powietrze Patriot oraz śmigłowce bojowe Apache w ramach kontraktu na dostawy uzbrojenia łącznej wartości 11 mld dolarów - poinformowała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na wyższych rangą przedstawicieli Pentagonu.

7 mld dolarów kary zapłaci Citigroup za to, że udzielał ryzykownych kredytów hipotecznych. Płacąc tą gigantyczną kwotę w ramach ugody, uniknie procesu sądowego w sprawie narażania swoich klientów na znaczące straty i utratę przez nich nieruchomości.

Zdarza się od dwóch do czterech razy w roku i przyciąga tysiące turystów z całego świata. Mowa o Manhattanhenge - niezwykle efektownym zjawisku polegającym na tym, że zachodzące słońce wręcz idealnie pokrywa się z 42. ulicą Manhattanu. Spektakl ten można było podziwiać w weekend.

Prokuratorzy federalni rozszerzyli śledztwo wobec General Motors - informuje Reuters powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Funkcjonariusze prześwietlają historię działalności spółki na 10 lat wstecz od 2009 r., kiedy to spółka zbankrutowała. Sprawdzą, czy pracownicy tuszowali fakt niebezpiecznej usterki w autach.

Prezes Rosnieftu Igor Sieczyn, zostaje członkiem Rady Dyrektorów włoskiego producenta opon Pirelli - poinformowała spółka. W Rosji prezes Rosnieftu postrzegany jest jako "drugi najpotężniejszy człowiek po samym Putinie". Został on objęty m.in. sankcjami przez Stany Zjednoczone.

Biały Dom oznajmił w czwartek, że USA będą nadal współpracować z Niemcami ze względu na wagę tej współpracy dla bezpieczeństwa. Tego dnia Berlin wezwał przedstawiciela służb wywiadowczych USA w ambasadzie amerykańskiej do opuszczenia kraju.