USA

USA

Prawnik Trumpa: prezydent wiedział o spotkaniu z Rosjanami

Wieloletni adwokat Donalda Trumpa Michael Cohen powiedział, że obecny prezydent z wyprzedzeniem wiedział o spotkaniu swojego syna Donalda Trumpa Juniora i czołowych przedstawicieli swojego sztabu wyborczego z rosyjską delegacją - podały w piątek amerykańskie media. W 2016 roku w czasie rozmów w Trump Tower prawniczka Natalia Weselnicka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

"Stany Zjednoczone muszą ponownie przemyśleć swoje podejście"

USA nic nie osiągną, grożąc Ankarze - oświadczył rzecznik prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Wcześniej prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że USA nałożą "szerokie sankcje na Turcję", jeśli nie zostanie uwolniony przetrzymywany w tureckim areszcie amerykański pastor Andrew Brunson.

Nie wiedział, że ma uniesioną skrzynię. Skończyło się wypadkiem

Nagranie z auta jadącego za tirem uchwyciło moment wypadku. Na Florydzie kierowca samochodu wywrotki roztrzaskał skrzynię ładunkową o zawieszone nad ulicą znaki drogowe. Przyczyną wypadku była awaria układu hydraulicznego, który w trakcie jazdy zaczął podnosić skrzynię. Kierowcy nic się nie stało.

Wybuch przed ambasadą USA w Pekinie

Przed budynkiem amerykańskiej ambasady w stolicy Chin doszło do wybuchu. Według CNN powołującej się na rzecznika placówki, była to bomba. Na nagraniach i zdjęciach w mediach społecznościowych widać chmurę dymu i biegających policjantów. Pekińska policja podała z kolei, że eksplodowało "urządzenie wybuchowe".

Amerykanie przyznają: Korea nadal produkuje materiały do bomb

- Korea Północna nadal produkuje materiały rozszczepialne do bomb nuklearnych, pomimo swojej obietnicy denuklearyzacji - przyznał sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Nie chciał jednak publicznie mówić o szczegółach. Zadeklarował, że pomimo tego negocjacje z Koreą Północną postępują.

Pompeo grozi "poważnymi konsekwencjami" za ingerencję w wybory

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w środę, występując przed senacką komisją spraw zagranicznych, że osobiście ostrzegł najwyższej rangi przedstawicieli Kremla, iż za jakiekolwiek ingerowanie w amerykańskie wybory Rosję spotkają "poważne konsekwencje".

Relacje USA i Unii Europejskiej "wkraczają w nową fazę"

Prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem ogłosił, że relacje USA i Unii Europejskiej wkraczają w "nową fazę" i zapowiedział podjęcie negocjacji handlowych. Waszyngton wstrzyma się z kolejnymi taryfami celnymi na czas rozmów.

Doradca Trumpa: spotkanie z Putinem w przyszłym roku

Prezydent USA Donald Trump przełoży swoje drugie spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na przyszły rok, aż zakończone zostanie federalne śledztwo w sprawie wpływania przez Moskwę na wybory prezydenckie - poinformował doradca Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

"Kapitulacja". MON kupi rakiety bez przetargu

Po trzech latach analiz i negocjacji MON kończy procedurę zakupu rakiet dalekiego zasięgu o nazwie Homar. Chce kupić rakiety bez konkurencji, prosto od Amerykanów. - To kapitulacja. Kolejny kluczowy program wymyka się z rąk polskiej zbrojeniówce - mówi tvn24.pl Mariusz Cielma, redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa". - W zamian wojsko szybciej dostanie nowy sprzęt - ocenia Andrzej Kiński, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika".

Reuters: Maria Butina miała w USA więcej kontaktów, niż przypuszczano

Aresztowana w USA pod zarzutem szpiegostwa Rosjanka Maria Butina miała więcej kontaktów wśród wysokich rangą urzędników w Waszyngtonie, niż dotąd przypuszczano - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Jak ustalono, w 2015 roku wzięła ona udział w spotkaniach pomiędzy przedstawicielami Rosji i USA w amerykańskim Departamencie Skarbu oraz banku centralnym USA.

Oskarżona w USA Rosjanka pozostanie w areszcie

Sąd okręgowy w Waszyngtonie odrzucił w środę wniosek 29-letniej Rosjanki Marii Butiny o zwolnienie jej za kaucją. Przebywająca w USA na wizie studenckiej Butina została oskarżona o działalność na rzecz interesów Moskwy.